Skocz do zawartości

Prędkość z przyczepą Austria.


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, kojus napisał:

Nie wiem.  Może masz rację.  Mi to inaczej przedstawio. 

Musze dokladniej przeanalizować ten dokument. 

z tego co wiem to dostajesz zaświadczenie z dekry i wpis do Niemieckiego dowodu rejestracyjnego. Przy sprzedaży budki, kto by tego nie sprzedawał zawsze będzie wciskał kit, że z tą budką to i 120kmh można jechać :) (a można, np we Francji, ale to  inny temat).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

45 minut temu, kojus napisał:

To jest dokument wystawiony na przyczepę.  Nie na samochód. 

Owszem. Jeden dokument (homologacja) jest dla przyczepy. Poza tym dokumentem musisz mieć wpis w DR pojazdu holującego. Po spełnieniu obu tych warunków możesz jechać 100 km/h. Możesz próbować zrobić przegląd w Dekrze niemieckiej. Kiedyś to było możliwe nawet w PL w stacjach Dekra

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest to opisane w tym co podesłał @kojus, w zaświadczeniu dla przyczepy wpisane będą wymagania dotyczące pojazdu ciągnącego a nie dane konkretnego pojazdu.Będzie więc podana minimalna MW oraz DMC pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kojus napisał:

To niepotrzebnie kupilem 3.0 wystarczyłoby 1.4 ?

Masz Jeepa w ropie???? Matko boska ?

Buda musi mieć opony do 6 lat, obowiązkowo amory i AKS. Z tym jedziesz dopiero na przegląd.

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Commander napisał:

Masz Jeepa w ropie???? Matko boska ?

Buda musi mieć opony do 6 lat, obowiązkowo amory i AKS. Z tym jedziesz dopiero na przegląd.

A mam i jestemz niego dumny ?

Momement obrotowy 510 Nm ( taki jak w hemi). Bagaznik wolny od butli/kół zapasowych. Idelany holownik. Duży zasieg na baku ( jak na Jeepa).

Do tego  dodatkowe 35 km i 80Nm za nieco ponad 1000zl 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cytuje teks z w/m strony www " Polsce należy pytać o to przedstawicieli niemieckich firm związanych z kontrolą techniczna pojazdów "

Czy ktoś zna taka stacje w Polsce?

Ktoś z kolegów przechodził taka procedure tutaj lub w Niemczech?

Pozdrawiuam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

To ja dostałem, a raczej dostanę, na razie tylko info z leasingu że przekazali dane. Jeden fotoradar złapał mnie raz o 12 drugi raz o 17km więcej. Na 90 odpowiednio 102 i 107. Po 150€ każdy ? tylko że to włochy....

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że najrozsądniej jednak (oczywiście w zależności od holownika) trzymać się na autostradzie tej prędkości i stosować program TIR+.

Zarówno dla bezpieczeństwa, jak i kieszeni..

A na zwykłych drogach raczej nie obowiązuje jak u nas tolerancja i program 10+. Choć ja przyznam się, że też jeżdżę 80, co - przynajmniej wg. PZM - jest dopuszczalne z przyczepą inna niż lekka, lżejszą od holownika i z zestawem poniżej 3,5 t, więc jeśli to prawda to mieszczę się w przepisach;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.