Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kielek

Proszę o informację czy załatwiając wizę do Rosji trzeba mieć zarezerwowane miejsce na kempingu czy wystarczy wskazać kempingi na których zamierzam się zatrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
RM77

Wszystko zależy od konsulatu w którym będziesz otrzymywał wizę, w jednym wymagają , samej rezerwacji, a w drugim nawet opłaconego miejsca

Rafał Wosik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kielek
Godzinę temu, RM77 napisał:

Wszystko zależy od konsulatu w którym będziesz otrzymywał wizę, w jednym wymagają , samej rezerwacji, a w drugim nawet opłaconego miejsca

Rafał Wosik

Czyli załatwienie wizy na zasadzie "jadę zwiedzać i będę na kilku kempingach" nie wchodzi w rachubę ?

Czy informację na temat "rezerwacja lub opłacenie miejsca" uzyskam w konsulacie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66

znając kraje poradzieckie sama wiza to pikuś , bez problemu ją dostaniesz

większym problemem będzie konieczność uzyskania potwierdzenia każdego noclegu odpowiednią pieczątką, czy to w hotelu, czy na kempingu czy na komisariacie (w przypadku noclegu u znajomych czy innym nieoficjalnym miejscu)

znajomi mieli nie lada problemy jak wracali z rosji przez białoruś i brakowało im kilku pieczątek, wydawało się, że na 40-50 noclegów brak 3-4 nie będzie zauważony 😁

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
RM77

Słyszałem, postaram się to zweryfikować ale od 1.01.19 zmieniły się przepisy meldunkowe i można przebywać 30 dni bez meldunku, wcześniej było 7 dni.

Dzwoniłem do znajomych maja sprawdzić

Rafał Wosik

Czyli załatwienie wizy na zasadzie "jadę zwiedzać i będę na kilku kempingach" nie wchodzi w rachubę ?
Czy informację na temat "rezerwacja lub opłacenie miejsca" uzyskam w konsulacie ?

Najprościej załatwić wizę przez jakieś biuro i będziesz mógł jechac

Rafał Wosik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66

W Rosji zmienili przepisy? Czy na Białorusi też? Muszę się też dopytać.
Bo kierunek ciekawy a ciężko było kombinować z lewym meldunkiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
RM77

Białoruś na pewno się zmieniło, wieczorem wam pełna informacje napisze

Rafał Wosik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
qbek
11 godzin temu, chris_66 napisał:

znając kraje poradzieckie sama wiza to pikuś , bez problemu ją dostaniesz

Białoruską wizę można załatwić bez większych problemów, grunt, że się za nią płaci. Gorzej z Rosjanami, szczególarze i czepiają się o wszelkie możliwe duperele, bzdety, literówki we wniosku... dane muszą być podawane dokładnie , tak jak tego żądają na swojej stronie www

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Walt
11 godzin temu, chris_66 napisał:

znajomi mieli nie lada problemy jak wracali z rosji przez białoruś i brakowało im kilku pieczątek, wydawało się, że na 40-50 noclegów brak 3-4 nie będzie zauważony 😁

Ja zalałem wódką paszport i pieczątka wjazdowa się zmyła. Myślałem, że w łagrze skończę 😁

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łza Włóczynutka
9 godzin temu, RM77 napisał:

Słyszałem, postaram się to zweryfikować ale od 1.01.19 zmieniły się przepisy meldunkowe i można przebywać 30 dni bez meldunku, wcześniej było 7 dni.

Jak się coś dowiesz, proszę podziel się, jestem interesowany tematem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
RM77

Jeśli chodzi o Rosję 10 dni bez meldunku.

Białoruś 5 dni przy wjeździe samochodem; 30 dni jeśli przylot samolotem.

w maju ma się ukazać nowelizacja pozwalająca na przebywanie na Białorusi 30 dni przy wjeździe samochodem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66
Białoruską wizę można załatwić bez większych problemów, grunt, że się za nią płaci. Gorzej z Rosjanami, szczególarze i czepiają się o wszelkie możliwe duperele, bzdety, literówki we wniosku... dane muszą być podawane dokładnie , tak jak tego żądają na swojej stronie www
Wiza do Rosji czy na Białoruś to nie problem. Będę za tydzień w Mińsku to się dowiem co z meldunkiem. Bo kusi mnie z budą pojechać, pięknie, spokojnie i bezpiecznie, przyroda i trochę zabytków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szwedki

Jak dla mnie kraj gdzie umundurowany stójkowy stanowi władze absolutną , nie jest krajem bezpiecznym .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
RM77
Wiza do Rosji czy na Białoruś to nie problem. Będę za tydzień w Mińsku to się dowiem co z meldunkiem. Bo kusi mnie z budą pojechać, pięknie, spokojnie i bezpiecznie, przyroda i trochę zabytków.

Zapraszam ja ty mieszkam

Rafał Wosik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66

Zapraszam ja ty mieszkam

Rafał Wosik
Gdzie dokładnie . Może nie tym pobytem, ale przy okazji jakoś się ogarnę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi