Skocz do zawartości

Wkrętarka


Commander

Rekomendowane odpowiedzi

@chris_66, @jacek00 Czemu nie czytacie postów w wątku?

Piałem przecież wcześniej o tym. Nie jestem stolarzem, to nie jest moje narzędzie pracy. Wkręcam kilkadziesiąt wkrętów rocznie. Po ci mi wkrętarka za setki zeta? Te za 60zł trzymają się świetnie, tylko akumulator klęka po 4 latach. ?

baterie do nich są albo niedostępne albo w takiej cenie jak nowa wkrętarka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 godzinę temu, Łza Włóczynutka napisał:

@chris_66, @jacek00 Czemu nie czytacie postów w wątku?

Piałem przecież wcześniej o tym. Nie jestem stolarzem, to nie jest moje narzędzie pracy. Wkręcam kilkadziesiąt wkrętów rocznie. Po ci mi wkrętarka za setki zeta? Te za 60zł trzymają się świetnie, tylko akumulator klęka po 4 latach. ?

baterie do nich są albo niedostępne albo w takiej cenie jak nowa wkrętarka. 

też nie używam tego zawodowo, ale za 60 zł to kupuję kilka wierteł

i zgadzam się , przy takim założeniu to wystarczy że kupisz co jakiś czas cokolwiek taniego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

Wkręcam kilkadziesiąt wkrętów rocznie. Po ci mi wkrętarka za setki zeta?

W takiej sytuacji wystarczy dobra wkrętarka "ręczna" w postaci śrubokręta, a przy okazji jest wieczna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie za bardzo, bo śrubokrętem nie da się wkręcić wkrętu samonawiercającego, a przynajmniej przy takiej masie mięśniowej jaką posiadam ;) 
A przy zwykłych wkretach czy śrubach, jest różnica czy dokręcenie śrubki zajmie 3" czy 2'. Elektronarzędzie jest konieczne, natomiast nie potrzebuję profesjonalnego. Najtańsze jest całkowicie satysfakcjonujące przy takim natężeniu prac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek idź do lidla będziesz zadowolony, a jak nie to około 500 zł i masz Makite tak jak ja kupiłem, kiedy bym jej nie wyciągną zawszę bateria działa, a czasami leży długo. Tylko jak pisałem kupiłem taką 10V mała i poręczna bo te akumulatory na 18V to takie kobyły ale jak kto woli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu kupiłem suszarkę do prania "Electrolux". Po gwarancji bęben zaczął opadać, bo okazało się, że posiada łożysko ślizgowe z tyłu, a z przodu ślizga się swobodnie po kołnierzu otworu załadowczego, który też się wyrobił w miejscu docisku bębna.

Kolejnym genialnym patentem , bo przeca "Elektroluks" , był fakt puszczenia paska napędzającego ten badziew, bezpośrednio po zewnętrznej ścianie bębna grubości puszki, po piwie - żadnego tam koła pasowego, tylko chlast pasek po ścianie, i gitara.

Zastosowałem swoje patenty, dzięki czemu ten szajs, za straszną wtedy kasę, chodził na moich podzespołach , jakieś 15 lat, zamiast dwóch, jakie dali mu ichni inżynierowie.

Szkoda zdrowia na regeneracje - trzeba kupować tani badziew świadomie, by go bez żalu później wyrzucić, ponieważ nie damy sobie rady z lawinowo narastającymi awariami sprzętu, po przekroczeniu, nadanego mu przez inżynierów, czasu działania.

Ma rację Łza Włóczynutka, że te sukinsyny, bredzące, o ekologii, powinny wisieć.

Nawiasem zauważyliście jakie dziwne napięcia stosowane są w akumulatorach wkrętarek, byle tylko nie dało się ich podłączyć pod samochodowe 12 V na drucie, jak to ktoś wcześniej już opisał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.........zauważyliście jakie dziwne napięcia stosowane są w akumulatorach wkrętarek, byle tylko nie dało się ich podłączyć pod samochodowe 12 V na drucie, jak to ktoś wcześniej już opisał ?


Dziwne, U mnie jest 12V. Kupowałem świadomie to co chciałem a nie to co było w promocji
Zauważ że teraz masz różne narzędzia z aku, coraz mocniejsze i trzeba podnosić napięcie żeby ograniczyć prąd, 18V i więcej to już standard w narzędziach profesjonalnych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.kompernass.com/index.php?route=product/manufacturer/info&manufacturer_id=16

Produkowane są w chińskiej fabryce firmy Bosch?.

Co do Akku?  Starajcie się aby w okresie zimowym, Akku przechowywać w w miarę ciepłych pomieszczeniach a będziecie pozytywnie zaskoczeni. Posłużą kolejne lata.  Ponadto uważam, za wielki plus, że narzędzia te można nabywać bez Akku  kiedy ktoś już ma w domu inne narzędzia z tej serii. 

Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2019 o 14:36, chris_66 napisał:

 


Dziwne, U mnie jest 12V. Kupowałem świadomie to co chciałem a nie to co było w promocji emoji56.pngemoji108.png
Zauważ że teraz masz różne narzędzia z aku, coraz mocniejsze i trzeba podnosić napięcie żeby ograniczyć prąd, 18V i więcej to już standard w narzędziach profesjonalnych

ja też nie nie posiadam innych standardów, 12v w przypadku małych szlifierek i wkrętarek, i 18 V w przypadku większych narzędzi (młotowiertarek dużych szlifierek itd) , choć jeszcz większe narzędzia są już zasilane 36v lub 2x18v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie starą wkrętarkę można sprzedać na OLX. Możliwe, że komuś klęknął silnik i ma dobry akumulator. Kilka miesięcy temu popsuła mi się myjka ciśnieniowa, kupiłem nową w Lidlu za 160zł, a tą uszkodzoną wystawiłem na OLX za 50zł opisując co nie działa. Po 2 dniach przyjechał chłopina, obejrzał i kupił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W juli jest teraz promocja na wkrętarkę i wygląda na całkiem porządną więc kupiłem. W zestawie bateria i od razu mam zapas do podkaszarki. Kupiłem już kilka narzędzi z tej serii i na domowe zastosowanie w zupełności wystarczy.

https://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i-maszyny/elektronarzedzia-i-maszyny/wkretarki/wkretarki-akumulatorowe/wkretarka-000700/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.