Jump to content
Sign in to follow this  
JurekM

Jakie dokumenty przy kupnie przyczepki na odległość?

Recommended Posts

JurekM

Chcę zakupić od legalnie działającej firmy trudniącej się handlem przyczepkę kempingowa, sprowadzona z Niemiec, w Polsce nie jeżdżona, nie rejestrowana.

Ze względu na odległość, drugi koniec Polski, zakupu dokona na miejscu bezpośrednio osoba z rodziny ale na moje dane osobowe. Wcześniej cepka będzie dokładnie sprawdzona przez kolegę, czyli nie jest to zakup w ciemno.

Przyczepka ma być do postawienia na działce, na stałe.

Pytanie ? Jakie dokumenty powinienem otrzymać od sprzedawcy aby transakcja była w pełni legalna, poprawna ? Dowód sprzedaży, umowa sprzedaży , ubezpieczenie, dodatkowo dokumenty typu "fahrzeugschein" czyli komplet "BRIEF" i "SCHEIN". Co z moim podpisem, czy wymagany w momencie zakupu itp.

W sumie po zakupie, to nie chciałbym cepki, przede wszystkim, rejestrować, ewentualnie raz i koniec (problem przede wszystkim z przeglądami, odległość i terminy). Ale dodatkowo, nawet wtedy,  przecież też nie będę ciągnął cepki ze względu na moje zameldowanie aby ja zarejestrować 1500km. Czy ewentualnie rejestracje można zrobić na odległość mając tylko dokumenty ? 

Ubezpieczenie, nie przeszkadza aby było i je nadal kontynuować. Ale czy to dodatkowy problem, bo brak rejestracji ? Miejcie na uwadze to że to wszystko dzieje się na odległość, tylko rodzina na miejscu do pomocy, a ja dopiero będę tam w maju na krótko a na dłużej w wakacje.

Trochę się asekuruję, bo nic nie jest na stałe i jak by była potrzeba zabrania cepki po latach to miałbym mały problem z legalnym przejazdem po drogach, chyba że laweta. A i jakiś dokument własności powinien być.

Dla mnie jest to sytuacja nie typowa, bo na co dzień nie kupuję przyczepek kempingowych tym bardziej na odległość. Dlatego proszę o radę jak to zrobić najlepiej, poprawnie aby nie zrobić jakiejś wtopy, błędu. Na razie jestem w temacie mocno "zielony"

Jeśli jakiś jest pomocny link do podobnego tematu na forum, to proszę o wskazanie.

Cezarr

Ja zadzwonił bym do wydziału komunikacji tam gdzie będziesz rejestrował przyczepkę i zapytał, a tylko dlatego że
u nas każdy wydział czasami rządzi się swoimi prawami, dlatego lepiej spełnić ich oczekiwania niż później jeździć za jakimiś dodatkowymi
papierami.