Skocz do zawartości
Voku

Małe miejskie auto

Rekomendowane odpowiedzi

poziom
Napisano (edytowane)
39 minut temu, oko21 napisał:

A czytałeś moje wcześniejsze posty?

🤦‍♂️

Edytowane przez poziom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szary11
11 godzin temu, r@f@l napisał:

dzięki za odpowiedzi . też tak myślałem
przeszukałem cały internet i nigdzie nie znalazłem nikogo kto miałby kłopot z uszczelką pod głowicą przy takim przebiegu

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Co prawda było to w Punto I 1.2 16V i mieliśmy problem z uszczelka i poniżej 100kkm. Była potrzebna wymiana i planowanie głowicy. Tttm. 

W kolejnym modelu poprawiono to i zdarzało się incydentalnie. Mechanik więc ma pewnie starą wiedzę. 

Wracajac do tematu to 207 uznał bym za jeden z lepszych modeli w klasie. Nieźle wykonana, jedna z większych przestronnosci, fajny styl. Tylko jak Tobie Swift i Fiesta są kobiece to... To raczej 207 też takie jest. W sumie każde auto klasy B może się takie wydawać. Fabia jedynie może nie pasuje do płci pięknej... Nie widzę w niej żadnej stylowej kobiety. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szary11

Pro po Grande Punto jeszcze dodam. Silniki 1,2 i 1,4 to porażka dla takiego auta. W ogóle to nie jedzie. 1,4 po włączeniu klimy to jazda jakby z ogonem. Jak dla mnie bez temperamentu totalnie. Jeśli to nie przeszkoda to warto poszukać fajnego egzemplarza. Jest spora podaż naszych salonówek z rozsądnym przebiegiem.

Lepiej by było kupić corsę też z 1.4. Jazda przyjemniejsza silnikowo, a reszta prawie jak w GP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cezarr
11 godzin temu, oko21 napisał:

A czytałeś moje wcześniejsze posty?

Czytałem ale Ty nie zauważyłeś tego w moim poście 😉   i chyba wiesz co to oznacza 🤔
Zresztą temat jest fajny i zamiast pisać na PW możesz podzielić się swoją wiedzą tutaj, fajnie by było 👍

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pjoter
Napisano (edytowane)

Siostra teraz sprzedała 207 2008r 1,4, bardzo duże zainteresowanie nim było.

Auto bezawaryjne i duże w środku.

Też polecam ten model lub Clio 1,6 16v

Edytowane przez Pjoter (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
papamila
14 godzin temu, Voku napisał:

rozważam tez 207, 

stylistyka ładna, owszem może się podobać

przestrzegam jednak przed silnikiem 1,6THP 158KM- kosztowny, bardzo kosztowny bubel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szary11

W 207 można spróbować z dieslem. Sporo było bez filtra cząstek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
oko21
Godzinę temu, Cezarr napisał:

Czytałem ale Ty nie zauważyłeś tego w moim poście 😉   i chyba wiesz co to oznacza 🤔
Zresztą temat jest fajny i zamiast pisać na PW możesz podzielić się swoją wiedzą tutaj, fajnie by było 👍

Cezarr, przepraszam. 😉 Jakoś mi ten emotikon umknął. 

Zawsze mogę coś napisać, ale lepiej zadać konkretne pytanie i wtedy odpowiem. O ile będę znał odpowiedź, bo wszystkiego też nie wiem. Ale zawsze spróbuję pomóc. Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cezarr

Ja do miasta nie kupował bym diesla tym bardziej na krótkie trasy.

27 minut temu, oko21 napisał:

Cezarr, przepraszam. 😉 Jakoś mi ten emotikon umknął. 

Spoko tak właśnie myślałem 👍

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Voku

Mam teraz diesla i jednym z powodów zmiany na benzynę jest to że wolno się nagrzewa, nie jestem w stanie nawet dobrze zagrzać silnika na takich dystansach.

A co powiecie o silniku fiata 1.4 95KM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec
1 minutę temu, Voku napisał:

Mam teraz diesla i jednym z powodów zmiany na benzynę jest to że wolno się nagrzewa, nie jestem w stanie nawet dobrze zagrzać silnika na takich dystansach.

Piszesz o smaxie czy innym dieslu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo
16 godzin temu, Voku napisał:

Mam 206 i i rozważam tez 207, choć nie powiem że już mi się trochę francuzy obyły.

@maarec chyba nie o smaxa chodziło :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
oko21
35 minut temu, Voku napisał:

Miałem Grande Punto w wersji Sport z tym silnikiem. Bardzo fajny, wolnossący, dość dynamiczny i przede wszystkim bezawaryjny silnik. Sprzedałem auto z przebiegiem ok 170 tys i do tego momentu nic się nie działo. Idealny silnik do zagazowania, jeśli ktoś ma ochotę. Ja miałem. Pilnować wymiany oleju, lać 5w40 i będzie dobrze.

Jedna, podstawowa sprawa na jaką trzeba zwrócić uwagę we wszystkich GP, to przewody masowe w komorze silnika. Zdarza się, że stary, oryginalny przewód skoroduje i traci połączenie. Po wymianie jest spokój na wiele lat. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Voku
48 minut temu, maarec napisał:

Piszesz o smaxie czy innym dieslu?

31 minut temu, jacekzoo napisał:

@maarec chyba nie o smaxa chodziło :D

Dokładnie 206. S-maxem latam raczej trasy i z przyczepką po mieście nim jeżdżę od święta.

8 minut temu, oko21 napisał:

Miałem Grande Punto w wersji Sport z tym silnikiem. Bardzo fajny, wolnossący, dość dynamiczny i przede wszystkim bezawaryjny silnik. Sprzedałem auto z przebiegiem ok 170 tys i do tego momentu nic się nie działo. Idealny silnik do zagazowania, jeśli ktoś ma ochotę. Ja miałem. Pilnować wymiany oleju, lać 5w40 i będzie dobrze.

Jedna, podstawowa sprawa na jaką trzeba zwrócić uwagę we wszystkich GP, to przewody masowe w komorze silnika. Zdarza się, że stary, oryginalny przewód skoroduje i traci połączenie. Po wymianie jest spokój na wiele lat. 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Commander

A zapytam bo nie doczytałem chyba, czy to ma być nowe auto czy używka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi