Skocz do zawartości

Focus 1.0 Turbo + przyczepa


Bandi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Co sadzicie na temat ciagniecia przyczepy kempingowej focusem ecoboost 1.0 Turbo 125KM 170Nm + overboost chwilowy 200Nm 6 biegów 

Moze ciagnac przyczepe do 1200kg z czego moja ma dmc 1000kg.

Dodam ze aktualnie ciagam ja focusem 1.6 16v 100KM 150Nm i nie jest zle tylko czas wymiany auta nadszedł i jestem ciekaw co sadzicie o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tutaj: https://www.wyborkierowcow.pl/1-0-ecoboost-opinie-o-silniku-wady-zalety-i-typowe-usterki/ piszą:

"W mocniejszych odmianach szczytowe wartości momentu obrotowego mogą być wyższe za sprawą funkcji overboost, która na kilkanaście sekund zwiększa ciśnienie doładowania, zapewniając dodatkowe 30 Nm"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, poziom napisał:

Tutaj: https://www.wyborkierowcow.pl/1-0-ecoboost-opinie-o-silniku-wady-zalety-i-typowe-usterki/ piszą:

"W mocniejszych odmianach szczytowe wartości momentu obrotowego mogą być wyższe za sprawą funkcji overboost, która na kilkanaście sekund zwiększa ciśnienie doładowania, zapewniając dodatkowe 30 Nm"

Czyli dobrze pisałem.Te mocniejsze wersje to niby 125KM i 140KM ktore mialy skrzynia 6 biegowa.

(Z czego wersja 140KM była w fiescie sport) 

Edytowane przez Bandi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bandi napisał:

Witam. 

Co sadzicie na temat ciagniecia przyczepy kempingowej focusem ecoboost 1.0 ....................

...... nie sądziłem, że dożyję czasów kiedy to takie tematy będą poruszane na Forum ...... ?

.... swoją drogą ciekawe jest nazewnictwo tego typu motorków ... eco...  ..... sport.... .....

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bandi napisał:

125KM przy 6000 obr/min 170Nm przy 1500-4500 obr/min 

Pewny jesteś, że moment jest od 1500, a nie np. 2500 ? Coś mi tu nie pasi. To jednak tylko 1 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bandi napisał:

Witam. 

Co sadzicie na temat ciagniecia przyczepy kempingowej focusem ecoboost 1.0 Turbo 125KM 170Nm + overboost chwilowy 200Nm 6 biegów 

Moze ciagnac przyczepe do 1200kg z czego moja ma dmc 1000kg.

Dodam ze aktualnie ciagam ja focusem 1.6 16v 100KM 150Nm i nie jest zle tylko czas wymiany auta nadszedł i jestem ciekaw co sadzicie o tym.

towcar.info podpowiada, że powinno być całkiem ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1200kg ? jakoś tego nie widzę, ale może :puk: nie kupił bym tego auta jakbym najpierw nie sprawdził osobiście jak to jedzie
 i żadne towcar czy co tam nie przekonały by mnie do tego.
Być może nie mam racji i moje doświadczenie w holowaniu jest małe, ale silnik 1.0 to jakoś strasznie mało. :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacekzoo napisał:

@maarec ma ten silniczek, może tu zajrzy i powie co myśli

dokładnie, w nieco innym aucie - od marca 2018. Przebieg 8500km.

zawsze jak jadę tym autem nie wyobrażam sobie aby miał coś holować, no może lekką towarówkę, wynika to głównie z lekkiej i delikatnej konstrukcji auta.

Silnik - da sobie radę, mowa o MW 1205kg a dmc 1700kg. Dynamika tego silnika moim zdaniem dorównuje lub przekracza możliwości jednostki wolnossącej 1.6 i jest bliżej 1.8.

Turbina robi swoje, kultura pracy jak na 3 cylindry jest genialna, do 3000-4000 obrotów silnika nie słychać . Dodatkowo nigdy nie słychać, że pochodzi z większej kosiarki a nie osobówki. U mnie na szczęście nie ma systemu odłączania 3 cylindra czy też filtra cząstek stałych - w nowym focusie na 90% są obie te zabawki.

Focus jest cięższy, 1200kg przyczepa + opór powietrza. Na zasadzie - jakoś to będzie, jakoś to pojedzie, po płaskim może nawet i 100kmh. Pytanie ile zajmie to czasu i jak będzie po górkę oraz najważniejsze - żywotność silnika. Nie wiem jak wytrzymałe jest sprzęgło jak układ chłodzenia, osobiście nie wybrałbym się tym autem do Albani z ogonem, na Węgry pewnie już tak :)

trzecią sprawą jest spalanie - u mnie z tych 8500km średnie to równe 8.0 z kompa czyli ok 8,5 -8,7l - 90% w mieście na odcinkach do 4km. W trasie delikatnie jadąc potrafi spalić poniżej 4l - przy 80-90kmh.

pytaj, co mogę podpowiem.

 

P.S - a czemu nie 1.5 Ecoboost ? 150 (220NM) lub 180 (240NM) - czy chodzi o kasę czy inny problem z dostępnością ?

 

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Cezarr napisał:

silnik 1.0 to jakoś strasznie mało

pojemnością się nie jeździ, tylko momentem obrotowym. Tesla ma zerową pojemność, a pasiek 1,9 TDI zostaje na światłach ;)

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, maarec napisał:

P.S - a czemu nie 1.5 Ecoboost ? 150 (220NM) lub 180 (240NM) - czy chodzi o kasę czy inny problem z dostępnością ?

Znajomy ma w Mondeo tego 1.5 Ecoboosta (chyba 165 KM). Ciąga tym 1200 kg. Przy 35k km wymienili mu silnik na gwarancji... Generalnie trochę narzeka, a w zasadzie bardzo narzeka, włącznie z rozważaniem czy nie pozbyć się tego auta. 

Więc może te silniki jednak takie dobre wcale nie są? 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.