Skocz do zawartości

Bagażnik rowerowy - tył przyczepy.


witus

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym odświeżyć temat. Ale nie o Biedroniu ;)

Poszukuje jakichś rysunków, schematów, instrukcji montażu do bagażnika rowerowego na tył przyczepy Fiamma Carry-Bike Simple Plus 200. Ewentualnie podobne tez mile widziane.

Projektuje nietypowe uchwyty do takiego bagażnika, a zobaczę go dopiero jak już będzie mocowany, albo może nawet w ogóle go nie zobaczę na żywo. Stąd potrzebne szczegóły mocowania oraz mile widziane również inne wymiary szczegóły konstrukcji itp. 

Oprócz mocowań interesuje mnie tez wymiar odsadzenia od ściany przyczepy/kampera. Ma tam się zmieścić koło zapasowe o szerokości 205mm.

W internetach udostępniają tylko tyle:

image.png.93a9582bbe8a1476b2d0c50cc3c2345a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, Piotrekm13 napisał:

...Fiamma Carry-Bike Simple Plus 200...

Witam.

Może w tych materiałach odnajdziesz informacje których potrzebujesz.

simpleplus200b.thumb.png.93514b47757d511b4cc540aec1dd9fc0.png

simpleplus200a.thumb.png.c506c170dfc1a2f615ad0649ed9225fd.png

 

 

Pozdrawiam

Fiamma Carry-Bike Simple Plus 200 Bicycle Carrier.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tofel napisał:

Może w tych materiałach odnajdziesz informacje których potrzebujesz.

Dzięki. Mocowania fajnie pokazane, inne szczegóły też. Nie widzę tylko odsadzenia od ściany przyczepy (mierzonego wewnątrz) ale to może ktoś inny mi poda, z pomiaru, a jeśli nie to będę musiał improwizować z jakaś regulacją zamocowania, żeby koło weszło z luzem odpowiednim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A z innej beczki trochę, czemu nie wozić rowerów w przyczepie jeśli nie ma możliwości dać uchwytu na dyszel czy tył? Nowoczesne rowery nie ważą przecież dużo więc nie zaburzy to chyba w znaczącym stopniu obciążenia na haku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z innej beczki trochę, czemu nie wozić rowerów w przyczepie jeśli nie ma możliwości dać uchwytu na dyszel czy tył? Nowoczesne rowery nie ważą przecież dużo więc nie zaburzy to chyba w znaczącym stopniu obciążenia na haku?

Spokojnie można wozić jeżeli nie utrudnia to w jakimś stopniu korzystania z toalety w czasie podróży, przygotowania żarcia czy kawy w trasie i drzemki po drodze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, papieju napisał:

A z innej beczki trochę, czemu nie wozić rowerów w przyczepie ? Nowoczesne rowery nie ważą przecież dużo więc nie zaburzy to chyba w znaczącym stopniu obciążenia na haku?

Niektórzy tak wożą. Natomiast sam rower ma swoje gabaryty, wystające elementy. Może łatwo uszkodzić meble itd. No ale można i tak: 

 

Rowery porozkręcali i pochowali w schowku pod łóżkiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, papieju napisał:

A z innej beczki trochę, czemu nie wozić rowerów w przyczepie jeśli nie ma możliwości dać uchwytu na dyszel czy tył? Nowoczesne rowery nie ważą przecież dużo więc nie zaburzy to chyba w znaczącym stopniu obciążenia na haku?

Można wozić jak je jakoś zamocujesz, ale wtedy masz przyczepę bagażową zamiast kempingowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Stu napisał:

Można wozić jak je jakoś zamocujesz, ale wtedy masz przyczepę bagażową zamiast kempingowej...

Przecież w czasie jazdy i tak nikogo w niej nie ma. Po dotarciu wyciągasz i tyle. Że kempingowa to ma wozić powietrze tylko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, papieju napisał:

Przecież w czasie jazdy i tak nikogo w niej nie ma. Po dotarciu wyciągasz i tyle. Że kempingowa to ma wozić powietrze tylko?

Trochę słabo, jak trzeba wywalać sprzęt podczas noclegu przy autostradzie...:niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Piotrekm13 napisał:

Trochę słabo, jak trzeba wywalać sprzęt podczas noclegu przy autostradzie...:niewiem:

A to zależy oczywiście gdzie ktoś jeździ. Ja po kraju i zwykle jadę aż dojadę a komara przyciąć mogę i w aucie na mopie w razie kryzysu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, papieju napisał:

A to zależy oczywiście gdzie ktoś jeździ. Ja po kraju i zwykle jadę aż dojadę a komara przyciąć mogę i w aucie na mopie w razie kryzysu

Też jeżdżę po kraju, ale jak spać to wygodnie. Po to mam przyczepę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, papieju napisał:

Ja po kraju i zwykle jadę aż dojadę a komara przyciąć mogę i w aucie na mopie w razie kryzysu

To nie prościej jechać samą osobówką a rzeczy na kemping wysłać na palecie kurierem? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Stu napisał:

To nie prościej jechać samą osobówką a rzeczy na kemping wysłać na palecie kurierem? :D

Nie prościej. Jak pisałem jadę aż dojadę. Z przerwą na siku czy tankowanie, póki co nie robię tras po 900km a do 300km. Z jazdy nocą się wyleczyłem już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Jeżeli jezdzisz na trasy "od - do" to można zapakować też środek przyczepy. Ja używam przyczepy do turystyki - w ostatnie wakacje pojechaliśmy w dolnośląskie a skonczyliśmy po dwóch tygodniach i 2 tys km nad Bałtykiem :) W moim sposobie podróżowania przyczepa zawsze musi być gotowa do użycia, więc rowery w środku by przeszkadzały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.