Skocz do zawartości

Małe miejskie auto


Voku

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu szukam niedrogiego auta do jazdy po mieście coś małego w roczniku 2008 - 2010 , pewnie skończy się na jakiejś benzynie bo przejazdy raczej krótkie, więc diesel ledwo zdąży się zagrzać, bije się z myślami czy brać coś ekonomicznego czy  "dynamicznego" chodź bardziej skłaniam się ku dynamice.
Ogólnie żebym też nie wyglądał dziwnie w takim aucie :D Czyli typy Suzuki Swift, Ford Fiesta raczej odpadają, za Oplem też nie przepadam :P

Na razie mocno zastanawiam się na Punto Grande lub EVO mają dość dobre wyposażenie, silniki też raczej mają dobrą opinie i nie są drogie dobrze wyglądają tylko jak z niezawodnością :P.
Lub drugą opcję to Peugeot 207  

Jak na razie te dwie marki jako tako mi się podobają przeglądałem ogłoszenia, ale jakoś nic innego nie wpadło mi w oko, może coś powiecie o PUNTO w benzynie i Peugeocie jak to jeździ i który silnik rozważać, ewentualnie jakieś inne pomysły?  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu szukam niedrogiego auta do jazdy po mieście coś małego w roczniku 2008 - 2010 , pewnie skończy się na jakiejś benzynie bo przejazdy raczej krótkie, więc diesel ledwo zdąży się zagrzać, bije się z myślami czy brać coś ekonomicznego czy  "dynamicznego" chodź bardziej skłaniam się ku dynamice.
Ogólnie żebym też nie wyglądał dziwnie w takim aucie  Czyli typy Suzuki Swift, Ford Fiesta raczej odpadają, za Oplem też nie przepadam
Na razie mocno zastanawiam się na Punto Grande lub EVO mają dość dobre wyposażenie, silniki też raczej mają dobrą opinie i nie są drogie dobrze wyglądają tylko jak z niezawodnością .
Lub drugą opcję to Peugeot 207  
Jak na razie te dwie marki jako tako mi się podobają przeglądałem ogłoszenia, ale jakoś nic innego nie wpadło mi w oko, może coś powiecie o PUNTO w benzynie i Peugeocie jak to jeździ i który silnik rozważać, ewentualnie jakieś inne pomysły?  
 
DS3 może?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swifta mamy w firmie. Zrobiłem nim140 tyś km. i kompletnie nic go jeszcze nie bolało i nie boli. Jazda 1,3 94 konie -naprawdę daje radę, jednak trzeba się przyzwyczaić do kręcenia w obroty , ja lubię :)(zmienne fazy rozrządu). Problem robi się w trasie przy ponad 120km/h , po prostu robi się głośno i paliwożernie. Ale poniżej tej prędkości jest w porządku. Jakość wykończenia dobra, ale ma kilka baboli typu dostęp do komp. pstrzyczkiem na zegarach (nieporęcznie strasznie), świtło kabiny w dziwnym miejscu itp. 

Jest jeszcze fajne auto bardzo niedocenione w PL, ale jeśli w szybkiego "malucha " to MM Colt CZT rakieta :)

 

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tak zrobię. Tylko z tą jasnością przebiegu to teraz już różnie bywa. 

Suzuki brałem pod uwagę ale to też autko dla kobiet. 

Byłem dziś oglądać Punto i spoko w środku dużo miejsca na nogi, silnik trochę słaby był bo chyba 65KM i jechać jechało, ale dynamiki 0, ale jako całość jestem mile zaskoczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Voku napisał:

Może coś powiecie o PUNTO w benzynie

 

Powiem, bo miałem. Uprzedzam jednak, że mogę być nieobiektywny, ponieważ jestem fiatomaniakiem.?

Grandę Punto to bardzo fajne auto do miasta. Zwinne, wygodne i dość oszczędne. W tej chwili na rynku jest w czym wybierać i można trafić bardzo dobrze wyposażone egzemplarze. 

Silniki. Piszesz, że dynamiki 0. Zgadzam się, tak jest w przypadku silnika o pojemności 1.2 i mocy 65kKM. Ale GP miało przede wszystkim montowane silniki 1.4 77KM i ten silnik jest już, mimo niewiele większej mocy dużo lepszym wyborem. W Twoim przypadku jednak, jeśli auto ma być użytkowane głównie w mieście, polecałbym silnik 1.4 16V o mocy 95KM. To jest silnik wolnossący, bezproblemowy w eksploatacji i bardziej dynamiczny. Sam takiego miałem, w wersji Sport.

Są oczywiście jeszcze GP z silnikami 1.4 120 KM ale tutaj cena auta też jest dużo wyższa a jeśli ma służyć tylko do jazdy po mieście to nie ma sensu ekonomicznego. Jeśli masz jakieś pytania odnośnie Punto to zapraszam. 

Edytowane przez oko21 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem miesiąc fiatem bravo II 1.4 2008 chyba z kompresorem. Miało ok 150KM i dawało frajdę. Spalanie ok 10-11 w mieście plus bolączki fiata typu nie działające okno pasażera, linka ręcznego itd skutecznie mnie skłoniła do sprzedaży. Kolejne lata bez fiata w garażu dają radość. Przebieg 93.000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, maarec napisał:

Jeździłem miesiąc fiatem bravo II 1.4 2008 chyba z kompresorem. Miało ok 150KM i dawało frajdę. Spalanie ok 10-11 w mieście plus bolączki fiata typu nie działające okno pasażera, linka ręcznego itd skutecznie mnie skłoniła do sprzedaży. Kolejne lata bez fiata w garażu dają radość. Przebieg 93.000km

Każde ma swoje bolączki. Psują się wszystkie mam w firmie VW i co chwila coś z nim jest nie tak więc reguły nie ma. To samo z Seatem nowe auto a ciągle coś mi dolega.

42 minuty temu, kriss1984 napisał:

Fiat Panda polecam...160tys km zero problemu..

Nie mój typ, ale dzięki.

15 minut temu, kojus napisał:

Zdecydowanie Peugeot 207. Mamy w rodzinie takigo. Oczywiscie benzynka. Na podjazdy idealny. 

Mam 206 i i rozważam tez 207, choć nie powiem że już mi się trochę francuzy obyły.
 

9 minut temu, Cezarr napisał:

Darek dostaniesz mnóstwo propozycji, ale jak kupisz kleszcza to kicha, ale warto też przed zakupem sprawdzić koszty serwisowania czy utrzymania danego modelu auta, ale to raczej nie nowość. ?

Punto mówisz? Czemu kicha twój już nie jeździ :P Koło ciebie jest Punkciak może byś się wybrał ze mną bo jak to do motoryzacji 2 lewe ręce :D a co 4 lewe ręce to nie dwie :P

56 minut temu, oko21 napisał:

Powiem, bo miałem. Uprzedzam jednak, że mogę być nieobiektywny, ponieważ jestem fiatomaniakiem.?

Grandę Punto to bardzo fajne auto do miasta. Zwinne, wygodne i dość oszczędne. W tej chwili na rynku jest w czym wybierać i można trafić bardzo dobrze wyposażone egzemplarze. 

Silniki. Piszesz, że dynamiki 0. Zgadzam się, tak jest w przypadku silnika o pojemności 1.2 i mocy 65kKM. Ale GP miało przede wszystkim montowane silniki 1.4 77KM i ten silnik jest już, mimo niewiele większej mocy dużo lepszym wyborem. W Twoim przypadku jednak, jeśli auto ma być użytkowane głównie w mieście, polecałbym silnik 1.4 16V o mocy 95KM. To jest silnik wolnossący, bezproblemowy w eksploatacji i bardziej dynamiczny. Sam takiego miałem, w wersji Sport.

Są oczywiście jeszcze GP z silnikami 1.4 120 KM ale tutaj cena auta też jest dużo wyższa a jeśli ma służyć tylko do jazdy po mieście to nie ma sensu ekonomicznego. Jeśli masz jakieś pytania odnośnie Punto to zapraszam. 

 

Przydało by się przejechać ty 77KM ciekawi mnie czy jest duża różnica między tymi silnikami 1.2 65KM a 1.4 77KM

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek ja mam Punto ale stare, kupiłem z uszkodzonym silnikiem rozebrałem go wymieniłem pierścienie bo brał olej, zrobiłem głowice i auto śmiga już 5 rok całkowicie bezawaryjnie, ostatnio tylko rozrusznik zrobiłem za 150 zł. Wszystko to robię sam zawsze to taniej ? Szkoda że wcześniej nie mówiłeś był fajny Fiat 500 ale już go nie ma. ?

Aha jeżeli będę mógł to zawsze służę pomocą ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.