Skocz do zawartości

Jakie dokumenty przy kupnie przyczepki na odległość?


JurekM

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zakupić od legalnie działającej firmy trudniącej się handlem przyczepkę kempingowa, sprowadzona z Niemiec, w Polsce nie jeżdżona, nie rejestrowana.

Ze względu na odległość, drugi koniec Polski, zakupu dokona na miejscu bezpośrednio osoba z rodziny ale na moje dane osobowe. Wcześniej cepka będzie dokładnie sprawdzona przez kolegę, czyli nie jest to zakup w ciemno.

Przyczepka ma być do postawienia na działce, na stałe.

Pytanie ? Jakie dokumenty powinienem otrzymać od sprzedawcy aby transakcja była w pełni legalna, poprawna ? Dowód sprzedaży, umowa sprzedaży , ubezpieczenie, dodatkowo dokumenty typu "fahrzeugschein" czyli komplet "BRIEF" i "SCHEIN". Co z moim podpisem, czy wymagany w momencie zakupu itp.

W sumie po zakupie, to nie chciałbym cepki, przede wszystkim, rejestrować, ewentualnie raz i koniec (problem przede wszystkim z przeglądami, odległość i terminy). Ale dodatkowo, nawet wtedy,  przecież też nie będę ciągnął cepki ze względu na moje zameldowanie aby ja zarejestrować 1500km. Czy ewentualnie rejestracje można zrobić na odległość mając tylko dokumenty ? 

Ubezpieczenie, nie przeszkadza aby było i je nadal kontynuować. Ale czy to dodatkowy problem, bo brak rejestracji ? Miejcie na uwadze to że to wszystko dzieje się na odległość, tylko rodzina na miejscu do pomocy, a ja dopiero będę tam w maju na krótko a na dłużej w wakacje.

Trochę się asekuruję, bo nic nie jest na stałe i jak by była potrzeba zabrania cepki po latach to miałbym mały problem z legalnym przejazdem po drogach, chyba że laweta. A i jakiś dokument własności powinien być.

Dla mnie jest to sytuacja nie typowa, bo na co dzień nie kupuję przyczepek kempingowych tym bardziej na odległość. Dlatego proszę o radę jak to zrobić najlepiej, poprawnie aby nie zrobić jakiejś wtopy, błędu. Na razie jestem w temacie mocno "zielony"

Jeśli jakiś jest pomocny link do podobnego tematu na forum, to proszę o wskazanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.