Skocz do zawartości

Okulary rozjaśniające do jazdy noca


rafal11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktos z Was używa okularów rozjaśniającyh?? Duzo jest różnych do wyboru i wszyscy zachwalają wszystkie :) 

Moze ktos polecic jakies konkretne których i jest zadowolony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się zwiększyć ilości fotonów w sposób pasywny. Wszystkie reklamy okularów, które rozjaśniają a nie mają źródeł zasilania to ściema marketingowa. Jest odwrotnie, światło przechodząc przez jakikolwiek filtr traci część fotonów, więc obraz jest przyciemniony w stosunku do oryginalnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, jacekzoo napisał:

Porządne żarówki do auta kup :D

Zaproponuj cos lepszego od ILS LED :)

Oczywiscie takiego zeby pasowało do mojej furmanki ;)

7 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Nie da się zwiększyć ilości fotonów w sposób pasywny. Wszystkie reklamy okularów, które rozjaśniają a nie mają źródeł zasilania to ściema marketingowa. Jest odwrotnie, światło przechodząc przez jakikolwiek filtr traci część fotonów, więc obraz jest przyciemniony w stosunku do oryginalnego. 

Moze źle sie wyraziłem pisząc rozjasiajace. Chodzi o takie żółte które podobno niwelują refleksy itd...

Edytowane przez rafal11 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze krótko...............

Nie znam  się na tych określeniach które tu padły, ale mi osobiście jeździ się dużo lepiej w "takich okularach".  Zwłaszcza  jak pada, jest pochmurno a w nocy światła innych pojazdów tak nie "draźnią" jak bez nich. Każdy z nas jest inny i inne ma odczucia i wrażenia. Ja napisałem tylko o swoich. 

Modelu nie polecę jednak poza właściwościami estetycznymi "celowałbym" w środkową półkę finansową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, moze w temacie karawanigu jestescie dobrzy, macie kilka lat doswiadczenia itd. tego nie neguje w zaden sposob. 

Jednak w temacie okularów polaryzacyjnych chyba obaj sie mylicie- zacząłem troszke szperac i znalazłem oferte Arctic'a. Poczytajcie troche, może zmienicie zdanie- w koncu to globalna firma siedząca w okularach od dawna :) 

https://www.arctica.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inne zdanie i nie każdy potrzebuje okularów.

Osobiście - objechałem ziemię w koło minimum kilkanaście razy (ok 200 000km rocznie, a lat było ponad 10...), okularów żadnych w nocy nie używałem, ba, nawet jadąc przez IT czy ESP w środku lata nie używałem żadnych przeciwsłonecznych, bo mnie najzwyczajniej w świecie szybko męczyło patrzenie przez dodatkowe coś na drogę...więc nie ma co gdybać.

Jak potrzebujesz, to kup, sprawdź i jak będą odpowiadać to używaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego poprosiłem o radę kogoś kto używał i może coś napisać o okularach a nie zarówkach czy wizycie u lekarza :)  mi do tej pory też nie byly potrzebne, ba nawet nie cierpie nosic przeciwsłonecznych w dzień. Ale w nocy zaczynają mi przeszkadzac reflkesy świetlne, oślepianie innych aut dlatego sprobowac chciałem takich. Tak dla bezpieczeństwa swojego a przede wszystkim dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał ma to samo jak jadę osobówką.

Po tylu latach jazdy nocami strasznie mi przeszkadzają światła z naprzeciwka.

Jeśli znajdziesz na to sposób podziel się wrażeniami

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rafal11 napisał:

Chodzi o takie żółte które podobno niwelują refleksy itd

To się osiąga dzięki polaryzacji światła. Każde okulary które mają filtr polaryzacyjny będą miały ten efekt. (nie muszą być żółte) Zresztą polaryzacja jest też używana do niwelowania refleksów w fotografii, np w fotoradarach.

Zwykłe żółte okulary, które tak chętnie są wciskane przez handlowców, jedyne co robią, to odfiltrowują część promieniowania o barwach innych niż żółta. Jak się doda to tego brak wiedzy to efekt placebo gwarantowany. Do oka dociera mniej światła niż bez okularów, więc nie ma żadnego efektu rozjaśniania.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie ale zdaje się że zwykłe żółte a nie jakiś super wynalazek. Dobrze się w nich patrzy w pochmurny,deszczowy dzień generalnie bezsłoneczny.Wtedy rozjaśniają dobrze otoczenie natomiast w nocy lipa bo wszystko jest ciemniejsze(żółte). Kupiłem je aby mi muchy w pochmurny dzień nie wpadały w oczy podczas jazdy na rowerze.Głupio tak pedałować  w przeciwsłonecznych w pochmurny dzień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.