Skocz do zawartości

Bagażnik rowerowy - tył przyczepy.


witus

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, czyś napisał:

3 rowery to m.zd. za dużo, 2 max,

 

1 godzinę temu, BUMERANG napisał:

A widziałem i 4 rowery na przyczepie. 

"Rower" to nie jest żadna jednostka masy. Jeden rower może ważyć 20kg a inny, który wygląda dla laika tak samo 7kg. Trochę pływacie więc. Jak wsadziłbym na wagę 4 takie rowery jak mój, to będzie 44kg. 4 nowoczesne szosóweczki ważyły by mniej niż 30kg. Jak wsadził bym na wagę 4 rowery z marketu będzie niemal 70kg. 

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

5 minut temu, BUMERANG napisał:

A ja widziałem wgnieciony dach przez przeciążony bagażnik rowerowy. Wszystko dla ludzi tylko z rozsądkiem :palacz:

 

Pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą. Tu dopiero robi się wahadło. Oczywiście wszystko zależy od prawidłowego umieszczenia bagażu.

teoria teorią a praktyka pokazuje co innego. Przy bardzo rozsądnym zapakowaniu zestawu, wyważeniu, naciskowi na hak rzędu 90kg+... długość przestaje mieć znaczenie.

zupełnie inaczej zadziała 40-60kg na tylnej ścianie budki, która waży realnie 1000kg a tak jak u mnie 1700kg. W mniejszych budkach przeważnie trzyma się nacisk rzędu 60-65kg gdyż więcej nie trzeba plus holownik też jest mniejszy i za wiele na hak nie przyjmie.  Osobiście robiłem dosłownie raz trasę z ogonem bez rowerów (nie pamiętam już gdzie to było - ok 200km w 1 stronę) i nie było różnicy w jeździe - wcale. Moje rowery to ok 14 i 8-10kg (z bagażnikiem mniej niż 30kg) na tylnej ścianie i podobnie na dyszlu. Pakowanie 3 dorosłych rowerów na tył to już proszenie się o kłopoty, jak nie z prowadzeniem to z obciążeniami tyłu.  Oczywiście bardzo duże znaczenie ma rozmieszczenie reszty bagażu i układ wnętrza. U mnie z tyłu jest pusty prysznic i puste łóżka piętrowe, jedynie w szafie jedzie ok 20kg ubrań.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, BUMERANG napisał:

 

 

Pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą. Tu dopiero robi się wahadło. Oczywiście wszystko zależy od prawidłowego umieszczenia bagażu.

Wahadło... Jak Przyczepa waży 2 tony a holownik kolejne 3t to te 40kg robi się mało istotne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, danielpoz napisał:

Wahadło... Jak Przyczepa waży 2 tony a holownik kolejne 3t to te 40kg robi się mało istotne. 

robi się nie istotne, chyba, że działa podświadomość - holuje czołgiem, wrzucam co chcę i gdzie chcę do przyczepy.

Byłem kilka dni temu w przyczepie w poszukiwaniach pewnej ładowarki zgubionej kilka miesięcy temu. Mam świadomość, że na wiosnę usunę z przyczepy ok 30kg "szpeju", który przez sezony 2016,2017,2018 "udało" się tam zgromadzić, a dziś jest zupełnie niepotrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, danielpoz napisał:

Wahadło... Jak Przyczepa waży 2 tony a holownik kolejne 3t to te 40kg robi się mało istotne. 

Jak waży. jak rower waży 7 kg. jak napisał Łza Włóczynutka to też jest mało istotne. Dlaczego od razu przytaczacie skrajności.

Jak przy feldze zabraknie Ci kilku gramów ołowiu to przecież też jest mało istotne. A jechać się nie da. Tu nie chodzi o 40 czy 70 kg tylko rezonans w jaki wpada cały układ.

W końcu nie chodzi o rowery, tylko rozkład mas w przyczepie. Rowery to tylko część ładunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teorie znasz a praktyka mówi co innego. 

W poprzedniej budzie miałem zbiornik 70l na samym końcu przyczepy zamontowany w poprzek. Jaki rezonans? oczywiście nacisk na hak tradycyjnie około 100kg

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Łza Włóczynutka napisał:

 

"Rower" to nie jest żadna jednostka masy. Jeden rower może ważyć 20kg a inny, który wygląda dla laika tak samo 7kg. Trochę pływacie więc. Jak wsadziłbym na wagę 4 takie rowery jak mój, to będzie 44kg. 4 nowoczesne szosóweczki ważyły by mniej niż 30kg. Jak wsadził bym na wagę 4 rowery z marketu będzie niemal 70kg. 

Dlatego producent bagażnika określa też zawsze jego maksymalne obciążenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, danielpoz napisał:

Teorie znasz a praktyka mówi co innego. 

W poprzedniej budzie miałem zbiornik 70l na samym końcu przyczepy zamontowany w poprzek. Jaki rezonans? oczywiście nacisk na hak tradycyjnie około 100kg

Zbiornik miałeś na / pod?/ podłodze. Rowery to prawie sufit. 

Jeździłem z poprzednią przyczepą najpierw bez, a potem z bagażnikiem z tyłu. Różnica kolosalna przy tym samym nacisku na hak :niewiem:

Ja mam na haku max 60 kg. Każdy zestaw trzeba traktować indywidualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszym rozwiazaniem jest bagażnik na dyszel. Problem z głowy.  A tak poza tematem przy DMC 1300 jaki powinienem miec nacisk na hak. Waga kupiona a wiedzy brak. W holowniku mam max 150 kg.

Edytowane przez kojus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kojus napisał:

Lepszym rozwiazaniem jest bagażnik na hak. Problem z głowy.  A tak poza tematem przy DMC 1300 jaki powinienem miec nacisk na hak. Waga kupiona a wiedzy brak. W holowniku mam max 150 kg.

Sprawdź tabliczkę znamionową na suwadle. Tam masz podane max. obciążenie. I będziesz wszystko wiedział. Generalnie im więcej tym lepiej ale bez przesady.

Trochę mniej niż maximum. Trzeba obserwować przy jakim obciążeniu prowadzenie zestawu jest najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2019 o 08:40, Tomii napisał:

Nie żebym był zwolennikiem montowania bagażnika na ścianie, ale kilka odcinków wcześniej Kiki zahaczył o drzewo tyłem i rowerem przy wyjeżdżaniu. Zahaczył na tyle mocno że udało się zniszczyć obręcz koła rowerowego.  Myślę że to w głównej mierze przyczyniło się do popękania ściany która i tak z tym bagażnikiem lekko nie miała.

Zgadzam się z Tomii, obejrzałem parę odcinków i widziałem właśnie ten jak zahaczył tyłem, na 99% procent wydaje się że wtedy ta ściana musiała pęknąć (plastiki), więc te teorie o jakimś tragicznie źle zamontowanym bagażniku są raczej nie na miejscu (nie mówię że było wszystko całkowicie idealnie zgodnie ze sztuką założone).

Gość jest mało "techniczny", ale jest sympatyczny, pozytywny, nie wymądrza się, przyznaje się do błędów, uczy się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.