Skocz do zawartości

Namiot na Dach jaki


Kogi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam !

 

Jak w internecie to daj link do obejrzenia. Fajnie jakbyś pociągnął temat, chociażby kilkoma fotkami. Sprawa jest ciekawa, a i na moim traktorze mógłbym coś postawić, co prawda jak moja żonka słyszy tekst - będzie namiot na dachu - to jakoś dziwnie patrzy i puka się w czoło. Pewnie ze mną nie pojedzie, ale może córka się wybierze...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam bagażnik pod namiot to ja bym sie pokusił zrobic samemu :hmm:  i myśle że by sie w 300-400 zmieściło :hmm:

 

Co do samych namiotów to mi sie takie cos bardzo podoba i zawsze uwieczniam jak je spotkam, wybiórcze fotki poniżej ...

post-1137-0-55014000-1412189492_thumb.jpg

post-1137-0-08600100-1412189511_thumb.jpg

post-1137-0-08554700-1412189534_thumb.jpg

post-1137-0-67731900-1412189554_thumb.jpg

post-1137-0-70611200-1412189576_thumb.jpg

 

I hardkorowa samoróbka :bzik:

post-1137-0-30772500-1412189641_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Jak w internecie to daj link do obejrzenia. Fajnie jakbyś pociągnął temat, chociażby kilkoma fotkami. Sprawa jest ciekawa, a i na moim traktorze mógłbym coś postawić, co prawda jak moja żonka słyszy tekst - będzie namiot na dachu - to jakoś dziwnie patrzy i puka się w czoło. Pewnie ze mną nie pojedzie, ale może córka się wybierze...

 

Pozdrawiam

Bagażnik nie jest w internecie. W sobotę jadę w okolice Piły. Znajomy do mnie dzwonił że gościu ma bagażnik do LR. Pożyjemy zobaczymy. Cały czas tak sobie myślę, że jeszcze dodatkowo wartoby założyć boczną roletę (markizę). Na jednym z wcześniejszych zdjęć jest coś takiego. Samochód jest dość wysoki więc pewnie byłoby OK. Wycztałem też,że dobrej jakości bagażniki znoszą obciążenia statyczne rzędu 300kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Kurcze markiza trochę kosztuje jak na eksperymenty, to może jakby wymyślił na początek taką rurę wzdłóż auta z kedrą i wsuwać taki daszek za parę groszy (hmm ostatnio sprzedałem swój, bo myślałem, że sie już nie przyda :oslabiony: ) Wystarczyłby o długości dachu plus 0,5 m. Byłoby to zamiast tej niebieskiej plandeki. Co do odciągów namiotu, to może wysuwane rurki/kwadraty w poprzek dachu i do nich przymocować linki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza jest w kasecie kosztuje 850 zł a druga jest nowa a nie używka jak wcześniej pisałem i kosztuje 550 zł - to chyba taka jak pisałeś.

http://allegro.pl/markiza-thule-omnistor-2000-krotka-1-9m-duni-pl-i4574105713.html

http://allegro.pl/markiza-cortima-do-przyczepy-busa-samochodu-kamper-i4646771309.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

To pierwsze to naprawdę udaje prawdziwą markizę, a to drugie to jest to samo co caravanstore, tylko zdecydowanie delikatniejsze i z cienszym pokryciem. Uważam, że nie warte tych pieniędzy. Osobiście uzywam w przyczepie caravanstore i jest porządne z dobrym pokryciem, stabilne, tylko jest właśnie ręczne, zwijane na rurę aluminiową i chowane w saszetce na zamek błyskawiczny. To chyba wolałbym jednak załozyć profil aluminiowy z likszparą i porządny daszek z dobrego gatunkowo materiału przedsionkowego.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja co prawda obecnie nie jestem zainteresowany montowaniem czegoś podobnego u mnie ale zawsze mnie to intrygowało na wszelkich wyjazdach gdzie miałem z tym tematem styczność. I tak do dziś dnia mam spore wątpliwości:

 

 Poza tym nie każe auto ma na tyle mocna budowę (szczególnie te na ramie) że można bezpośrednio zamontować na dachu bez dodatkowych elementów usztywniających. W instrukcji każdego auta jest maksymalna masa bagażnika dachowego.

Ta kwestia jest najbardziej tajemnicza. Ja u siebie mam dopuszczalne obciążenie dachu 100kg, a  to raczej nie wyprawowa terenówka... Zdziwiłem się że w LR masz 75kg...

Na kempingu widziałem jak był zamontowany namiocik dachowy do 3drzwiowej astry na zwyczajnych belkach bagażnikowych i spało w nim 2ch rosłych kolesi... auto wyglądało przy tym całkiem normalnie.

Edytowane przez ketrab (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nikogo wprowadzać w błąd, to jest tylko moje zdanie, ale jak pomyślę, że konstrukcja samochodu ma wytrzymać dachowanie, to jakoś nie mam obaw przed przeciążeniem bagażnika na postoju. Co innego podczas jazdy, tutaj działa więcej sił, nie tylko obciążenie oraz dodatkowo w grę wchodzi nasze bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zip, w sumie masz rację - też bym tak myślał, gdyby nie... zawsze jest jakieś "ale". Otóż karoseria owszem, ma wytrzymać dachowanie. Ale ma je wytrzymać raz. I mają tu siły odpowiednie przenieść słupki. Co do mocowania relingów na dachu, to często są to "wypustki" w konstrukcji blachy. Jeśli jest to terenówka, to one często mają przewidziane montowanie na relingach dodatkowych - całkiem sporych ciężarów, jak pontony, wyposażenie na ewentualne awarie, czy co tam jeszcze komuś się uwidzi. Dla Osobówki jest to miejsce do zamontowania bagażnika na narty, buty do tych nart, walizkę z dodatkowymi majtkami itp. Czyli raczej zdecydowanie mniejsze obciążenie. Z tego powodu w osobówce raczej bym zwracał uwagę na ograniczenia wagowe, nie tylko w związku z siłami w czasie jazdy, ale również z siłami statycznymi obciążającymi elementy mocujące. Czyli nie chodzi tu o wytrzymałość konstrukcji pojazdu, ale wyłącznie o elementy mocujące. Czy mam rację? Nie wiem. Ale te powody raczej odstraszałyby mnie od montowania miejsca do spania na dachu. Jak czasem śpimy w przyczepie i córka gwałtowniej obróci się na łóżku, to przyczepa cała (choć podparta przecież w kilku miejscach) zaczyna "tańczyć". Ja też czasem poskaczę trochę przez sen. To już nie są siły statyczne. Ja bym się bał montowania takich wynalazków na osobówce. Ale, jak piszę - to moje indywidualne obawy, nie poparte żadnym konkretnym opracowaniem, czy doświadczeniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maksymalne obciążenie dachu podawane przez producentów dot. możliwości JAZDY z bagażnikiem na dachu.

nie jest faktycznym maksymalnym jego obciążeniem ... nie widzieliście kiedyś/kiedykolwiek auta "stojącego" na dachu ??

... wtedy działa na niego tona albo więcej i NIC sie nie zgniata czy ugina i nie zapada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.