Skocz do zawartości

ogólnie podłoga/bagażnik rowerowy (Caravelair 420)


Łza Włóczynutka

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądałem wczoraj przyczepkę https://center-camp.pl/pl/p/PRZYCZEPA-KEMPINGOWA-CARAVELAIR-ELDORADO-LUX-420/4563 
Mam do was 2 pytanka:

1. Czy to normalne, że podłoga w przyczepce się ugina pod lekko stopami? (Tej podłogi tam nie jest za wiele - prostokąt coś koło 1,5 x 0,7m. Miałem wrażenie, że jest wypukła, a po stanięciu przechodzi do stanu płaskiego. tak jakby pracowała góra/dół około 0,5 cm)
2. Zwróćcie uwagę na zdjęcia gdzie jest bagażnik rowerowy. Jak się wozi rowery na takim bagażniku? Zwróciłem uwagę, że między pałąkiem a ścianką przednią przyczepy jest 8cm. Odległość między osią symetrii przeciętnego roweru a zewnętrzną krawędzią pedała to około 17-18 cm.  W jaki sposób się to mieści? A może coś z tym bagażnikiem jest nie teges? Żałowałem, że nie wziąłem rowerów na przymiarkę.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Bardzo fajny układ. Mam taki sam. Jest bardzo praktyczny. 

Uginanie się podłogi to norma. Jest po prostu bardzo licha. Jak mniemam . Przyczepa wcale nie jest mała a wszystko chyba 800 kilo waży. Skąd, coś, jakoś...musi się brać.

Co do rowerów.... Jest Was trójka z tego co pamiętam. Więc...kup porządny bagażnik na tył dla Was a dla córki będzie ten na dyszlu. Uwierz na słowo że będzie wszystko dobrze z wyważeniem.

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj @Łza Włóczynutka

O bagażniku rowerowym nic nie powiem bo nie mam pojęcia.

Podłoga: zdarza się, że w miejscach najbardziej uczęszczanych = deptanych (szczególnie jeśli poprzedni właściciele byli słusznych gabarytów i lubili gościnę = za dużo osób w przyczepie, którzy ponadnormatywnie eksploatują kwadrat pomiędzy stołem <-> zlewem <-> toaletą <-> drzwiami wejściowymi). Podłoga po prostu się wypracuje. Styropian pod sklejką mógł zostać po prostu ubity od chodzenia tworząc lukę do górnej sklejki. Teraz, kiedy stąpa się w tym miejscu ma się wrażenie chwilowego zapadania, bo sklejka ma luz zanim osiądzie na udeptanym styropianie. Z tym da się żyć. Dla pewności należało by zbadać dokładnie to miejsce od dołu (czy nie widać wilgoci, zacieków, łuszczącej się sklejki, oby nie pękającej sklejki).

Center Camp to dobra firma ale ja bym bardzo, bardzo dokładnie, dla świętego spokoju sprawdził całą przednią i tylną ścianę. Jeśli dobrze pamiętam obie są z "plastiku". Wokół rękojeści manewrowych, okien, bakisty, na łączeniu ścianek skrupulatnie szukaj pęknięć "plastiku". To przekleństwo nowszych i nowych przyczep, które potrafi zemścić się sromotnie.

Obejrzałem dokładnie zdjęcia i ciekawy jestem, czemu obudowa gniazda podłączenia prądu jest tak pożółkła a już dalej drzwiczki do kasety bielutkie. W środku część okna dachowego jest mocno pożółkła a część ekstra biała. Nie eksponuję tego jako wadę ale w ramach szeroko pojętej pomocy zwracam uwagę.

Pozdrawiam ☺️ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. Odkręcanie i przykręcanie pedała od roweru odpada. W przypadku mojego roweru trzeba mieć do tego trzpieniowy klucz dynamometryczny (korba carbo, pedały SPD) i specjalny smar antiseeze. Mam taki klucz i smar ale nie zamierzam go wozić na wakacje, a tym bardziej tracić kilkanaście minut za każdym razem jak chcę skorzystać z roweru ;)

Bardziej bym się przychylał do propozycji @Commander, która wydaje się rozsądna w naszym trój-rowerowym przypadku. To prawda, układ od razu nam się spodobał, robi wrażenie ergonomicznego. Przyczepka jest mała, ale dzięki temu układowi nie jest tam ciasno.

Przemyślę jeszcze sprawę i podjadę do Bierunia ponownie pooglądać za 2,5 tygodnia o ile jeszcze będą mieli tą przyczepkę. (wcześniej nie dam rady)

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Negocjacje nożna również wpleść kwestię zamontowania tego bagażnika w dobrej cenie. Jeśli tak zrobisz weź od razu pokrowiec na rower ich produkcji i osłonę na dyszel. Jest nie do zdarcia.

 

Ponadto w przypadku zżycia się z przyczepą i powiększenia się rodziny. W bardzo prosty sposób można zrobić pięterko nad łóżkiem głównym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie podłoga w przyczepie za prawie 30.000zł nie powinna się uginać. Przed ewentualnym zakupem musisz położyć się pod spodem a w środku niech ktoś chodzi - najlepiej 60kg+.

jeżeli od dołu będzie widać że podłoga pracuje - albo solidnie zbijaj cenę albo jedź dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.