Skocz do zawartości

Zgnita podłoga Przyczepa opadła Swift Corniche 14/2E


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem nowy na forum wiec  proszę o wyrozumiałość .

A wiec  tak od ładnych paru lat posiadam przyczepę, Swift Corniche 14/2E która  nie jest już idealna , podłoga od jakiś  4 lat była miękka od połowy do tyłu, ale  do rzeczy, dziś przeciągałem przyczepę w inne miejsce, i gdy chciałem odkręcić  podpory zauważyłem ze cała buda przyczepy opadła o jakieś 5 cm ,  (przechyliła się na prawo) moje pytanie na czym  buda jest mocowana, czy przy remoncie podłogi da się to ustawić do stanu pierwotnego, bo jak dzisiaj oglądałem to nie bardzo za co jest złapać żeby ja unieść do góry, czy jest sens brać się za taki remont?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 145
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja  to  rozumiem  tak  że  podłoga  weszła  do  środka  a co  za tym  idzie  dolna  krawędź  ścian  jest  poniżej  poziomu  podłogi . A co  do  remontu  to niech  koledzy  podpowiedzą  bo  ja  laminatowiec  jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... żeby wymienić podłogę trzeba "rozryć" 80 % przyczepy .... koszty/koszty/koszty (o remontach jest wiele na forum - trzeba użyć WYSZUKIWARKI) ....

...... aaaaa konstrukcję widać na fotce - po ściągnięciu poszycia wewnętrznego/mebli/itp. itd.

TOM

2903.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda poszycie ścian to wiem  ,bo robiłem już ścianę, chodzi mi o podłogę .Po kolei cała przyczepa jest przechylona na prawo   , od zewnątrz widać ze koło schowało się   i ociera o coś  (chyba o nadkole) w środku wygląda  to tak ja by siadła cała podłoga szczególnie tył prawy kuchenka kibel itd,  w szczelności chodzi mi oto jak buda jest mocowana  do ramy do czytałem na forum że na jakiś belkach, tylko nie wiem czy to w tej przyczepie też tak jest? Za bardzo nie mogę znaleźć zdjęć z remontów podłogi są tylko foty z n126 a to laminat( co do kosztów wole włożyć w tą przyczepę  5 tys niż kupić kolejne próchno za 15tys.

 

Tomek Knaus to co piszesz nic nie wnosi, czytaj ze zrozumieniem pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tantalos napisał:

Ja  to  rozumiem  tak  że  podłoga  weszła  do  środka  a co  za tym  idzie  dolna  krawędź  ścian  jest  poniżej  poziomu  podłogi . A co  do  remontu  to niech  koledzy  podpowiedzą  bo  ja  laminatowiec  jestem.

Dokładnie tak

3 minuty temu, kit napisał:

Proponuje pomyśleć o kupnie innej przyczepy .... remont moim zdaniem bezsensowny

Powiedz to mojej żonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, krzysiek1208 napisał:

 ...... czytaj ze zrozumieniem pozdrawiam

Masz Tupet k1208 !!!!

.... przy tak szczątkowych informacjach (odnosząc się do postu nr 1) ciężko się inaczej do tematu odnieść.

..... Kolega Elmer rozbierał swoja budkę biorąc się również za podłogę (więc jest z kom rozmawiać/ ... i co czytać)

TOM

Edytowane przez TomekKnaus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek Knaus przepraszam jeśli cie uraziłem. Ja chciałem tyko  się dowiedzieć jak wrócić z buda do poziomu, bez ruszania ścian, bo ściany sufit  okna były robione 4 lata temu i nie chciał bym  tego ruszać bo są idealne, a podłogę szlak trafił,  moje pytanie,  na czym się to wszystko trzyma(buda do ramy) .i za co unieść budę podczas remontu podłogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, krzysiek1208 napisał:

Tomek Knaus przepraszam jeśli cie uraziłem. Ja chciałem tyko  się dowiedzieć jak wrócić z buda do poziomu, bez ruszania ścian, bo ściany sufit 

Nie da się. Wszystko opiera się o podłogę. Wszystkie ściany masz montowane właśnie do podłogi. Więc jak Ci się rozlazła podłoga, wszystko się rozwarstwiło, to musisz zdemontować dosłownie wszystko do momentu, aż sama podłoga pozostanie Ci na ramie. Wtedy będziesz miał możliwość wymiany podłogi.

Teraz, krzysiek1208 napisał:

okna były robione 4 lata temu i nie chciał bym  tego ruszać bo są idealne, a podłogę szlak trafił,  moje pytanie,  na czym się to wszystko trzyma(buda do ramy) .i za co unieść budę podczas remontu podłogi

Skoro zgniła teraz podłoga, to znaczy, że była już przegnita wcześniej. Więc gdzieś musiał być jakiś przeciek. Cudów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jacek00 napisał:

Nie da się. Wszystko opiera się o podłogę. Wszystkie ściany masz montowane właśnie do podłogi. Więc jak Ci się rozlazła podłoga, wszystko się rozwarstwiło, to musisz zdemontować dosłownie wszystko do momentu, aż sama podłoga pozostanie Ci na ramie. Wtedy będziesz miał możliwość wymiany podłogi.

Skoro zgniła teraz podłoga, to znaczy, że była już przegnita wcześniej. Więc gdzieś musiał być jakiś przeciek. Cudów nie ma.

Wszystko rozmontować w środku tak? Chyba nie mówisz  rama stoi na kołach podłoga na niej a  a cała buda w części rozebrana leży obok? Przeciek był na prawej ścianie i 4 lata temu to zrobiłem razem z remontem ścian i dachu,  podłoga była już wtedy kiepska ale nie chciałem jej ruszać,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, krzysiek1208 napisał:

Wszystko rozmontować w środku tak? Chyba nie mówisz  rama stoi na kołach podłoga na niej a  a cała buda w części rozebrana leży obok?

Tak o tym mówię. Bo w jaki inny sposób chciałbyś wymienić podłogę?

Cytat

Przeciek był na prawej ścianie i 4 lata temu to zrobiłem razem z remontem ścian i dachu,  podłoga była już wtedy kiepska ale nie chciałem jej ruszać,

Jeździłeś i spałeś 4 lata w przegniłej przyczepie? Bo nie chciało Ci się ruszyć podłogi jak już miałeś rozebrane pół przyczepy i dach? Wybacz ale to co piszesz jest irracjonalne. 

Robiąc remont 4 lata temu należało zrobić go kompleksowo. Dziś się mści ta powierzchowna naprawa. I zgadzam się z @kit pomyśl o nowej przyczepie, bo remont tej prawdopodobnie będzie nieopłacalny, a na pewno będzie czasochłonny. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzedniej przyczepie mialem opadniety sam przod . Kawalek , moze 0,5 m podlogi bylo wymieniane. Bude dzwiglem do normalnej pozycji podnośnikiem wstawiłem podloge odpuściłem,  skrecilem i gotowe ( jak to prosto brzmi ?). 

Tutaj jest kilka zdjęć z naprawy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby uściślić wątpliwości. Podłoga ma taką samą konstrukcję jak ściany. Szkielet z drewnianych listew wypełniony styropianem i od zewnątrz warstwa sklejki.

Ze ścianami połączona jest wkrętami. Podłoga przykręcona jest do ramy albo na 4 - 6 głównych dużych śrubach od góry albo na większej ilości mniejszych wzdłuż belek  ramy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krzysiek1208 napisał:

... Przeciek był na prawej ścianie i 4 lata temu to zrobiłem razem z remontem ścian i dachu,  podłoga była już wtedy kiepska ale nie chciałem jej ruszać,

Naprawde Kolego czas zmienić budke ... i przekonaj też do tego małżonkę Wyjdzie Wam to tylko na dobre i zaoszczędzi roboty, stresu i mnóstwo $ Nawet nie ma co sie tu rozpisywać o konstrukcjach naprawach itd bo skoro juz była mocno dłubana i teraz znów bedzie, to samo wychodzi że za chwile znów bedziesz sie zabierał za kolejne elementy ... i tak w kółko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.