Skocz do zawartości
dramat

w maju w Bieszczady

Rekomendowane odpowiedzi

dramat

witam, chcę w maju jechać w Bieszczady z przyczepą, pierwszy raz w ten rejon i nie wiem od czego zacząć, gdzie się zatrzymać, na jakim kempingu, jednocześnie zaznaczam że chciałbym min. komfortu na kempingu /prąd jakaś łazienka/, może ktoś doświadczony doradzi bardzo proszę. Podróż rozpocznę z Oleśnicy k/Wrocławia, jeszcze jest czas ale lubię cokolwiek zaplanować. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
polo63
Napisano (edytowane)

Witaj

Proponuję poczytać Tobie trochę tematów o Bieszczadach dostępnych na forum: https://forum.karawaning.pl/search/?&q=Bieszczady&search_and_or=or

a tutaj masz mój wątek, co prawda "na dziko" ale nazw kempingow i pól biwakowych, oraz opini na ich temat tutaj troche znajdziesz, pamiętaj co Ci teraz napiszę-  za pierwszym i jedynym razem Bieszczad nie poznasz (niezależnie od długości Twego tam pobyt i tak zawsze będzie za krótko☺-Bieszczady wciągają i to jest prawda)

Zachęcam z całego serca do podróży w ten urokliwy rejon naszego kraju.

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dramat

Witam, ja już trochę poczytałem, nawet kiedyś byłem na wycieczce zorganizowanej 3 dni, zdaję sobie sprawę że nawet po kilkakrotnym pobycie w Bieszczadach poznam je ledwie w pigułce. Ale każda podpowiedz jest niezbędna ponieważ na kempingu z przyczepą  nie byłem i nie wiem gdzie najlepiej zakotwiczyć i wybrać bazę wypadową, dzięki za linki czytam je uważnie na pewno wiele mi się przyda a resztę życie zweryfikuje. Dziękuję i pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nomadka

Z kempingami w Bieszczadach nie jest najlepiej, niestety. W ubiegłym roku zatrzymaliśmy się na dwóch. http://hotelgorskiwetlina.pl/ 49.144269, 22.486979 To niewielki kemping na obrzeżach Wetliny. Stanowiska dla przyczep niewielkie, utwardzone z dostępem do wody i prądu, cień o zachodzie. Teren nieogrodzony. Do dobrze zaopatrzonego sklepu ABC około 2,4km. We wsi jest bankomat w budynku straży pożarnej. Tu zaczyna się kilka bieszczadzkich szlaków. Jednak zdecydowanie nie polecam, a to ze względu na stan sanitariatów zdewastowanych i brudnych. Nieco lepiej jest na kempingu nr 150 w Ustrzykach Górnych http://www.hotel-pttk.pl/ , bo tam sanitariaty były omiatane codziennie, chociaż ich stan pozostawia wiele do życzenia. Na kempingu są wydzielone, zacienione stanowiska dla przyczep i wielka zielona łąka na której można rozbić się z namiotem. Teren jest ogrodzony. Ustrzyki Górne to dobra baza wypadowa w góry. Prężnie działa prywatny transport, który podwozi na szlaki. Jest sklep i oczywiście sporo knajp. Nie wypróbowaliśmy kempingu http://bieszczadywetlinka.pl/pole-namiotowe/ Zniechęciły nas opisy drogi dojazdowej z płyt betonowych. Droga jednak nie wydaje się taka zła, bez dziur, w miarę równa. Bez pośpiechu na pewno można nią przejechać (przeszliśmy pieszo schodząc czarnym szlakiem z Połoniny). Położenie kempingu sielankowe, sanitariatów nie sprawdziliśmy.

Tu trochę zdjęć i dyskusja na ten temat:

https://forum.karawaning.pl/topic/26078-bieszczady-z-rodzin%C4%85/?do=findComment&comment=613366

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elaola

My byliśmy w 2017 na początku czerwca i wszystkie kempingi były jeszcze zamknięte .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
poziom

Mnie sie wydaje (wydaje, bo w Bieszczadach byłem wiele razy ale jeszcze nigdy z przyczepą), że najsensowniejsze kempingi to mogą być nad Soliną. 

