Skocz do zawartości

Małe miejskie auto


Voku

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, r@f@l napisał:

dzięki za odpowiedzi . też tak myślałem
przeszukałem cały internet i nigdzie nie znalazłem nikogo kto miałby kłopot z uszczelką pod głowicą przy takim przebiegu

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
 

Co prawda było to w Punto I 1.2 16V i mieliśmy problem z uszczelka i poniżej 100kkm. Była potrzebna wymiana i planowanie głowicy. Tttm. 

W kolejnym modelu poprawiono to i zdarzało się incydentalnie. Mechanik więc ma pewnie starą wiedzę. 

 

 

Wracajac do tematu to 207 uznał bym za jeden z lepszych modeli w klasie. Nieźle wykonana, jedna z większych przestronnosci, fajny styl. Tylko jak Tobie Swift i Fiesta są kobiece to... To raczej 207 też takie jest. W sumie każde auto klasy B może się takie wydawać. Fabia jedynie może nie pasuje do płci pięknej... Nie widzę w niej żadnej stylowej kobiety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pro po Grande Punto jeszcze dodam. Silniki 1,2 i 1,4 to porażka dla takiego auta. W ogóle to nie jedzie. 1,4 po włączeniu klimy to jazda jakby z ogonem. Jak dla mnie bez temperamentu totalnie. Jeśli to nie przeszkoda to warto poszukać fajnego egzemplarza. Jest spora podaż naszych salonówek z rozsądnym przebiegiem.

Lepiej by było kupić corsę też z 1.4. Jazda przyjemniejsza silnikowo, a reszta prawie jak w GP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siostra teraz sprzedała 207 2008r 1,4, bardzo duże zainteresowanie nim było.

Auto bezawaryjne i duże w środku.

Też polecam ten model lub Clio 1,6 16v

Edytowane przez Pjoter (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cezarr napisał:

Czytałem ale Ty nie zauważyłeś tego w moim poście ?   i chyba wiesz co to oznacza ?
Zresztą temat jest fajny i zamiast pisać na PW możesz podzielić się swoją wiedzą tutaj, fajnie by było ?

Cezarr, przepraszam. ? Jakoś mi ten emotikon umknął. 

Zawsze mogę coś napisać, ale lepiej zadać konkretne pytanie i wtedy odpowiem. O ile będę znał odpowiedź, bo wszystkiego też nie wiem. Ale zawsze spróbuję pomóc. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Voku napisał:

Mam teraz diesla i jednym z powodów zmiany na benzynę jest to że wolno się nagrzewa, nie jestem w stanie nawet dobrze zagrzać silnika na takich dystansach.

A co powiecie o silniku fiata 1.4 95KM

Piszesz o smaxie czy innym dieslu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Voku napisał:

 

A co powiecie o silniku fiata 1.4 95KM

Miałem Grande Punto w wersji Sport z tym silnikiem. Bardzo fajny, wolnossący, dość dynamiczny i przede wszystkim bezawaryjny silnik. Sprzedałem auto z przebiegiem ok 170 tys i do tego momentu nic się nie działo. Idealny silnik do zagazowania, jeśli ktoś ma ochotę. Ja miałem. Pilnować wymiany oleju, lać 5w40 i będzie dobrze.

Jedna, podstawowa sprawa na jaką trzeba zwrócić uwagę we wszystkich GP, to przewody masowe w komorze silnika. Zdarza się, że stary, oryginalny przewód skoroduje i traci połączenie. Po wymianie jest spokój na wiele lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, maarec napisał:

Piszesz o smaxie czy innym dieslu?

 

31 minut temu, jacekzoo napisał:

@maarec chyba nie o smaxa chodziło :D

Dokładnie 206. S-maxem latam raczej trasy i z przyczepką po mieście nim jeżdżę od święta.

 

8 minut temu, oko21 napisał:

Miałem Grande Punto w wersji Sport z tym silnikiem. Bardzo fajny, wolnossący, dość dynamiczny i przede wszystkim bezawaryjny silnik. Sprzedałem auto z przebiegiem ok 170 tys i do tego momentu nic się nie działo. Idealny silnik do zagazowania, jeśli ktoś ma ochotę. Ja miałem. Pilnować wymiany oleju, lać 5w40 i będzie dobrze.

Jedna, podstawowa sprawa na jaką trzeba zwrócić uwagę we wszystkich GP, to przewody masowe w komorze silnika. Zdarza się, że stary, oryginalny przewód skoroduje i traci połączenie. Po wymianie jest spokój na wiele lat. 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.