Jump to content

Recommended Posts

RM77
Gdzie dokładnie . Może nie tym pobytem, ale przy okazji jakoś się ogarnę

W centrum pracuje tu i chce ściągnąć tu przyczepę i pojeździć

Rafał Wosik

chris_66

W centrum pracuje tu i chce ściągnąć tu przyczepę i pojeździć

Rafał Wosik
W Mińsku?

RM77

Tak mieszkam i pracuje w Minsku. Od kwietnia chce ściągnąć budę i jeździć po BY

Rafał Wosik

chris_66

A ja siedziałem na jesieni i się nudziłem w jakiejś piwiarni zamiast się spotkać. Ale nic to, jakoś się zgadamy.

Kielek

Mam zamiar zatrzymać się na kempingu w Petersburgu i Peterhofie. Jak mogę sprawdzić czy kempingi te są w "Federalnym rejestrze turoperatorów Rosji". Dzwoniłem dzisiaj do Rosyjskiego centrum wizowego i mi powiedzieli, że uwzględniają tylko vouchery wystawione przez kempingi z tego rejestru.  

tamtam
21 godzin temu, RM77 napisał:

Jeśli chodzi o Rosję 10 dni bez meldunku.

Białoruś 5 dni przy wjeździe samochodem; 30 dni jeśli przylot samolotem.

w maju ma się ukazać nowelizacja pozwalająca na przebywanie na Białorusi 30 dni przy wjeździe samochodem

5 dni ale tylko dla kilku powiatów przy granicy z Polską. Są dwa obwody które możesz zwiedzać po 5 dni, ale nie możesz się m-dzy nimi przemieszczać: Kanał Augstowski i okolice, oraz Brześć i okolice.

RM77
5 dni ale tylko dla kilku powiatów przy granicy z Polską. Są dwa obwody które możesz zwiedzać po 5 dni, ale nie możesz się m-dzy nimi przemieszczać: Kanał Augstowski i okolice, oraz Brześć i okolice.

Nie do końca tak jak piszesz , sytuacja ma miejsce jeśli nie masz wizy BY jeśli posiadasz wizę możesz 5 dni podróżować po całej Białorusi

Rafał Wosik

chris_66

Od 2019 można na 10 dni bez wizy być w dwóch rejonach turystycznych. 5 dni po całej BY przy przylocie samolotem do Mińska. Z obowiązkiem meldunku nie wiem jeszcze.
Trzeba pamiętać o ubezpieczeniu zdrowotnym, opłatach drogowych dla wszystkich i oczywiście o środkach pieniężnych (coś koło 100zł na dzień) Samochodem jeszcze warunkową odprawę celną ( wwozową).

Kielek

Chciałem przypomnieć że Petersburg to nie Białoruś

chris_66
58 minut temu, Kielek napisał:

Chciałem przypomnieć że Petersburg to nie Białoruś

ale niedaleko od niej

w sumie to nie wiem czy chciałbym tam jechać z budą, mentalność tubylców i ich zachowanie na drodze to rzecz której wolę nie doświadczać z pozycji kierowcy

wspaniali ludzie, przyjacielscy i pomocni, gościnni itd, ale pchać się na drogi dobrowolnie to niezłe wyzwanie

zadzwoń na kemping i zapytaj się , chyba nic prostszego nie wymyślisz ,

z doświadczenia ci podpowiem, że wizę łatwo dostać jak się ma już historię, każdy kolajny raz to w zasadzie formalność i przymykają oko na wszelkie niedokładności we wniosku i inne drobiazgi

Edited by chris_66 (see edit history)

adaml61
54 minuty temu, chris_66 napisał:

ale niedaleko od nie

1000 km od Grodna ,to jest nie daleko ?

54 minuty temu, chris_66 napisał:

w sumie to nie wiem czy chciałbym tam jechać z budą, mentalność tubylców i ich zachowanie na drodze to rzecz której wolę nie doświadczać z pozycji kierowcy

Mi się zdaj że nie jest żle , ale ty chyba tam nigdy nie byłeś że wygłaszasz takie opinie .

Edited by adaml61 (see edit history)

chris_66
29 minut temu, adaml61 napisał:

1000 km od Grodna ,to jest nie daleko ?

Mi się zdaj że nie jest żle , ale ty chyba tam nigdy nie byłeś że wygłaszasz takie opinie .

patrząc na całą matuszkę rosiję to niedaleko

mi się tam nie podoba ich styl jazdy i zachowania się na ulicach, nie przeszkadza mi natomiast jazda po turcji, grecji, syrii, egipcie i jeszcze paru innych krajach które podobno są dzikie i straszne 😉