To, co prawda, nie Bieszczady ale już bardzo blisko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kit

Wetlinka jest czynna cały rok i z najlepszym klimatem i widokiem 😍  i chyba jest najlepszą opcja na baze wypadową, na połonine Wetlinska wychodzisz z kempingu a na reszte busy zatrzymuja sie pod samą ścieżką dojazdową na kemp W sezonie są jeszcze kempingi w Ustrzykach i Cisnej jak dobrze pamietam Sa też możliwosci dzikusowania ale to widze że autora nie interesuje Wypad w bieszczady bym proponował poza sezonem bo naprawde jest sporo ludzi i można utknąć w korkach na szlakach 😒 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
grzegorz1983

Hmn Solina to nie Bieszczady? Wydawało mi się, że wszystko co znajduje się dalej od Sanoka to Bieszczady :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
MariuszB300

Z Soliny to kawał drogi na bieszczadzkie szlaki. Byłem w zeszłe wakacje i odniosłem mega wrażenie, że z tej miejscowości to wszędzie daleko ale taki właśnie jest urok Bieszczad!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ed
Napisano (edytowane)
56 minut temu, grzegorz1983 napisał:

Hmn Solina to nie Bieszczady? Wydawało mi się, że wszystko co znajduje się dalej od Sanoka to Bieszczady :)

Oj też przydał by  Ci się wyjazd w Bieszczady. Właśnie Solina leży sporo na południowy-wschód od Sanoka. W Solinie jest kamping "Jawor"

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ewa_Irek

Cześć, 
Każdy ma pewnie swój sposób i pomysł na kempingowanie, i dla każdego co innego to oznacza i to jest fajne. 
Ja podzielę się zrealizowanym pomysłem na Bieszczady jaki znalazłem kiedyś na tym Forum, który bardzo odpowiadał naszemu (z małżonką :) sposobowi spędzania czasu.
Kolejność dowolna i zależy od prognozy pogody oraz "ile w nogach było dnia poprzedniego" ale mniej więcej wyglądało to tak: 
dzień na wyprawę w góry, dzień na zwiedzanie okolicznych miejsc samochodem, dzień na wycieczkę rowerową. 

1. Baza główna kemping Tyrawa Solna Diable Góra (jest wątek na Forum) -> standard, nad rzeką, spotkania forumowe (trafiliśmy na sympatyczny zjazd załóg z Rzeszowa), ale bliskość Sanoka (zakupy, zwiedzanie miasta, restauracje plus muzeum Beksińskiego)
2. dla nas dojazd na wyprawy w góry w subiektywnym odczuciu nie było daleko, zwiedziliśmy obydwie Połoniny, Tarnicę oraz Źródła Sanu czy zagrodę Żubrów w Mucznem, oczywiście nie wszystko jednego dnia :) (kilka wyjazdów)
3. zwiedzanie samochodem oprócz Sanoka był to Przemysł (w tym Forty) a po drodze też Krasiczyn, byliśmy też w Jarosławiu (w tym podziemne miasto), w Krosnie (huta szkła i lokalny targ żywności regionu się trafił), no i zalew i zapora wodna w Solinie
4. rowerem skorzystaliśmy z opisu na Forum m.in. wycieczki rowerowej szlakiem ikon

Z pierwotnego pomysłu Bieszczady, powstał finalnie pomysł Podarpackie :)
Byliśmy tam 2 tygodnie.
Nie każdemu to może odpowiadać, my lubimy w ten sposób spędzać czas, ale bardzo cenię to Forum za różnorodne inspiracje i pomysły, z których korzystamy my lub inni.
Powodzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TIGERLUNAR

Witam,

Polecam zatrzymać się w Tyrawie solnej na kempingu Diabla Góra.Jest to dobre miejsce aby zacząć wycieczkę po Bieszczadach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
reflexes

Mimo, że Diabla Góra to świetne miejsce, super kemping i fajni ludzi to jednak zdecydowanie poleciłbym pojechać dalej i znaleźć nocleg gdzieś w okolicy Smerka, Wetliny, Ustrzyk Dolnych itp. Pokonywanie codziennie 80 km żeby wejść na Połoniny czy inne szczyty Bieszczad wydaje się trochę bez sensu. Niestety w kwestii kempingów nie pomogę, bo my nie korzystaliśmy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dramat

super podpowiedż, od Diablej Góry można zacząć, trochę rowerkiem trochę spacerkiem ważne żeby odpoczywać w korzystnych warunkach i naturze, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi