Skocz do zawartości

Winiety 2019 dla zestawu DMC > 3500 kg


Wilu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Planuje wyjazd na Chorwę z zestawem > 3500 DMC. Proszę o info o winietkach na Czechy, Austria, Słowenia dla takich zestawów. Gdzie najlepiej kupić ? Czy na stronkach typu winiety.pl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu winiet na PZMTRAVEL rozumiem, że kupując dla pojazdu do 3,5 tony nie ma znaczenia jaka przyczepę ciągnę i nie ma znaczenia DMC zestawu powyżej 3,5 tony. Dobrze to rozumiem koledzy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle te same temat... wałkowane po pincet razy.

Zasady się nie zmieniają, co najwyższej cena się zmienia. Wszystko na forum zostało opisane, ale jak widać gotowców ciągle za mało.

Jedynym dziwolągiem jest Słowacja, która wymusza zakup drugiej winiety na przyczepy, jeśli DMC zestawu przekracza 3500. Płatności na bramkach to płatności na bramkach...cennik jest w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie kieruję do osób które chetnie pomagają innym jak ja. Pisanie że już jest wszystko napisane mnie nie interesuje. Jak tak jest to niech administratorzy zakną możliwość pisania nowych postów...  

Czy na Słowenię potrzebna jest dodatkowa winieta dla zestawów >3500 DMC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie kieruję do osób które chetnie pomagają innym jak ja. Pisanie że już jest wszystko napisane mnie nie interesuje.

Takie osoby chcąc pomóc stworzyły między innymi FAQ. Zajrzałes tam? Masz tam tematy dotyczące winiet:

https://forum.karawaning.pl/topic/26468-faq/

 

 

Czy na Słowenię potrzebna jest dodatkowa winieta dla zestawów >3500 DMC ?

 

 

Nic w tym temacie się nie zmieniło. Może poza cenami. Zasady we wszystkich krajach są takie jak były. W Słowenii także.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Commander napisał:

Ciągle te same temat... wałkowane po pincet razy.

Zasady się nie zmieniają, co najwyższej cena się zmienia. Wszystko na forum zostało opisane, ale jak widać gotowców ciągle za mało.

Jedynym dziwolągiem jest Słowacja, która wymusza zakup drugiej winiety na przyczepy, jeśli DMC zestawu przekracza 3500. Płatności na bramkach to płatności na bramkach...cennik jest w necie.

Zmieniają się. Austriacką winietę można kupić przez internet (winieta elektroniczna, bez naklejki). Warunek - trezba kupić na miniumum 18 dni przed pierwszym dniem ważności winiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BDG81 napisał:

Zmieniają się. Austriacką winietę można kupić przez internet (winieta elektroniczna, bez naklejki). Warunek - trezba kupić na miniumum 18 dni przed pierwszym dniem ważności winiety.

można kupić godzinę przed wjazdem, klikasz że jesteś firmą i gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Cezarr napisał:

Zależy w jakim kraju, na Słowacji dla zestawu powyżej 3.5t musisz wykupić drugą winietę na przyczepę, Czechy, Węgry Austria płacisz tylko za auto bez znaczenia
czy przekraczasz 3,5t czy nie.

Na Węgrzech za zestaw o DMC  powyżej 3,5 tony obowiązuje droższa Matrica ,która obowiązuje często także krajowe drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cezarr napisał:

Lucek anie jest tak że liczy się auto a to że ciągnie przyczepę to nie ma znaczenia, ja kupowałem winietę
i płaciłem za zwykłą na auto do 3,5t.  Zestaw mam powyżej 3,5t.

Oczywiście. Tym razem kolega Lucek pokręcił. Holownik do 3.5t i 7 miejsc to winieta D1 za 70zl miesięcznie.

Holownik 8 miejsc to winieta d2 plus chyba U dla przyczepy. Razem ponad 200zl za miesiąc, podobnie kampery .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Cezarr napisał:

Lucek anie jest tak że liczy się auto a to że ciągnie przyczepę to nie ma znaczenia, ja kupowałem winietę
i płaciłem za zwykłą na auto do 3,5t.  Zestaw mam powyżej 3,5t.

zależy od auta D1 bez U , D2 z U , zawsze

 

ooo Marek to już wyjaśnił ?, kamper zawsze D2, coś co jest cięzarowe w DR też zawsze D2 bez względu na DMC czy ładowność

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.