Skocz do zawartości

Wkrętarka


Commander

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

W mojej wkrętarce padły już oba akumulatory. Dedykowanych dokupić się już nie da. Co myślicie o regeneracji akumulatorów, bo takowe usługi znalazłem w sieci. Spotkałem się jednak z opinią, że wówczas i samo urządzenie ma też dosyć. Więc co zrobić... regenerować, czy kupić nową, a starą ... schować, bo wyrzucić nie umiem.

W moim budżecie, regeneracja 2 akumulatorów zbliży się do ceny nowej z niskiej półki czyli do ok 300 zł.

Doradźcie coś...

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kupiłem metabo w walizce z super latarką. Jedna z mocniejszych wkretarek (34Nm)w tej klasie napieciowej czyli 10,8v. W castoramie było jakieś promo za 499zl.

Ile kosztuje oriaku do tej co masz i co to w ogóle za sprzęt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był jakiś brend Boscha jak się nie mylę. 

Tak czy siak 300zl za regenerację akumulatorów bym nie dał do tej wkrętarki. 

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj rozebrać akumulator jeśli to możliwe i zajrzyj czy nie jest zbudowany z kilku ogniw takich jak paluszki AA. Ja wymieniałem już takie oryginalne w bezprzewodowym odkurzaczu i maszynce do golenia. Wsadziłem eneloopy i czas pracy zdecydowanie się wydłużył. Koszt znikomy bo dwa albo trzy do maszynki i dziesięć do odkurzacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio nabyłem takie ustrojstwo -

https://archiwum.allegro.pl/oferta/wiertarko-wkretarka-4ah-18v-li-ion-kd1751-zestaw-i7008010497.html

Potęga, a przy okazji cena nie wyrywa z butów. Można kupować każdą część osobno, akumulatory o różnych pojemnościach etc.

To co dla mnie było najważniejsze to uchwyt do fi 13 i 45 Nm. 

Skill przy tym wyda Ci się tanią zabaweczką. ( wiem co mówię -  też mam Skilla z padniętymi akumulatorami :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam nową wkrętarkę. Regenerowane nie wytrzymują dłużej jak 2 lata, kosztują tyle co czasem oryginały magazynowe. Te też zwykle długo już nie chodziły. 

Od roku testuje zamiennik Greencell i jest jak na razie ok. Czas pokaże jak trwały będzie. Jak padnie więcej nie będę inwestować w starego Boscha. Wystarczy. To już i tak ponad 10 lat przeciągania życia choć dzielnie służy. Nowocześniejsze sprzęt jest też skuteczniejszy. Więc... Idą zmiany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się regenerować baterii za taką kwotę. Korporacje i Chińczycy powinni wisieć za produkowanie elektrośmieci, do których nie opłaca się kupować podstawowych części zamiennych. Ja mam już w domu dwie takie martwe wkrętarki - sprawne ale baterie kaput.

Teraz muszę kupić trzecią. Zastanawiam się nad przewodową wkrętarką na 230V. Wiadomo, wszędzie trzeba z kablem latać, ale przynajmniej nie będzie się rozładowywać. I baterie się nie zużyją..

Próbowałem nawet dobrać zasilacz i podpiąć zamiast baterii do martwych wkrętarek, ale najsilniejsze powszechnie dostępne zasilacze nie dają rady podawać takiego prądu jak wkrętarka wymaga. Zasilacz od laptopa 18V podający aż 7A klęka - wkrętarka ładnie kręci, ale na pusto. po przyłożeniu do śruby pokręci kilka obrotów i uruchamia mu się zabezpieczanie przeciw przeciążeniowe. Silniejsze zasilacze mają ceny zbliżające się do nowej wkrętarki kablowej więc nie ma sensu.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat niedawno. I jak w życiu zależy do czego chcesz. Jak do okazjonalnego wiercenia. czy tez jako wkrętak, czyli ma być lekka i w miarę mocna. Jak wiozłem Metabo powermaxx SB. Fajna i lekka a i w betonie da rade wywiercić (z udarem). Jak coś mocniejszego to fajne sa z lidla ale z seri performance - 50 Nm ma i futro metalowe, tyle ze jest juz wieksza i cięższa.

Łza - zakup cześci (opłaca się wymieniać moim zdaniem tylko baterie Li-Io) i jak umiesz lutować to za kilkadziesiąt złotych zorbisz regeneracje bateri - Na youtube masz pełno filmów jak to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kupiłem wiertarko wkrętarke na 230. Do okazjonalnego wkręcania jest akurat, nie ma wiecznie rozładowanego aku. A do ciężkiego rypania typu 200 dziur w żelbetowym wieńcu mam wiertarke hilti na sds. Wkrętarki miałem dwie albo trzy i jak u każdego aku zdechły

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 minut temu, Tomiy napisał:

Łza - zakup cześci (opłaca się wymieniać moim zdaniem tylko baterie Li-Io) i jak umiesz lutować to za kilkadziesiąt złotych zorbisz regeneracje bateri - Na youtube masz pełno filmów jak to zrobić

Same ogniwa do wkrętarki są po 7,5 zł. *15 sztuk + wysyłka = 120zł. Nowa wkrętarka tej samej klasy w markecie budowlanym ~128zł

wketarka kablowa 230V od 65zł 

(wiem, że te najtańsze to są kiepskie jakościowo, ale przy mojej intensywności użycia całkowicie wystarczą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.