Skocz do zawartości

Bagażnik rowerowy - tył przyczepy.


witus

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie ten wątek dobitnie pokazuje gdzie jest "problem". 

Kiki się nauczy na własnych błędach. Do świata kempingów po następną przyczepę raczej nie pojedzie


Fajnie, że zrobił to za mnie ... ja nie muszę powtarzać jego błędów.
.... ale Ci którym się nie podoba też oglądają .... a może być ich nawet więcej niż lubiących (tak podejrzewam) .... a cel w ilości odsłon - jest osiągnięty  ....
TOM


Generalnie zazdroszczę jego dzieciom ... mogą uśmiechnięte spędzać czas z rodzicami ... kiedy ich rówieśnicy w żłobkach i przedszkolach przechodzą kolejną infekcję ... leczoną kolejnym antybiotykiem.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, TomekKnaus napisał:

.... przykład z podwórka .... ? ....

 

.... Pan o którym mowa - cytowany jako poradnik na tutejszym forum ....

Tomek...czy aby na pewno chciałeś mnie zacytować?...że niby wzoruję się na tym filmiku??

Ja przeczytałem PORADY na FORUM - te 88 stron  - i z lekka ironia stwierdziłem, że wiem wszystko o instalacji movera...ale faktem jest , że chcę go instalować sam.

Nigdzie nie wspominam o tym, że chcę wzorować się na Kiki !

Natomiast jako poradnik będzie mi służył pierwszy wpis z cytowanego przez Ciebie wątku....czyli instrukcja Kristofera!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Jaśki napisał:

Tomek...czy aby na pewno chciałeś mnie zacytować?...że niby wzoruję się na tym filmiku??

Ja przeczytałem PORADY na FORUM - te 88 stron  - i z lekka ironia stwierdziłem, że wiem wszystko o instalacji movera...ale faktem jest , że chcę go instalować sam.

Nigdzie nie wspominam o tym, że chcę wzorować się na Kiki !

Natomiast jako poradnik będzie mi służył pierwszy wpis z cytowanego przez Ciebie wątku....czyli instrukcja Kristofera!

? .... nic nie sugeruję .... tylko podałem przykład, że łatwo namierzyć "porady w Internecie," - a taki przypadek był widziany przeze mnie na forum - stąd link - w którym Jaśki akurat figurują (to nie jest jedyny przykład - ale akurat tu się nawinęliście) ....

.... fajnie by było jak by Kristofer został Youtuberem .... bo ten to dobrze prawi ? 

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, witus napisał:


Generalnie zazdroszczę jego dzieciom ... mogą uśmiechnięte spędzać czas z rodzicami ... kiedy ich rówieśnicy w żłobkach i przedszkolach przechodzą kolejną infekcję ... leczoną kolejnym antybiotykiem.
 

 

A kto Tobie każe dziecko do żłobka czy przedszkola oddawać :D - przecież nie ma musu (co innego ze szkołą). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pozytywna rodzinka. Myślę, że człowieka trochę źle "oceniacie". On powoli nabiera doświadczenia i w przyszłości nie popełni błędów jakie mogły mu się obecnie przydarzyć.

Te rowery na tylnej ścianie pracują i to bardzo, ja tez mam zamontowane na tylnej ścianie i górne mocowanie jest do listwy wzmacniającej poprzecznie tylną ścianę. Przyznam się, że nie miałem pojęcia jak powinno to być poprawnie zamontowane, dopiero w serwisie mi pokazali.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Helmut napisał:

Bardzo pozytywna rodzinka. Myślę, że człowieka trochę źle "oceniacie". On powoli nabiera doświadczenia i w przyszłości nie popełni błędów jakie mogły mu się obecnie przydarzyć.

Te rowery na tylnej ścianie pracują i to bardzo, ja tez mam zamontowane na tylnej ścianie i górne mocowanie jest do listwy wzmacniającej poprzecznie tylną ścianę. Przyznam się, że nie miałem pojęcia jak powinno to być poprawnie zamontowane, dopiero w serwisie mi pokazali.  

