Skocz do zawartości
msolek

Podłączenie akumulatora Hobby de luxe 400

Rekomendowane odpowiedzi

msolek

Witam wszystkich, nabyłem właśnie przyczepkę Hobby De Luxe 400 z 2000r. i chciałbym w niej podłączyć akumulator, czy jeśli podłączę akumulator w zaznaczonym na fotce miejscu to będzie ok ?, dodam że mam wtyk 13 pinowy.  Zaznaczone miejsce to jedyne 12V które wychodzi z całej tej dolnej listwy po podłączeniu 230V.  Z akumulatora standardowo zasilana jest lampka w wc, lampka nad kuchnią i dwie pompki.

Coś czytałem że nie można tak podłączać bo akusy będą się rozładowywać ? , a co jeśli przed podłączeniem tego akumulatora odłączałbym kabel od samochodu. ?

Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedź, pozdrawiam.

20190119_144337.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BUMERANG

Jeżeli to jedyne 12 V to możesz tu podłączyć akumulator ale powinieneś zrobić dodatkowy włącznik w obwodzie akumulatora ( najlepiej na przekaźniku  ) i bezpiecznik.

A co to za przewody z lewej obok zaznaczonych :hmm: To tez powinno być wyjście 12V ( ewentualnie wejście z wiązki od wtyczki ). Coś ta instalacja 12V za uboga. Gdzie są chociażby bezpieczniki.

To wygląda jak zasilanie pompek do wody, a nie instalacja 12V

Tutaj moja skrzynka, chyba wcale nie najbogatsza.

IMG_6731.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
msolek

Dzięki za odpowiedź, w takim razie może jeszcze gdzieś jest inna skrzyneczka, jak mrozik trochę odpuści to pójdę poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
clands

jestem zainteresowany kontynuowaniem wątku bo kupiłem cepkę z transformatorem przerabiającym 220 na 12v i nie ma podpięcia do aku. Wstępnie myślałem że prąd po prostu popłynie najkrótszą drogą i tylko odizoluję kable wyjściowe i dam do aku...i naprzód...a gdy mam 220 to klema na podłogę...wiem że to skrajne uproszczenie ale czytak da rady...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BUMERANG
33 minuty temu, clands napisał:

jestem zainteresowany kontynuowaniem wątku bo kupiłem cepkę z transformatorem przerabiającym 220 na 12v i nie ma podpięcia do aku. Wstępnie myślałem że prąd po prostu popłynie najkrótszą drogą i tylko odizoluję kable wyjściowe i dam do aku...i naprzód...a gdy mam 220 to klema na podłogę...wiem że to skrajne uproszczenie ale czytak da rady...

Przełącznik + przekaźnik + bezpiecznik i będzie ok. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi