Skocz do zawartości

Natura


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

szukam inspiracji do jednego z wakacyjnych wyjazdów. Nie interesują mnie miasta, kościoły, bazyliki, pomniki itp. :) Tylko natura, piękne widoki i brak cywilizacyjnego zgiełku. Skandynawia wydaje się być ku temu najwłaściwsza, chodź jak mówiłem, szukam inspiracji, wiec jeśli ktoś rzuci Rumunia - chętnie rozważę! 

Na wyjazd mam ok 8 dni i 6000 zł, jest nas czworo, w tym dwójka dzieciaków 4 i 10.

Czytając forum zwróciłem uwagę na Danię, relatywnie blisko (wyjazd z Katowic) i fajny temat w postaci Legolandu, z którego dziecki były by napewno zadowolone. Potem jak wyczytałem, nie trudno o pięknie położne kempingi przy morzu. 

Z drugiej strony Finalandia oraz Białoruś, dystans podobny, ale na forum nieco mniej informacji, szczególnie o tym drugim kierunku. No i jest jeszcze Bornholm, też Dania ale już inny kierunek.

Czy ktoś z szanownych forumowiczów, odbył w podobnych warunkach czaswowo/finansowo/rodzinnych warunkach wyjazd i mógłby podrzuć ciekawe miejsca do pobytu? Liczba postojów 2-3. Lubimy rowery, wodę, konie, naturę :)

Pozdraiwam, AdaM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Commander napisał:

Cześć.

Masz 8 dni wolnego i planujesz Skandynawię? Hmm...to przyczepa jest zbędna bo to będzie urlop w aucie.

Do Danii jest ok 12h, wyjeżdżam w piątek wieczorem, rano jestem na miejscu, nie ma tragedii :) Na miejscu mogę zakotwiczyć się w jednym bądź dwóch miejscach i wcale nie będzie to urlop w aucie :)

44 minuty temu, Cezarr napisał:

Ja byłem 3 tygodnie a i tak było szybkie zwiedzanie, Szwecja jest taka że wszędzie znajdziesz miejsca wolne od miejskiego
zgiełku, ale 8 dni to mało jak napisał wyżej Jacek.

Moim celem nie jest zwiedzanie, chcę odpocząć. Nie brałem pod uwagę Szwecji bo rzeczywiście jest daleko, a przede wszystkim przeprawa promowa jest dość kosztowna.

42 minuty temu, poziom napisał:

A może Litwa i, ewentualnie Łotwa?

W PL Beskid Niski na przykład.

Chętnie posłucham propozycji nt. Litwy i Łotwy, nt. Beskidu również, chodź wyjazdy po PL w tym roku mamy już rozplanowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas na tym forum jeździ już parę lat...i jakieś pojęcie ma. Droga 12 godzin wydłuża się do 15. Będziesz w południe a nie rano i do tego bez powietrza pod pachami. Pisałeś że za 3 dni dalej w drogę... Potem powrót.

Ale masz rację. W Danii wypoczniesz i pod kątem dróg dojazd najsensowniejszy. Na tym bym się skupił. Tylko kwestia pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.