Dlatego bez pojęcia sie nie montuje tylko płaci serwisowi. W poszukiwaniu belki pod oknem łatwo można od wnętrza cienkim gwoździem robić dziury w miejscu niewidocznym, belka idzie po całej szerokości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, maarec napisał:

Gość ma łeb na karku (skoro ma dom, auto, przyczepę, mieszkania na wynajem - pewnie i firmę skoro stać go na podróże a nie siedzi w pracy na etacie), nie oglądam go wcale, bo kilka wybranych filmików typu obcinanie kołnierza butli gazowej

No właśnie to trochę sprzeczne co piszesz ;). Chyba, że chodzi o to, że to cud, ze jeszcze ma ten łeb na karku. Ja sobie czasem oglądałem Jego filmiki i mimo, że doświadczenie na razie mam zerowe jeśli chodzi o karawaning to raczej oglądałem jako ciekawostkę, broń Boże instruktaż! Ale po tym filmiku z butlą wymiękłem i dałem sobie siana...dobrze, że dzieciom, które stały całkiem niedaleko jak ciął flexem kołnierz pełnej butli nic się nie stało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, jest sprzeczność jednak spryt w biznesie nie robi z nikogo fachowca ;)

Szkoda tylko ludzi, którzy wyrywkowo biorą jego filmy  za manual a później płacą. Sam uwielbiam filmiki na yt, ostatnio za 18 zł naprawiłem w pół godziny odsnieżarkę za pomocą fajnej instrukcji. 

Jedynie serwisy się ucieszą, patrząc na stan przyczepy tego kolegi to jej naprawa pewnie przekroczy już wartość.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Jedynie serwisy się ucieszą, patrząc na stan przyczepy tego kolegi to jej naprawa pewnie przekroczy już wartość.

 

 

Wszystko wskazuje na to, że tej przyczepy już nie opłaca się remontować.

 

Zgniły sufit, zgniła tylna ściana. Podejrzewam, że i podłoga także

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
 

 
Wszystko wskazuje na to, że tej przyczepy już nie opłaca się remontować.
 
Zgniły sufit, zgniła tylna ściana. Podejrzewam, że i podłoga także
 


Dziwię się, że nie czeka kolejka serwisów, żeby odbudować ją dla reklamy. Relacjonując postępy. Takie zasięgi.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, BUMERANG napisał:

Znam forumowicza, który zgubił bagażnik z rowerami. Tyle, że winne nie było mocowanie ale przeciążenie. 

Na to też warto zwrócić uwagę. Bagażnik to jednak delikatna konstrukcja.

W przyczepie to zwykle bagażnik jest mocniejszy od tego, do czego się go mocuje, i wg mnie przede wszystkim o tym należałoby pamiętać, tym bardziej, że statyczne obciążenie (np. 45 kg - 3 przeciętne rowery i sam bagażnik), to nic w porównaniu z dynamiką ruchu zawartości bagażnika, dyndającej na samym koniuszku cepy. W czasie jazdy efekt taki, że na tylną ścianę działają siły 2-3 krotnie większe od tych, które wynikają z samej masy (obciążenia ujmowanego jako statyczne). 3 rowery to m.zd. za dużo, 2 max, więcej nie zapakowałem na tył, chociaż mam trzecią szynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, czyś napisał:

 3 rowery to m.zd. za dużo, 2 max, więcej nie zapakowałem na tył, chociaż mam trzecią szynę.

:ok: Dokładnie. A widziałem i 4 rowery na przyczepie. 

Trzeba jeszcze zdać sobie sprawę z tego, że im dłuższa przyczepa, tym większe siły dynamiczne działają na tył. 

A im dłuższa przyczepa tym więcej rowerów potrzeba :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sapiecie...

Skoro są bagażniki, to producent zakłada, że ktoś je zamontuje. To samo dotyczy uchwytów na dach samochodu. Widziałem takich co słynnym BMW z rowerami na dachu jechali ponad 140. I nic nie odpadło.

Cztery rowery z tyłu to przesada ale 2...w zdrowej budzie zamontowane właściwie. Nie przesadzajcie. Moim zadaniem ponad 50% przyczep ma uchwyty w tyłu. Z czasem będzie miało jeszcze więcej, bo standardowo w rodzinie dzieci przybywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siły fizyczne w dłuższej przyczepie na pewno są większe bo dłuższe ramie jest od osi. Ja ma tył zakładam jeden rower dla dorosłego i jeden dziecięcy, to samo na dyszel. Przy długiej i ciężkiej przyczepie te rowery nie mają za to większego wpływu na stabilność zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Commander napisał:

Ale sapiecie...

 Widziałem takich co słynnym BMW z rowerami na dachu jechali ponad 140. I nic nie odpadło.

A ja widziałem wgnieciony dach przez przeciążony bagażnik rowerowy. Wszystko dla ludzi tylko z rozsądkiem :palacz:

 

42 minuty temu, maarec napisał:

Przy długiej i ciężkiej przyczepie te rowery nie mają za to większego wpływu na stabilność zestawu.

Pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą. Tu dopiero robi się wahadło. Oczywiście wszystko zależy od prawidłowego umieszczenia bagażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.