Skocz do zawartości

Inteligenty moduł ładowania akumulatora przyczepy kempingowej


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ale taki moduł niby ma za zadanie nie  dopuścić do głębokiego rozładowania dodatkowego akumulatora a w razie odpalenia samochodu najpierw doładowuje się akumulator rozruchowy a później dodatkowy.

Prawdę mówiąc nie wiem czy akurat opis tyczy się wszystkich takich modułów, bo ja znalazłem taki:

https://allegro.pl/oferta/modul-ladowania-dodatkowego-akumulatora-separator-6752273340

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma nie dopuścić do rozładowania głównego akumulatora. W przypadku przekaźnika za 5zł gdy wyłączymy silnik aku w czepie zostaje odcięty od auta czyli efekt ten sam.

Jeśli ktoś planuje holować budę na wyjazdy za pomocą fiata pandy to tylko wtedy ten bajer może być potrzebny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma nie dopuścić (słowo kluczowe) do głębokiego rozładowania (takie przez producentów akumulatorów uznawane jest 10,5 V) akumulatora.

Przekaźnik tylko rozłączy obwód przy wyłączeniu stacyjki aby nie wyczerpać akumulatora rozruchowego.

Tańszy moduł zabezpieczający przed ładowaniem znalazłem na allegro.

https://allegro.pl/oferta/ar125-zabezpieczenie-akumulatora-12v-kit-7650820663

Poszukam jeszcze schematu modułu który załączy przekaźnik gdy napięcie ładowania przekroczy 13,5 V. ale nie wiem czy jest on aż tak potrzebny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, tupek napisał:

Ma nie dopuścić (słowo kluczowe) do głębokiego rozładowania (takie przez producentów akumulatorów uznawane jest 10,5 V) akumulatora.

 

 

Masz link do instrukcji i opisu tego modułu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł służy do ładowania akumulatora przyczepy kempingowej.

Moduł zapewnia utrzymanie optymalnego poziomu napięcia akumulatora przyczepy kempingowej, przez właściwe doładowywanie go z akumulatora samochodu. Moduł jest przeznaczony do współpracy z gniazdem 13-pinowym, może być stosowany również z modułami 7-pinowymi i zwykłymi wiązkami 7-pinowymi po wymianie gniazda na 13-pinowe.

Urządzenie ma zastosowanie w systemach zasilania przyczep campingowych, camperach i dla urządzeń zasilanych z dodatkowych akumulatorów, np.: sprzęt audio-video, lodówki turystyczne itp. Moduł może być zastosowany do modernizacji, już istniejącej instalacji haka holowniczego, jako rozszerzenie dla podłączenia przyczepy kempingowej.

Zasada działania modułu polega na ładowaniu akumulatora przyczepy dopiero po uruchomieniu silnika, gdy napięcie w instalacji auta przekroczy 13,3V. Ma to zapobiec rozładowaniu głównego akumulatora podczas postoju samochodu z wyłączonym silnikiem, co uniemożliwiałoby ponowny rozruch silnika. Ładowanie akumulatora przyczepy może też zostać przerwane podczas pracy silnika na wolnych obrotach, gdy akumulator samochodu jest rozładowany lub w przypadku dużego obciążenia prądowego (różnymi odbiornikami) w instalacji auta. W ten sposób, moduł TCBM-Sender, zapobiega uszkodzeniu i rozładowaniu akumulatora głównego.

MODUŁ ŁADOWANIA AKUMULATORA PRZYCZEPY

PRODUCENT

MICROMEL

GWARANCJA

PRODUCENTA

TYP

UNIWERSALNY

GNIAZDO PRZYCZEPY

13-PIN

SKŁAD ZESTAWU:

  • Moduł elektryczny
  • Wiązka
  • Zestaw złączek
  • Bezpiecznik
  • Instrukcja montażu

-=-= Schemat podłączenia =-=-

a27210c84586aceb4254cbc27838

W PRZECIWIEŃSTWIE DO KONKURENCJI NIE SPRZEDAJEMY

"KOTA W WORKU" I PRZEDSTAWIAMY REAL FOTO OFEROWANEGO PRZEDMIOTU A NIE ZDJĘCIA POGLĄDOWE.

-=-= Real Foto =-=-

6e09f2d449f2a2620c7ccb70f043
956a7e4045238bcf6e271b2c0987
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mi powiedział pan w  markecie agd- ten droższy produkt to to samo, tylko wie pan, są klienci którzy lepiej się czują jak wydadzą więcej. 

W sumie czytając wcześniejsze wypowiedzi na temat tych czarodziejskich separatorów myślałem że z w/w powodu nikt nie chce słyszeć o przekaźniku za 5zł ?

Edytowane przez maciejkos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego sam będę kombinował , bo na schemacie jest zaznaczony przewód 1.5mm, a raczej będzie on za cienki gdy akumulator będzie chciał więcej prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Podepnę się pod temat.

Tworzę w mojej Avensis hak z instalacją. Kupiłem dedykowaną wiązkę (tu nawet zadowolony) + opcjonalne przewody "stały plus" i "wiązkę ładującą". Źle zrozumiałem sprzedawcę - myślałem, że w tej ładującej jest przewód 2x 2,5mm. Jest 1x 2,5 + chyba 1x 1,0mm do uruchomienia przekaźnika (15A + 5A). Czy to wystarczy do ładowania aku i pracy lodówki?

Wiązka dokładnie ta (154zł): https://www.dobrehaki.pl/wiazka-haka-uzupelniajaca-l01-ladujaca-p-8498.html

I powiem szczerze, gdybym wiedział jaki przekaźnik jest dokładnie wymagany, to wolałbym kupić przewód 6mm + bezpiecznik + przekaźnik z gniazdem i sam to poskładać...

Wiązka "stały plus" też cena nie mała 48zł za kabel 2,5mm + bezpiecznik w ładnej izolacji i taśmie... https://www.dobrehaki.pl/wiazka-haka-uzupelniajaca-b01-do-podlaczenia-stalego-w-przyczepie-p-8499.html?pp=egihsfj

Mam wrażenie, że z tym trochę popłynąłem. Z drugiej strony - jest sens montować przewód 6mm, jak wąskim gardłem będzie instalacja przyczepy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.