Jump to content
grzesiuzak

Oś Alko regeneracja/ wymiana

Recommended Posts

grzesiuzak

Witam, pewnie ktoś z was już się spotkał z tematem pochylenia przyczepy. Potrzebuję zregenerować, lub wymienić oś w przyczepie. Jaki to koszt, gdzie mógłbym coś takiego zrobić? Ktoś mi pomoże? Zima to najlepszy czas na takie naprawy. 

Andrzej

Z 8 lat emu regenerowałem tak oś AL-KO (wymiana wałków gumowych) w NIewiadówce.  Kosztowało to chyba 400 zł.

Trochę było po tym lepiej ale z dzisiejszej perspektywy to trzeba było wtedy za 1000 zł kupić nową oś z nowymi łożyskami i bębnami.

AdamH

Kraków ul Nad Serafą 56.  Facet sprzedaje części do przyczep towarowych. Ma chyba wszystko. Osie AL-CO całe i poszczególne części. Łożyska, wahacze, bębny itp.

Nie widziałem w Polsce większego asortymentu. I wszystko leży na półkach.  Dealer FENDTA obiecał mi ściągnąć bęben z łożyskiem a u niego leżał na półce i taniej niż na Allegro.

ed
Posted (edited)

Dopytaj tutaj, facet od kilkunastu lat regeneruje zawieszenia przyczep. Robi to dobrze. Za regenerację osi do towarówki wziął 350 zł. Do Niewiadki przerabiał na bębny hamulcowe z urządzeniem najazdowym. Ceny nie pamiętam ale nie była to cena powalająca.

http://www.sttag.pl/

Edited by ed (see edit history)

grzesiuzak

Dzięki wam bardzo, oś alko do mojej przyczepki ciężko dostać, towarowe mają inne mocowania i jest tego sporo, kempingowe są inaczej mocowane. Spróbuję się skontaktować. Bardzo dziękuję za pomoc. Wstępnie na Allegro znalazłem z Lęborka regeneracje, tam bym miał najbliżej. 

ed

Ten w Tarnowskich Górach regeneruje wszystkie typy osi. Naprawa towarowej to tylko przykład ceny.