Skocz do zawartości

Petersburg 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy od konsulatu w którym będziesz otrzymywał wizę, w jednym wymagają , samej rezerwacji, a w drugim nawet opłaconego miejsca


Rafał Wosik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RM77 napisał:

Wszystko zależy od konsulatu w którym będziesz otrzymywał wizę, w jednym wymagają , samej rezerwacji, a w drugim nawet opłaconego miejsca


Rafał Wosik

Czyli załatwienie wizy na zasadzie "jadę zwiedzać i będę na kilku kempingach" nie wchodzi w rachubę ?

Czy informację na temat "rezerwacja lub opłacenie miejsca" uzyskam w konsulacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znając kraje poradzieckie sama wiza to pikuś , bez problemu ją dostaniesz

większym problemem będzie konieczność uzyskania potwierdzenia każdego noclegu odpowiednią pieczątką, czy to w hotelu, czy na kempingu czy na komisariacie (w przypadku noclegu u znajomych czy innym nieoficjalnym miejscu)

znajomi mieli nie lada problemy jak wracali z rosji przez białoruś i brakowało im kilku pieczątek, wydawało się, że na 40-50 noclegów brak 3-4 nie będzie zauważony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, postaram się to zweryfikować ale od 1.01.19 zmieniły się przepisy meldunkowe i można przebywać 30 dni bez meldunku, wcześniej było 7 dni.

 

 

 

Dzwoniłem do znajomych maja sprawdzić

 

 

Rafał Wosik

 

Czyli załatwienie wizy na zasadzie "jadę zwiedzać i będę na kilku kempingach" nie wchodzi w rachubę ?
Czy informację na temat "rezerwacja lub opłacenie miejsca" uzyskam w konsulacie ?



Najprościej załatwić wizę przez jakieś biuro i będziesz mógł jechac


Rafał Wosik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, chris_66 napisał:

znając kraje poradzieckie sama wiza to pikuś , bez problemu ją dostaniesz

Białoruską wizę można załatwić bez większych problemów, grunt, że się za nią płaci. Gorzej z Rosjanami, szczególarze i czepiają się o wszelkie możliwe duperele, bzdety, literówki we wniosku... dane muszą być podawane dokładnie , tak jak tego żądają na swojej stronie www

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, chris_66 napisał:

znajomi mieli nie lada problemy jak wracali z rosji przez białoruś i brakowało im kilku pieczątek, wydawało się, że na 40-50 noclegów brak 3-4 nie będzie zauważony ?

Ja zalałem wódką paszport i pieczątka wjazdowa się zmyła. Myślałem, że w łagrze skończę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, RM77 napisał:

Słyszałem, postaram się to zweryfikować ale od 1.01.19 zmieniły się przepisy meldunkowe i można przebywać 30 dni bez meldunku, wcześniej było 7 dni.

Jak się coś dowiesz, proszę podziel się, jestem interesowany tematem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Rosję 10 dni bez meldunku.

Białoruś 5 dni przy wjeździe samochodem; 30 dni jeśli przylot samolotem.

w maju ma się ukazać nowelizacja pozwalająca na przebywanie na Białorusi 30 dni przy wjeździe samochodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białoruską wizę można załatwić bez większych problemów, grunt, że się za nią płaci. Gorzej z Rosjanami, szczególarze i czepiają się o wszelkie możliwe duperele, bzdety, literówki we wniosku... dane muszą być podawane dokładnie , tak jak tego żądają na swojej stronie www
Wiza do Rosji czy na Białoruś to nie problem. Będę za tydzień w Mińsku to się dowiem co z meldunkiem. Bo kusi mnie z budą pojechać, pięknie, spokojnie i bezpiecznie, przyroda i trochę zabytków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiza do Rosji czy na Białoruś to nie problem. Będę za tydzień w Mińsku to się dowiem co z meldunkiem. Bo kusi mnie z budą pojechać, pięknie, spokojnie i bezpiecznie, przyroda i trochę zabytków.




Zapraszam ja ty mieszkam


Rafał Wosik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.