Skocz do zawartości

Prędkość z przyczepą Austria.


Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając forum, natknąłem się na różne wpisy dotyczące dopuszczalnej prędkości samochodu z przyczepą na austriackich drogach. Na oficjalnym portalu turystycznym Austrii znalazłem takie dane  https://www.austria.info/at/service-fakten/anreise-nach-osterreich/anreise-mit-auto-motorrad/allgemeine-verkehrsinformationen

Czy macie doświadczenia z jazdą 100 km/h z przyczepą w tym kraju?

Pozdrawiam,

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na  autostradzie nigdy nie jechałem z prędkością mniejszą niż 90km /chyba że na podjazdach/ ,natomiast na drogach innych należy jechać zgodnie z przepisami gdyż policjanci z suszarką to często spotykany widok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, szwedki napisał:

Na  autostradzie nigdy nie jechałem z prędkością mniejszą niż 90km /chyba że na podjazdach/ ,natomiast na drogach innych należy jechać zgodnie z przepisami gdyż policjanci z suszarką to często spotykany widok .

Zawsze zgodnie z przepisami i zdrowym rozsądkiem. Mnie chodziło tylko o autostrady i 100 km/h.

Zastanawiam się, dlaczego u nas ciagle trzymają się 80; z forumowych wypowiedzi wynika, że 90 jest prędkością przewżającą, a autostrad i ekspresówek mamy z roku na rok więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Voku napisał:

W Austrii jest jak u nas 80km/h max, chyba że przyczepa lekka to wtedy max 100km/h, a powyżej 3,5t max 70km/h.

Ogólnie i tak jadę jak tiry albo ciutek szybciej, ok 90- 95km/h

Właśnie nie. Wychodzi na to, że z lekką przyczepą możesz jechać 100 km/h na każdej drodze poza obszarem zabudowanym, oczywiście jeśli zestaw nie przekracza 3,5 tony. Z przyczepą ponad 750 kg DMC możesz natomiast jechać 100 km/h tylko na autostradzie i drodze szybkiego ruchu i tylko jeśli zestaw nie przekracza 3,5 tony.

Edytowane przez BDG81
Dodatkowe dane (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Austrii i jeździmy 100km/h

Nie mieliśmy nigdy problemu.trzeba tylko na radary uważać..

Bo gdzie nie gdzie jest ograniczenie 80

Edytowane przez kriss1984 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Voku napisał:

Chyba jest tak jak piszesz, to co podałem tyczy się zwykłych drogi

https://pzmtravel.com.pl/pzmoferta/oplaty,drogowe,14.html

Pzm trzeba cytować z pewnym ryzykiem, często mają nieaktualne dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcac jechać legalnie 100km/h trzeba mieć zezwolenie ( nie pamiętam jak to się dokladnie nazywa) i naklejke  z tyłu przyczepy "100". Zezwolenie wydaje jakis tam urząd.  Chcąc go uzyskać w przyczepie musi zamontowany być stabilizator jazdy. Ja jak kupiłem Wilka dostalem taki papier. Nie obowiązuje w Pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcac jechać legalnie 100km/h trzeba mieć zezwolenie ( nie pamiętam jak to się dokladnie nazywa) i naklejke  z tyłu przyczepy "100". Zezwolenie wydaje jakis tam urząd.  Chcąc go uzyskać w przyczepie musi zamontowany być stabilizator jazdy. Ja jak kupiłem Wilka dostalem taki papier. Nie obowiązuje w Pl.
W Niemczech i Austrii też nie zadziała bo działa on z konkretnym samochodem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, jacek00 napisał:
37 minut temu, kojus napisał:
Chcac jechać legalnie 100km/h trzeba mieć zezwolenie ( nie pamiętam jak to się dokladnie nazywa) i naklejke  z tyłu przyczepy "100". Zezwolenie wydaje jakis tam urząd.  Chcąc go uzyskać w przyczepie musi zamontowany być stabilizator jazdy. Ja jak kupiłem Wilka dostalem taki papier. Nie obowiązuje w Pl.

W Niemczech i Austrii też nie zadziała bo działa on z konkretnym samochodem.

To jest dokument wystawiony na przyczepę.  Nie na samochód. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kojus napisał:

To jest dokument wystawiony na przyczepę.  Nie na samochód. 

nie prawda. Jest to dla konkretnego zestawu po przeanalizowaniu mas, współczynników itd. U Ciebie nie działa i dalej możesz legalnie jechać 80kmh.

Została Ci tylko naklejka. Wyobraź sobie, że Ktoś kupuje przyczepę - Twoją i holuje ją oplem corsa 1.0 - myślisz, że dalej może jechać 100kmh?

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.