Skocz do zawartości

Przyczepy z ogłoszenia


makowsk

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mój pierwszy wątek na forum, i zakup pierwszej przyczepy. Rozglądam się już od dłuższego czasu za przyczepką, w końcu uzbieraliśmy forsę czas na zakup.

Podobają nam się dwie przyczepy:

1. https://www.otomoto.pl/oferta/adria-adora-512-up-z-przedsionkiem-isabella-commodore-ID6AZ5Rk.html

Tą przyczepę oglądałem wygląda bardzo ładnie, sprzedający twierdzi że bezwypadkowa, mi trudno to ocenić

2. https://www.otomoto.pl/oferta/burstner-burstner-averso-465-ts-ID6AV1mL.html

Co sądzicie na temat tych przyczep, czy wiecie coś na temat firmy Ricar.

Dzięki za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą numer 2 sprzedaje już dość długo. Sam się nią interesowałem i prosiłem o zdjęcia. Jeżeli uda mi się je wygrzebać prześlę zainteresowanemu. Z tego co pamiętam wyglądała bardzo porządnie a sprzedawcą był starszy Pan. Odpowiadał na pytania bez jakichś sposobów ukrycia wad.  WIem że podłoga łączenia ze ścianami w idealnym stanie. Odpuściłem jednak tą budkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkowo trafiłem 80km ode mnie, pojechałem obwąchałem i kupiłem. Ale z właścicielem tatej byłem umówiony i po zakupie podziękowałem. Szukam zdjęć i albo wywaliłem albo nie na tym kompie mam. Spodobała nam się bardzo i kto wie bo byliśmy chętni jechać ją zobaczyć nawet w dzień który zobaczyłem ogłoszenie ale właściciela nie było na miejscu i miał być za 2 tyg a w tym czasie wypatrzyłem inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2019 o 15:32, Mati43 napisał:

WIem że podłoga łączenia ze ścianami w idealnym stanie.

Pisząc tak kategorycznie rozumiem, że dajesz do zrozumienia, że osobiście i sumiennie to sprawdziłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ogladal dla mnie tego Buerstnera jakos we wrzesniu...mowil ze jest "zdrowy" z kilkoma malymi mankamentami ktorych nie widac na zdjeciach sprzedajacego...

 

received_231061310898575.jpeg

received_688436141525280.jpeg

received_2161810590806022.jpeg

received_1162506520567572.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zuczek napisał:

Pisząc tak kategorycznie rozumiem, że dajesz do zrozumienia, że osobiście i sumiennie to sprawdziłeś.

Jakbyś czytał uważnie doczytałbyś że wywnioskowałem to ze zdjęć, a  to co ja piszę nie zwalnia nikogo z dokładnego jej obejrzenia.
Dostałem zdjęcia takie o jakie prosiłem. Także pisałem że kupiliśmy inną i tej nie oglądałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mati43 Właśnie dlatego zapytałem bo przeczytałem uważnie, doczytałem, itp ... to co wcześniej napisałeś.

I myślę sobie, że napisanie na podstawie obejrzanych zdjęć przyczepy  (uwaga: tylko zdjęć !!!! ) cyt. :

W dniu 19.01.2019 o 15:32, Mati43 napisał:

WIem że podłoga łączenia ze ścianami w idealnym stanie.

jest co najmniej, delikatnie mówiąc, nie na miejscu :blush: , bo słowo [wiem] ma swój wydźwięk, a słowa [stan idealny] swoje znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że na TYM forum są magicy co potrafią wywróżyć całą historię przyczepy z kilku zdjęć z których nic nie wynika. Dlatego ja swojej budy nie pokazałem na forum bo by mi całą historie wypadkową remontową opowiedzieli a bajek nie chce słuchać. NIe będe się rozpisywał  na temat tego jak to odczytałeś, może tak zabrzmiało może nie.. Dostałem foty na których ni było nic podejrzanego.  Stąd moja wypowiedź była jaka była że WIEM.  Prosiłem o dokładne fotki i nimi się posługiwałem i tak jak napisałem, moje słowa nie zwalniaja nikogo z oględzin.Jestem zawsze nastawiony na anty ogladajac jakas przyczepe. Ale to co wlaściciel tel.powiedział pokrywało się ze zdjęciami. Pod spodem ZERO śladów czegokolwiek,uszkodzeń,kombinacji,łuszczeń. Przez 2 lata obejrzałem sporo trupów, i takiej "ładnej" pod spodem to nie widziałem już dawno. Czy to będzie zgnilizna,czy wypadek po stanie podłogi sporo można się dowiedzieć ale o tym wiesz. Próbujesz na siłe się dowalić.Ot...

