Skocz do zawartości

Zgnita podłoga Przyczepa opadła Swift Corniche 14/2E


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 145
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 15.01.2019 o 21:20, smok_wawelski napisał:

 

I jeszcze 1 drobiazg - zapomnij że kupisz sklejkę na całą podłogę jak w oryginale - rozważ jakie są dostępne arkusze i  zaplanuj łączenie

 

Nie widziałem przyczepy, żeby maiła podłogę czy to wewn. czy zewn. w jednym kawałku. Nawet od spodu patrząc podłoga składana jest z pasów, które łączone są metalowymi paskami zakuwanymi w sklejkę. Dlatego posłuchaj smoka_wawelskiego i przemyśl sposób łączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogę che zrobić tak jak była w originale bez kombinacji jest łączona paskami a takie odcinki  są dostępne jak będę miał poodcinaną zrobię fote , dalej mam problem z tymi szafkami  na bank są przykopcone od zewnątrz, jest jakiś patent żeby je wyciągnąć, czy rwać tak żeby nie połamać?

Edytowane przez krzysiek1208 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krzysiek1208 napisał:

...... jest jakiś patent żeby je wyciągnąć, czy rwać tak żeby nie połamać?

Bezinwazyjnego wg mnie nie ma, cięcie brzeszczotem nawet jak go dasz radę wsadzić między ścianę a szafkę  raczej spowoduje uszkodzenia i będzie bardzo pracochłonne bo tych wkrętów będzie dość dużo.

Po prostu prosi się to zrobić jak w książce pisze czyli demotaż zewnętrznego poszycia ścian a dopiero później rozkręcanie mebli
 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, smok_wawelski napisał:

Bezinwazyjnego wg mnie nie ma, cięcie brzeszczotem nawet jak go dasz radę wsadzić między ścianę a szafkę  raczej spowoduje uszkodzenia i będzie bardzo pracochłonne bo tych wkrętów będzie dość dużo.

Po prostu prosi się to zrobić jak w książce pisze czyli demotaż zewnętrznego poszycia ścian a dopiero później rozkręcanie mebli
 

To mie nie pocieszyłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, BUMERANG napisał:

Jest szansa, że są przykręcane od zewnątrz podczas montażu przyczepy :( 

Nie bardzo rozumiem jak od zewnątrz? To raczej będzie rozwiązanie podobne do stosowanego w meblach składanch . Jednym słowem trzeba szukać plastikowych zaślepek na meblach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, nomadka napisał:

Nie bardzo rozumiem jak od zewnątrz? To raczej będzie rozwiązanie podobne do stosowanego w meblach składanch . Jednym słowem trzeba szukać plastikowych zaślepek na meblach.

Niestety nie zawsze tak jest. W poprzednim Burstnerze górne szafki miałem przykręcane od zewnątrz. Nie było żadnych zaślepek w górnej części mebli, a siedziały jak monolit.

Przyczepa była po przejściach, któremuś z poprzednich użytkowników spadła z haka i większość mebli była oberwana. ale nie górne szafki i półeczki.

Temat poruszany już kilkukrotnie przy okazji różnych napraw. Producenci nie przewidują rozbierania przyczepy. Chyba, że przed złomowaniem ☹️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meble tylko odciąć , inaczej się nie da , Piła szablasta ( lisi ogon ) brzeszczot z bosch bo się wygina i nie pęka . Można zdemontować wewnętrzne ścianki mebli , sklejka jest przybita na wszywki , i będą wkręty , nie wszystkie się dają odkręcić , te które się nie dały i tak trzeba odciąć , ale masz wtedy lokalizację . Ja po zrobieniu szkieletu jednej ściany odpuściłem .kupiłem drugą , trochę gratów wykorzystałem coś tam sprzedałem , i plecy nie bolą .Zona pobuczy i jej przejdzie , przecież wszystkiego nie musisz umieć , zaproponuj jej udział w remoncie , szybko zmieni zdanie . Moja też miała opory , teraz mówi dobrze że odpuściłeś , dzięki temu zobaczyliśmy wiele fajnych miejsc z drugą przyczepą . a czas poświęć zamiast na remont na zarabianie pieniędzy wyjdzie korzystniej . Ja tak zrobiłem i uważam że to była słuszna decyzja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj leciałem cały dzień z tematem meble wyciąłem,  zdemontowałem tak jak radził Adaml61 została łazienka kibel prysznic szafka z umywalką,

Prawa ściana to dosłownie bagno, po przeglądzie podłogi wyszło że prawa wzdłużna dolna belka ściany zgniła i przyczepa opadła. 

Mam teraz pytanie ( może głupie) poprzeczne belki podłogi (są 4) zmieniamy całe czy można  sztukować?

 

Edytowane przez krzysiek1208 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sztukować przy połączeniach kołkowanych lub na wpust. Niemniej przy rozmiarze naprawy ja bym wymienił całe. Przy okazji możesz dodać dodatkowe listwy w miejscach narażonych na intensywniejsze deptanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, BUMERANG napisał:

Można sztukować przy połączeniach kołkowanych lub na wpust. Niemniej przy rozmiarze naprawy ja bym wymienił całe. Przy okazji możesz dodać dodatkowe listwy w miejscach narażonych na intensywniejsze deptanie.

Właśnie tak myślałem jak piszesz żeby dodać listwy ale wolałem spytać, zastanawia mie z jakiego drzewa są te listwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, krzysiek1208 napisał:

zastanawia mie z jakiego drzewa są te listwy

Iglaste - świerk, sosna, co tam dostaniesz. Ja kupowałem w markecie budowlanym O... Nawet wymiary mi podeszły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.