Skocz do zawartości

Oś Alko regeneracja/ wymiana


grzesiuzak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pewnie ktoś z was już się spotkał z tematem pochylenia przyczepy. Potrzebuję zregenerować, lub wymienić oś w przyczepie. Jaki to koszt, gdzie mógłbym coś takiego zrobić? Ktoś mi pomoże? Zima to najlepszy czas na takie naprawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 8 lat emu regenerowałem tak oś AL-KO (wymiana wałków gumowych) w NIewiadówce.  Kosztowało to chyba 400 zł.

Trochę było po tym lepiej ale z dzisiejszej perspektywy to trzeba było wtedy za 1000 zł kupić nową oś z nowymi łożyskami i bębnami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraków ul Nad Serafą 56.  Facet sprzedaje części do przyczep towarowych. Ma chyba wszystko. Osie AL-CO całe i poszczególne części. Łożyska, wahacze, bębny itp.

Nie widziałem w Polsce większego asortymentu. I wszystko leży na półkach.  Dealer FENDTA obiecał mi ściągnąć bęben z łożyskiem a u niego leżał na półce i taniej niż na Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopytaj tutaj, facet od kilkunastu lat regeneruje zawieszenia przyczep. Robi to dobrze. Za regenerację osi do towarówki wziął 350 zł. Do Niewiadki przerabiał na bębny hamulcowe z urządzeniem najazdowym. Ceny nie pamiętam ale nie była to cena powalająca.

http://www.sttag.pl/

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam bardzo, oś alko do mojej przyczepki ciężko dostać, towarowe mają inne mocowania i jest tego sporo, kempingowe są inaczej mocowane. Spróbuję się skontaktować. Bardzo dziękuję za pomoc. Wstępnie na Allegro znalazłem z Lęborka regeneracje, tam bym miał najbliżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wymieniałem jesienią ub. roku, w mojej przyczepie oś Al-Ko  do 1000 kg w Knurowie, w firmie Wiola. Tanio nie jest ale, sprowadzają oryginalną, kompletną oś do każdej przyczepy na takim podwoziu i wymieniają we własnym serwisie więc masz gwarancję, że będzie to zrobione w miarę dobrze. Jeśli dużo podróżujesz z przyczepą, to warto zmienić całą i mieć święty spokój. Ale koszt to ok 4000 PLN z wymianą dla małej przyczpki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pawel1966 napisał:

Wymieniałem jesienią ub. roku, w mojej przyczepie oś Al-Ko  do 1000 kg w Knurowie, w firmie Wiola. Tanio nie jest ale, sprowadzają oryginalną, kompletną oś do każdej przyczepy na takim podwoziu i wymieniają we własnym serwisie więc masz gwarancję, że będzie to zrobione w miarę dobrze. Jeśli dużo podróżujesz z przyczepą, to warto zmienić całą i mieć święty spokój. Ale koszt to ok 4000 PLN z wymianą dla małej przyczpki

Zwykła czy delta? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, danielpoz napisał:

Zwykła czy delta? 

Zwykła do 1000 kg - swego czasu pisałem o tym ale w innym temacie.

53 minuty temu, BUMERANG napisał:

Nie dało się poprzestać na regeneracji ?

Wg oceny fachowca i w Krakowie nie i wg WIOLI  tez nie za bardzo, i ja sam wolałem załozyć nową żeby spokojnie jeździć ( mieliśmy w tym roku znów być w Grecji na samym południu Peloponezu no ale...) .

 

 

Nowa oś_Wiola.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka lat temu wymieniałem w wioli oś delta . Ponieważ przyczepa była dość wiekowa i oś nizebyt pasowała do ramy to firma al-ko razem z osią dostarczyła elementy ramy które trzeba było wymienić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.