Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

3 minuty temu, dudek_t napisał:

Gusia, gdzie Ty się podziewasz? Gdzie jakieś relacje? No wiesz co! :)

Aj tam :(

Zarobiona jestem tak od września, że szkoda gadać ... nie mam siły jeszcze wieczorami relacjonować po całym dniu przy kompie ?

Zaległa Chorwacja pod żaglami czeka .. :serducha: zeszłoroczny Hvar też :serducha:  a i czesko-polska majówka też była niegłupia ;)

Zaczynam ... chyba :hmm: wychodzić na prostą więc może się za to wreszcie zbiorę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, gusia-s napisał:

I Panie ;)

W samym Omisu tylko Galeb, tuż przy wlocie Cetiny.

Był drugi kemping Lisičina w głębi Omis z dala od morza ok. 850m ale nie wiem czy go nie zlikwidowali już. Zresztą z zestawem i tak raczej ciężko by było na niego się wpakować z uwagi na dojazd. Moim zdaniem jedynie mniejsze kampery.

Przed Omisem w Duce jest kilka małych przydomowych kempingów tuż przy Jadrance z bezpośrednim wyjściem na plażę, ale raczej mają swoich stałych bywalców więc trzeba pewnie rezerwować.

Kolejne najbliższe kempingi to Sirena  dopiero w Lokvie Rogoznicy - 10 km od Omisa. Na niego dłuższym zestawem też ciężko raczej wjechać i zazwyczaj jest zapchany. @Pierzasty był to może więcej o nim podpowie.

 

Zgadza się w Duce jest ich kilka (obok siebie)

( bezpośrednio przy drodze co na minus), tak z marszu można było znaleźć pojedyńcze miejsca, bo pytałem. Jednak te kempingi są maleńkie i infrastruktura socjalno-bytowa taka se :) Plaże są piaszczyste jeśli komuś odpowiada i daleko płytkie. Tylko wtedy już nie ma klimatu Chorwacji moim zdaniem. Do Omisia lepiej chyba z buta stamtąd, bo wieczny korek. Sam Omiś to mocno imprezowe miasto, a w Lipcu szczególnie ( Odbywa się Festiwal Dalmatyńskich Klap). Ja byłem właśnie w tym okresie i na Galeb nawet nie można było palca wetknąć, dlatego nawet nie wchodziłem na rekonesans. Ostoją spokoju okazał się. kemping Sirena (warunki ok, choć bez fajerwerków) . Jednak do Omisia stamtąd już raczej tylko autem. Na Sirenie na połowę parcel wjazd ok. , druga połowa raczej niedostępna dla zestawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Pierzasty napisał:

Stara się zrobiła i Jej się niechce :-] 

:wpysk:

20 minut temu, Pierzasty napisał:

Do Omisia lepiej chyba z buta stamtąd, bo wieczny korek. Sam Omiś to mocno imprezowe miasto, a w Lipcu szczególnie ( Odbywa się Festiwal Dalmatyńskich Klap). Ja byłem właśnie w tym okresie i na Galeb nawet nie można było palca wetknąć, dlatego nawet nie wchodziłem na rekonesans.

Tak było w 2017 r. ... wtedy w lipcu w Omisu odbywały się dwie duże imprezy (festiwalowa i sportowa) Galeb był w 100% wyłączony z ruchu turystycznego i zarezerwowany na miasteczko festiwalowe. Od sierpnia dopiero otworzyli dla turystów. Normalnie, jak nie ma imprez tego typu to raczej zawsze na nim miejsce się znajdzie bo to spory kemping i ma dużą rotację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2019 o 14:20, gusia-s napisał:

I Panie ;)

 

Ups...... Nooo. Gusia - przepraszam za moją bezmyślność  :blagac:.

Dzięki wszystkim za namiary, Galeb jest OK. O to mi chodziło. Jak jechałem, widziałem te małe kempingi nad wodą, dość zapełnione. Ja zawsze szukam czegoś większego, z infrastrukturą. Tego nie widziłem. Jak patrzyłem na Stret-View też go jakoś nie widać, tylko za siatką rzeczywiście stoją przyczepy - jest duży.

Sprawdziłem ceny. Za 14 dni na parceli A i dwie osoby wyjdzie ok. 390 euro, tj 120 zł za dobę - do przyjęcia.

Pzdr

"Stara się zrobiła i Jej się niechce :-]  "

P.S. Ale Cię przywitali....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, olst napisał:

 

"Stara się zrobiła i Jej się niechce :-]  "

P.S. Ale Cię przywitali....?

Stara oczywiście w sensie "stary wyga" :) Raz dane mi było być z Nią na wakacjach przez chwilę i byłem pod wrażeniem wigoru w Tej kobiecie. Bije na głowę nie jednego nastolatka. Podczas jednej wycieczek wykończyła swojego męża, mnie, moje dzieci i żonę :)

może mnie jeszcze kiedyś gdzieś zabierze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, olst napisał:

... Galeb jest OK. O to mi chodziło...