Edytowane przez Mati43 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mati43 napisał:

Ja wiem że na TYM forum są magicy co potrafią wywróżyć całą historię przyczepy z kilku zdjęć z których nic nie wynika. Dlatego ja swojej budy nie pokazałem na forum bo by mi całą historie wypadkową remontową opowiedzieli a bajek nie chce słuchać.

Ja podziwiam natomiast forumowiczów że widzą na zdjęciach więcej niż zobaczyłbym na żywo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mati43 napisał:

Próbujesz na siłe się dowalić.Ot...

Nic podobnego, tylko zapytałem ponieważ obawiałem się, że twoja wypowiedź zrozumiana tak jak ją napisałeś może wprowadzić w błąd pytającego (a pyta osoba, która już na wstępie informuje, że jest "nowa" i nie ma wiedzy w temacie !).

Jeśli do tej pory upierasz się, że tylko i wyłącznie po przesłanych od sprzedającego zdjęciach, jesteś w stanie rozeznać, zbadać i ocenić stan przyczepy do tego stopnia aby napisać:

W dniu 19.01.2019 o 15:32, Mati43 napisał:

WIem że podłoga łączenia ze ścianami w idealnym stanie.

to pytam czy rozumiesz znaczenie słów "stan idealny" i czy zastanowiłeś się jak pytający może to zinterpretować ?

Ja od siebie powiem:

Podłoga i ściany (bo o tym piszesz) to oprócz "sufitu" całość konstrukcji przyczepy. Jeśli na podstawie zdjęć podłogę i wszystkie ściany oceniasz używając słowa WIEM ... W IDEALNYM STANIE to jak napisałeś

2 godziny temu, Mati43 napisał:

na TYM forum są magicy co potrafią wywróżyć całą historię przyczepy z kilku zdjęć

przykryłeś ich przysłowiową czapką i stałeś się Merlinem wśród "pomniejszych" magików.

TAK NIE MOŻNA !

Mówisz o sprawie wartej konkretną, niemałą kwotę pieniędzy ... osobie bez wiedzy i doświadczenia.

Podłogę , ściany i sufit trzeba bardzo dokładnie obejrzeć, obmacać, ponaciskać, w miejscach dostępnych ale i w półkach, alkowach, schowkach, .... POŁOWY NIUANSÓW NIE DA SIĘ POKAZAĆ NA ZDJĘCIACH ! Bo zdjęcie to tylko obraz.

A na podstawie zdjęć to możesz stwierdzić czy Ci się wystrój i kolory podobają, powierzchowność nie budzi wątpliwości. TYLE.

Dział w którym piszesz (dział, nie temat) w 95% mówi, uogólniając o porażkach bazujących na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Przedstawiłem swoje zdanie. Ze zdjęć nie zauważyłem niczego niepokojącego co nie oznacza że w realu się nic nie znajdzie.czepiles się słówka i tyle. Dla mnie to co widziałem było odzwierciedleniem zdrowej budy. Jakbym nie kupił lmc zapewne bym ją obejrzał. Dla was byle przyklejony wieszak na ścianie już jest oznaką trupa. Więc można wszystko interpretować na swój sposob. Oceniłem zdjęcia które dostałem i na ich podstawie powiedziałem to co powiedziałem bo widzieć coś zgniłego od spodu a widzieć idealna płytę bez łuszczenie jest dla mnie spora różnica. Możecie się spinać że jak to idealny to tylko nowy tak samo jak ocenić budkę która ma kilka odbarwień czy jakaś wgniotke poszycia i powiedzieć jaki trup zgnity nie widząc jej w realu. Ale bez jja kupując 15letnia budę bez najmniejszej ryski to żart....a jak ma jakieś ingerencję przez właściciela to zapewne zlepek z kilku. Sorry ale taka prawda.  Autor może śmiało jechać i obejrzeć. Zanim kupiłem swoją przejeżdżałem Polskę w wzdłuż i wszerz jakby nie było to lekcje odrobiłem,chociaż małym stopniu potrafię oszacowac stan budy. Takie niuanse jak nie przylegające listwy czy nieregularne szpary mogą być oznaką zgnitych lat konstrukcyjnych przypodłogowych . A na tym punkcie byłem mocno uczulony i prosiłem o dokładne fotki każdej przyczepy która wpadła mi w oko żeby w ciemno nie jeździć . Nie ma co dyskutować bo to działa na dwie strony. Tyle ode mnie. 

 

Edytowane przez Mati43 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki dzięki za pomoc, wszystkie uwagi są pomocne.

Nie kłóćcie się proszę, teraz szczególnie po ostatnich wydarzeniach.

Ostatecznie każdy musi mieć swój rozum i ważyć informacje z netu. Z wszystkich waszych komentarzy wyciągnąć mogę przydatne informacje. 

Cieszę się, że niedługo będę w tym gronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.