Skocz do zawartości

Zakupy obelink


Masterek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

43 minuty temu, witus napisał:

 


Zamawiam, chciałem przeciągnąć to na po feriach ... jesteś ze śląska?
 

 

IMO nie ma sensu zamawiać w Obelinku bo koszty przesyłki są złodziejskie. W sklepie campingwagner.de masz milenco za 55 euro brutto. Jak masz DG i NIP EU to kupisz je za 46,51 EU i przesyłka 12,56 EU. Wg Revoluta cały koszt to 253 zł netto (301 brutto). W Obelinku wychodzi z przesyłką 332 zł

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO nie ma sensu zamawiać w Obelinku bo koszty przesyłki są złodziejskie. W sklepie campingwagner.de masz milenco za 55 euro brutto. Jak masz DG i NIP EU to kupisz je za 46,51 EU i przesyłka 12,56 EU. Wg Revoluta cały koszt to 253 zł netto (301 brutto). W Obelinku wychodzi z przesyłką 332 zł


Nie znam niemieckiego, nie jestem vatowcem :( dla mnie nie do ogarnięcia. Najwygodniejszy byłby amazon ale tam mają drożej niż na obelinku :(



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, witus napisał:

Nie znam niemieckiego, nie jestem vatowcem :(

 

Nie musisz być VATowcem w PL. Wystarczy, że na potrzeby importu i eksportu jesteś zarejestrowany jako podatnik VAT. A w takim wypadku musisz być nawet jeśli w PL nie jesteś VATOwcem.

Co do niemieckiego to też go nie znam. Używam Chroma i automatycznie mi tłumaczy stronę i w ten sposób zamawiam. Już kilka razy coś zamawiałem z campingwagner.de bo zawsze mają taniej niż w obelinku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, witus napisał:

 


Zamawiam, chciałem przeciągnąć to na po feriach ... jesteś ze śląska?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Nie jestem. To daj znać bo może nawet dzisiaj bym zamówił.

2 godziny temu, jacek00 napisał:

IMO nie ma sensu zamawiać w Obelinku bo koszty przesyłki są złodziejskie. W sklepie campingwagner.de masz milenco za 55 euro brutto. Jak masz DG i NIP EU to kupisz je za 46,51 EU i przesyłka 12,56 EU. Wg Revoluta cały koszt to 253 zł netto (301 brutto). W Obelinku wychodzi z przesyłką 332 zł

Milenco Aero 3 są za 67,53 euro, czyli ok 289 zł. Obelink za 246, 46 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jacek00 napisał:

Nie musisz być VATowcem w PL. Wystarczy, że na potrzeby importu i eksportu jesteś zarejestrowany jako podatnik VAT. A w takim wypadku musisz być nawet jeśli w PL nie jesteś VATOwcem.

Co do niemieckiego to też go nie znam. Używam Chroma i automatycznie mi tłumaczy stronę i w ten sposób zamawiam. Już kilka razy coś zamawiałem z campingwagner.de bo zawsze mają taniej niż w obelinku.

... za trudne to dla mnie żeby zaoszczędzić 20 zł. Nie rozumiem też zakupu bez vat zagranicą rozumie, że wtedy zobowiązany jestem zapłacić vat we własnym zakresie w polskim US?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adamdiver napisał:

Milenco Aero 3 są za 67,53 euro, czyli ok 289 zł. Obelink za 246, 46 zł.

Wypukłe (Single Convex) są za 67,53 eu czyli 289 zł - faktycznie drożej niż w Obelink.
Płaskie (Single Flat) są za 55,35 eu czyli 237 zł - taniej niż w Obelink.

Do tego w Obelinku jest droższa wysyłka o jakieś 5-6 euro. 

 

41 minut temu, witus napisał:

... za trudne to dla mnie żeby zaoszczędzić 20 zł. Nie rozumiem też zakupu bez vat zagranicą rozumie, że wtedy zobowiązany jestem zapłacić vat we własnym zakresie w polskim US?

Zapomniałem. Jak nie jesteś płatnikiem to musisz ten VAT należny faktycznie zapłacić. Jak jesteś VATowcem to VAT jest dla Ciebie neutralny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz płaskie. Mam te wypukłe. Nie da się w nich ocenić odległości. Nawet w dzień, już nie mówiąc o nocy.  Drugi raz bym kupił płaskie.

Ja mam Grand, polecam.

Ten sklep cytowany wcześniej cośtamwagner też polecam. Kupiłem tam jakieś dodatki do Alde taniej niż w PL, nawet z przesyłką. 

 

EDIT: ja kupiłem z niemieckim vatem, nie rozliczałem tego.

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz płaskie. Mam te wypukłe. Nie da się w nich ocenić odległości. Nawet w dzień, już nie mówiąc o nocy.  Drugi raz bym kupił płaskie.
Ja mam Grand, polecam.
Ten sklep cytowany wcześniej cośtamwagner też polecam. Kupiłem tam jakieś dodatki do Alde taniej niż w PL, nawet z przesyłką. 
 
EDIT: ja kupiłem z niemieckim vatem, nie rozliczałem tego.


Właśnie doczytałem, że płaskie. Łatwiej ocenić odległość, a to dla mnie istotne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grand czy aero 3 będą lepsze do przyczepy o szerokości 250cm ? Czy zakres regulacji jest ten sam w tych modelach, w sensie wysuwania w osi poziomej ?

Edytowane przez adamdiver (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.