... Sprawdziłem ceny. Za 14 dni na parceli A i dwie osoby wyjdzie ok. 390 euro, tj 120 zł za dobę - do przyjęcia.

Na bezpłatną kartę avtokampi.si do 6.07 i od 1.09 masz za 19 eu parcelę B 2 os. i pies, dopłata do A 8-9 eu.

6-10.07 i 17.07-31.08 minus 5% od osoby.

3 godziny temu, Pierzasty napisał:

Podczas jednej wycieczek wykończyła swojego męża, mnie, moje dzieci i żonę :)

Chciałam Wam zrobić dobrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maarec napisał:

Galeb jest słaby, zero klimatu Dalmacji. Stoisz w parku pod topolami, tu bałagan, tam hałas a plaża niby piasek, ale taki brudny i szaro brązowy.

Tu się zgodzę, i woda jest tam zawsze chłodniejsza przez Cetine.

Na zwiedzanie Omisa można się pokusić o nocleg ale 14 dni ... 

Jeśli ta okolica i ląd to już lepiej jechać trochę dalej do Zivogosce na kemp. Dole, Boban. Wtedy jest się po środku, między Splitem a Dubrovnikiem, Mostarem a i do Omisa można podjechać i na Hvar wyskoczyć. Peljesac też w zasięgu, a najlepiej to odrazu na wyspy uciekać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, gusia-s napisał:

Tu się zgodzę, i woda jest tam zawsze chłodniejsza przez Cetine.

Na zwiedzanie Omisa można się pokusić o nocleg ale 14 dni ... 

Jeśli ta okolica i ląd to już lepiej jechać trochę dalej do Zivogosce na kemp. Dole, Boban. Wtedy jest się po środku, między Splitem a Dubrovnikiem, Mostarem a i do Omisa można podjechać i na Hvar wyskoczyć. Peljesac też w zasięgu, a najlepiej to odrazu na wyspy uciekać ?

Otóż to. Na 2 nocki na zwiedzanie jest ok. Najbliżej Omisia spaliśmy na Stobreć i Dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.aminess-campsites.com/en/aminess-sirena-campsite?gclid=EAIaIQobChMIyKfi5cyX4AIV1KiaCh1oHASjEAAYASAAEgK17_D_BwE

polecam, byłem w zeszłym roku i jadę w tym. świetna plaża tylko dla campingu, morze z łagodnym dnem dla dzieci, camping pod Novigradem, bardzo blisko Istralandia, można dojechać nawet rowerem. Bardzo czysto, obsługa super.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2019 o 18:03, kriss1984 napisał:

Patrzyliśmy tez na ten camping i interesuje nas tez Resort Zaton..

Wyjazd planujesz w wakacje z dzieckiem. Zaton sobie daruj ,natomiast o klasę lepsze warunki gwarantuje Strasko na Pagu. POLECAM.

Przykro mi to pisać ,ale jeżeli chcesz mieć udane wakacje to moim zdaniem konieczna jest rezerwacja miejsca na kempingu już teraz. Wiąże się to niestety z 30 procentowa przedpłatą za zarezerwowana parcele i niestety za przyjazd w wybranym terminie . Przed kilku laty nie pomyślałbym nawet o tym, ze mógłbym  napisać o konieczności rezerwacji parceli na kempingu w Chorwacji. Niestety w lipcu i sierpniu kempingi o jakich wspominasz są bardzo obłożone i tylko  korzystnemu zbiegowi okoliczności możesz na nich znaleźć miejsce .

Pisząc te słowa mam na uwadze fakt ,ze wybieracie się  z dziećmi.:banan::przyczepa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

podepnę się pod temat. Planuje na weekend majowy swój 1 wyjazd z przyczepką na tydzień do Chorwacji. Do tej pory jeździłem tam pod namiot. Tym razem planuję pojechać w okolice wysp Cres i Losinj.

Mam wybranych kilka kempingów. Czy ktoś mógły mi któryś polecić lub niepolecić? Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje.

Kempingi:

1 Slatina

2 Bijar

3 Baldarin

4 Cikat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Tomek12 napisał:

Witam,

podepnę się pod temat. Planuje na weekend majowy swój 1 wyjazd z przyczepką na tydzień do Chorwacji. Do tej pory jeździłem tam pod namiot. Tym razem planuję pojechać w okolice wysp Cres i Losinj.

Mam wybranych kilka kempingów. Czy ktoś mógły mi któryś polecić lub niepolecić? Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje.

Kempingi:

1 Slatina

2 Bijar

3 Baldarin

4 Cikat

Slatina - bardzo stromo, kawał holownika, mnie to zniechęciło to pozostania na campingu. Spacer do łazienek w górskiej dolince.

Cikat - o tej porze roku baseny będą jeszcze nieczynne. (skorzystaj z ACSI)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.