Skocz do zawartości

Peugeot 5008 1.6 w benzynie sie nada?


Skowa

Rekomendowane odpowiedzi

Peugeot nie ma 4x4 tylko grip control. To coś niby ma rozdzielać moc na dwa przednie koła ale mnie jakoś nie przekonuje. 5008, 3008 zacnie się prezentuje a ponadto w środku są przyjemne, samochody w tej półce cenowej często w środku są bardzo plastikowe a peugeot nie.

I jeszcze jedno, skrzynia 8 biegowa  bardzo mi przypadła do gustu i w porównaniu np. ze skoda karoq jest dużo przyjemniejsza i szybsza. Jedynka tak długo nie myśli. 

Edytowane przez Benior (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 6.01.2019 o 23:29, mundek28 napisał:

Poprzedni model 3008 hybryda miał silnik 2 HDI i elektryczny o łącznej mocy 200KM.Obecny model  Peugeot 3008  od jesieni będzie też w wersji hybrid 4 i będzie miał silnik 1.6 PureTech /czyli benzyna/o mocy 180 KM i dwa silniki elektryczne jeden na przednią a drugi na tylną oś i możliwość ładowania akumulatorów z gniazdka. To może być ciekawa propozycja, tylko ciekawe jaką przyczepkę będzie mógł ciągnąć.

Ten model nie ma 200km. HDI ma 163km, a elektryk ma 37km, ale te konie się nie sumują. W artykułach jest błąd. 

Zobacz np. jak to wygląda w Priusie. 

Nieważne w sumie. Wg mnie auto dyskwalifikują dwie rzeczy - zautomatyzowana skrzynia oraz diesel w hybrydzie. O ile w trasie ma to jeszcze jako taki sens, o tyle w mieście diesel będzie wiecznie niedogrzany. Zobacz, że poza 508 i 3008 z tym napędem PSA wycofało się z tego pomysłu. Sam HDI jest świetnym silnikiem i w zasadzie w każdym aucie z PSA świetnie da sobie radę z przyczepami 1500kg. Miałem dłuższą chwilę nowego 3008 ze 150konnym HDI i super się nim ciągnęło moją przyczepkę (realne 1500kg), spalanie wychodziło ok 10l/100km, w zasadzie nigdy nie zabrakło mi mocy i momentu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, olas1 napisał:

Ten model nie ma 200km. HDI ma 163km, a elektryk ma 37km, ale te konie się nie sumują. W artykułach jest błąd. 

Zobacz np. jak to wygląda w Priusie. 

Nieważne w sumie. Wg mnie auto dyskwalifikują dwie rzeczy - zautomatyzowana skrzynia oraz diesel w hybrydzie. O ile w trasie ma to jeszcze jako taki sens, o tyle w mieście diesel będzie wiecznie niedogrzany. Zobacz, że poza 508 i 3008 z tym napędem PSA wycofało się z tego pomysłu. Sam HDI jest świetnym silnikiem i w zasadzie w każdym aucie z PSA świetnie da sobie radę z przyczepami 1500kg. Miałem dłuższą chwilę nowego 3008 ze 150konnym HDI i super się nim ciągnęło moją przyczepkę (realne 1500kg), spalanie wychodziło ok 10l/100km, w zasadzie nigdy nie zabrakło mi mocy i momentu. 

Ta hybryda była jeszcze swego czasu w DS5 ale tam też ją wycofali. Teraz PSA pracuje nad nowymi silnikami hybrydowymi opartymi o silniki beznynowe. Nad napędem 4x4 też pracują i wkrótce ma się pojawić on w Berlingo, Rifterze czy nowym C5 Aircross. Trzeba czekać  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2019 o 09:43, jacek00 napisał:

Ta hybryda była jeszcze swego czasu w DS5 ale tam też ją wycofali. