Skocz do zawartości

Wkrętarka


Commander

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, Benior napisał:

Nie za bardzo wiem o co chodzi ale jeśli ma to być coś podobnego jak w szlifierce kontowej to nie znalazłem takiej funkcji. Ma za to światełko led ?

chris_66 pyta o możliwość dokręcania wrzeciona jedną ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A ja polecam taką, mam ją już prawie 2 lata mała poręczna bez tych wielkich akumulatorów, ma również udar.
Baterie trzymają nawet ja jej nie używam miesiąc lub dłużej, wyjmuje i wkrętarka działa normalnie.

https://www.elektropasaz.pl/katalog-produktow/narzedziowy/elektronarzedzia/wkretarki/pokaz/TW_6b8e04ead391/wiertarko-wkretarka-akumulatorowa-metabo-powermaxx-bs-basic-10-8v-2x2-0ah-w-walizce-600080500-?gclid=CjwKCAiAyrXiBRAjEiwATI95mQNe8MT2_9q7OlXGD4-curea3yx6esgc727t-jrIQ_Me60lS3phD3xoCd-wQAvD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, BUMERANG napisał:

chris_66 pyta o możliwość dokręcania wrzeciona jedną ręką.

Nie ma możliwości zablokowania wrzeciona aby włożyć wiertło i dokręcić. Nigdy takiej nie miałem i po prostu wkładam wiertło, trzymam jedną ręką za wrzeciono, start i samo się dokręca tylko z umiarem aby dłoni nie przygrzało :P

@Cezarr z udarem to już inna liga, w trakcie budowy pożyczałem od chłopaków i to była czysta przyjemność pracy. Jeśli dobrze pamiętam to był jakiś DeWALT ale to już inne pieniądze a tu tylko jeden Zygmunt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Cezarr napisał:

A ja polecam taką, mam ją już prawie 2 lata mała poręczna bez tych wielkich akumulatorów, ma również udar.
Baterie trzymają nawet ja jej nie używam miesiąc lub dłużej, wyjmuje i wkrętarka działa normalnie.

https://www.elektropasaz.pl/katalog-produktow/narzedziowy/elektronarzedzia/wkretarki/pokaz/TW_6b8e04ead391/wiertarko-wkretarka-akumulatorowa-metabo-powermaxx-bs-basic-10-8v-2x2-0ah-w-walizce-600080500-?gclid=CjwKCAiAyrXiBRAjEiwATI95mQNe8MT2_9q7OlXGD4-curea3yx6esgc727t-jrIQ_Me60lS3phD3xoCd-wQAvD_BwE

Super zabawka tylko ta cena. Będzie Ci się długo amortyzować ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BUMERANG napisał:

Super zabawka tylko ta cena. Będzie Ci się długo amortyzować ;) 

Nie kupowałem ją tak myśląc, miałem dosyć taniego badziewia i co chwile rozładowujących się akumulatorów.
Kupiłem to razem z wiertką udarową z funkcją młota DeWalt, zakup raczej na wiele wiele lat biorą pod uwagę
że używam tego w domowych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Commander kupiłeś coś? Dziś wpadłem na link i ofera wydaje się być może nie najtańsza, ale opłacalna: za 262 zł jest czarny i dekiel w walizce razem z kompletem wierteł i końcówek. I 2 akumulatory. Taka średnia półka w walizce zazwyczaj powyżej 3 stówek występuje. A wiertła i bity też swoje kosztują. Wysyłka free..

W sumie to sam sie nie zastanawiambczy sie nie szarpnąć

https://m.ceneo.pl/62334534;pla?se=IibCU93NTmkoTaOAlKglK_UL_WUc7rQs&gclid=CjwKCAiA2fjjBRAjEiwAuewS_ZNalX854S_EV4l_fuO8mGpcLnYz8j_y8rINwNBv_xY4ua1QAptSBxoCY0UQAvD_BwE

Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z bardzo kumatym gościem w Casto.

Po pierwsze do prac domowych polecił wkrętarkę elektryczną i takową zakupiłem...z kablem kilka metrów.

Po drugie bardzo chwali niszowe marki, a w szczególności tę poniżej wklejoną. Ponoć żadnych zwrotów i świetne parametry. Czekam na promocję w której w zestawie są 2 accu. Jest bardzo zgrabna i świetnie leży w ręce. 

Podsumowując... zamiast jednej dobrej akumulatorowej kupiłem średnią z kablem i  kupię średnią z baterią.

Ten model który wkleiłeś w linku ma chyba tylko 10v... 

 

Pozdrawiam.

IMG_20190223_194123.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Commander napisał:

Rozmawiałem z bardzo kumatym gościem w Casto.

Po pierwsze do prac domowych polecił wkrętarkę elektryczną i takową zakupiłem...z kablem kilka metrów.

Po drugie bardzo chwali niszowe marki

kumaty gość w markecie to musiałeś być TY z wizytą  :winner:, jeszcze takich pracowników nie spotkałem

chwali i poleca , a co ma robić, zniechęcać żeby wywalili go

prawdą jest, że kilka firm znalazło by się godnych polecenia, niekoniecznie tych chwalonych przez sprzedawców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie aku ma jakieś znaczenie? Moment obrotowy imho tylko. Btw też myślałem nad kablową. Dziś sie znowj qkurzyłem, bo biorę wkrętarkę, leżała z miesiąc i trup. Trezba było czekać z robotą aż się aku naładują

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Łza Włóczynutka said:

Napięcie aku ma jakieś znaczenie? Moment obrotowy imho tylko. Btw też myślałem nad kablową. Dziś sie znowj qkurzyłem, bo biorę wkrętarkę, leżała z miesiąc i trup. Trezba było czekać z robotą aż się aku naładują

Ma ogromne znaczenie. Im mniejsze napięcie tym większy prąd, bardziej obciążone ogniwa, wyłącznik i komutator silnika. Do tego w aku 18V jest przy tej samej pojemności dużo więcej energii, co przekłada się na dłuższą pracę. Ale też sprzęt na 18V jest traktowany jako profi i odpowiednio kosztuje. Dobrym kompromisem jest sprzęt na 14,4V Do prac dorywczych/amatorskich aku tylko li-ion, ni-cd jak leżą to się rozładowują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.