Skocz do zawartości

Jakie lepsze ogrzewanie?


Ixemek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Jest to mój pierwszy post. Od 05.2018r z rodzinką jesteśmy posiadaczami przyczepy knaus 560 azur. Przyczepa stoi nad jeziorem, na 99% zostanie tam na stałe. 

Pytanie mam odnośnie ogrzewania. Do przyczepy jest doprowadzony prąd i chciałbym zastosować ogrzewanie elektryczne. Pytanie do Was : czy lepiej zastosować kurtyne powietrzną czy grzejnik/panel ścienny a może grzejnik olejowy? Wszystkie o podobnej mocy do 2000W oraz w cenie około 250zł. Ich zadanie będzie polegać na ogrzaniu sypialni w chłodne noce.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promiennik podczerwieni , jedyne słuszne ogrzewanie na prąd . Tanio i bezpiecznie , może koszt zakupu nie jest niski ale zwróci się bardzo szybko .Ogrzewam dom 23 lata i nie zmienie na nic innego. Panel 700W ogrzeje całą przyczepę .W pisz sobie w wyszukiwarke rotal  i wszystkiego sie dowiesz łącznie z ceną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mówię o takim

Promiennik Ecosun 650 W Rotal
  • Promiennik Ecosun 650 W Rotal
  • Promienniki standardowe Ecosun  Rotal
  • Promiennik Ecosun standard 650W w suficie podwieszanym
  • Promiennik ECOSUN 650 W firmy Rotal w salonie kosmetycznym
  • Promiennik niskotemperaturowy ECOSUN 650 W Standard firmy Rotal
  •  
  • Promiennik ECOSUN 650 W firmy Rotal
 
 
Ocena: 1px.gif1px.gif1px.gif1px.gif1px.gif
ROTAL Zakład Ogrzewania Alternatywnego
Kod produktu: ECOSUN 650W STANDARD
Zapisz

Opis

Oferowane przez nas niskotemperaturowe promienniki ECOSUN bardzo dobrze spełniają swoją rolę jako główne bądź

uzupełniające  ogrzewanie do wszelkiego rodzaju pomieszczeń o wysokości nieprzekraczającej 3,5 m takich jak:

mieszkania, domy, biura, sklepy, obiekty użyteczności publicznej, itd.

Promiennik ECOSUN o mocy 650 W starcza do ogrzania 10/15 m² pomieszczenia.

Promienniki mogą być wykonane w dowolnym kolorze, a także o innych niż podane w typoszeregu wymiarach,

kształtach i mocach lub do sufitów podwieszanych typu Termatex, Rafkon, Amstrong.

 

Typoszereg niskotemperaturowych promienników ECOSUN:

TYP: ECOSUN 650 STANDARD

MOC: 650W

WYMIAR: 120X60X3,5 CM

TEMP. POWIERZCHNI: 104ºC

IP: IP44

 

GWARANCJA 10 LAT!

Wszystkie produkty posiadają znak CE.

Montaż zgodnie z załączoną instrukcją.

Produkty powiązane

Regulator temperatury Flash 25800
Regulator temperatury Flash 25800

 Regulator temperatury z potencjometrem i diodą sygnalizująca załączenie

 
 
plus najlepszy sterownik , jedyny bez awaryjny , te służą od początku czyli 23 lata , probowałem różnych max 5 lat wytrzymywały . Mam zamontowanych 12 promienników na całym domu , wymieniłem przez 23 lata 2 , były żle wlutowane przewody zasilające , elmenty promieniujące po wlutowani przewodów dalej działały, tylko że wysmażyło dziury w obudowie i wyglądały nie estetycznie , zamontowane mam na sufitach .
 
 
Edytowane przez adaml61 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimalne zapotrzebowanie to 50W na 1m  , czyli te 130W to zbyt mało , aby ogrzać sypialnie  taki zestaw powinien dać radę .https://allegro.pl/oferta/promiennik-ecosun-podczerwieni-regulator-gratis-7708354778          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Właśnie chciałam poruszyć ten temat: co lepsze ogrzewanie gazowe w przyczepie czy grzejnik olejowy elektryczny? My mając kilka przyczep zawsze używaliśmy kaloryfer olejowy - elektryczny. Dlaczego? Bo mógł chodzić całą noc,   bo chodzą cicho i są bezpieczniejsze od gazu. Czasami stawiałam w namiocie, otwierało się drzwi w przyczepie i była bardzo fajna temperatura. Rano w przedsionku też było bardzo fajnie, kiedy na dworze było chłodno. Gazowe z rozprowadzeniem po podłodze, to co robić jak jest się uczulonym na roztocza?????  Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Właśnie chciałam poruszyć ten temat: co lepsze ogrzewanie gazowe w przyczepie czy grzejnik olejowy elektryczny? My mając kilka przyczep zawsze używaliśmy kaloryfer olejowy - elektryczny. Dlaczego? Bo mógł chodzić całą noc,   bo chodzą cicho i są bezpieczniejsze od gazu. Czasami stawiałam w namiocie, otwierało się drzwi w przyczepie i była bardzo fajna temperatura. Rano w przedsionku też było bardzo fajnie, kiedy na dworze było chłodno. Gazowe z rozprowadzeniem po podłodze, to co robić jak jest się uczulonym na roztocza?????  Co o tym myślicie?


To gazowe ogrzewanie nie może chodzić całą noc? Nie jest ciche? I co jest niebezpiecznego w ogrzewaniu gazowym? Mnóstwo gospodarstw domowych jest ogrzewanych gazem i przecież nic złego się nie dzieje.

Przy sprawnych urządzeniach poziom bezpieczeństwa jest dokładnie taki sam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie mam nic jeżeli chodzi o ogrzewanie gazowe. Ono też chodzi cicho. Mam obiekcje co do rozprowadzenia i nadmuch na podłogę. Wydaje mi się, że cały pył z podłogi idzie w górę. Na początku likwidowaliśmy rozprowadzenie ogrzewania. Od czasu jak używamy ogrzewanie olejowe mamy spokój. Jak jesteśmy poza kempingiem to pracuje sam piecyk gazowy. Mam słowo do Pana Mundek28: dowcip bardzo ciężki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Likwidowanie rozprowadzenia nadmuchu nie ma sensu, bo podczas grzania można go nie włączać. Może nie wiesz, że ten nadmuch, może też służyć do poboru zimnego powietrza z pod przyczepy i wentylacji, jak jest gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystko wiem.  Rury przeszkadzały nam w bakistach, zajmowały m-sce do ułożenia pewnych pakunków. Jak jest gorąco to mamy b.fajny wentylator stojący na podłodze w kształcie słupka. Ma niski pobór energii i bardzo wydajny. Nie korzystanie z nadmuchu to moja alergia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.