Skocz do zawartości

Niewidzialna przyczepa wg Valeo


powolniak

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, chris_66 napisał:

Chyba Samsung stworzył niewidzialnego TIRa, obraz z holownika przekazywany na tylną ścianę naczepy. Żeby można było łatwiej wyprzedzać.

.... o tym samym pomyślałem jak to zobaczyłem ? ...

https://technologie.onet.pl/nauka-i-technika/ciezarowka-samsunga-z-ekranem-w-naczepie/n4yc874

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraźcie sobie cofanie taką "niewidzialną" budą, kiedy nie widać, czy się już złamała. zwłaszcza nocą ?

Tak na serio, to szczęśliwie, po drogach fruwają kamienie, owady, a zimą na budzie odkłada się zmarzlina poderwana przez koła, i pęd powietrza - długo się tym patentem, rodem z filmu "Predator" nie nacieszymy.

Nawiasem radosna twórczość inżynierów, o horyzontach zawężonych imadłem, stanowi świetną pożywkę na przejmowanie zaawansowanej technologii militarnej, przez mniej zamożne państwa. 

W pogoni za kasą, tworzy się siekiery, którymi mogą zostać zarąbani ich twórcy.

Od "niewidzialnej przyczepy", do niewidzialnego samolotu, jest całkiem blisko.

Kiedyś wyczytałem, jak to ponoć Szwajcarzy - ci górale, od lepienia zegarków i, przechowywania niemieckiego złota z zębów pomordowanych więźniów, niemieckich obozów zagłady, skonstruowali inteligentny fotoradar na kierowców.

Urządzenie potrafiło namierzać kilka samochodów jednocześnie, określić ich prędkość, i zrobić zdjęcia - słowem niezły system kierowania ogniem, o uniwersalnym zastosowaniu, po pewnych adaptacjach.

Słowem "Skynet", z filmu "Terminator", może być bliższy, niż się wydaje.

Tymczasem irytuje mnie, jak pędzące po trzech pasach stado samochodów, zwalnia przed słupem z fotoradarem, jakby ten miał ów szwajcarski system :)

Nie bójta się chłopaki, i nogi z gazu nie odpuszczajta, bo nic nie zrobią ze zdjęciem stada pojazdów, z których nie wiadomo, jaki wzbudził migawkę fotoradaru !

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, adamkwiatek napisał:

Wyobraźcie sobie cofanie taką "niewidzialną" budą, kiedy nie widać, czy się już złamała. zwłaszcza nocą ?

No właśnie. Dla mnie ten wynalazek jest kompletnie zbyteczny. Lepiej byłoby mieć kamerę z tylu oraz po bokach żeby było widać to czego nie widać w lusterkach jak przyczepa jest skręca w którąś stronę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zrozumieliście zasady działania tego układu. Obraz jest wyświetlany na ekranie, a nie na przyczepie, więc w lusterkach nadal ją widać. Jest to połączenie obrazów z kamery samochodu oraz tej na końcu przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.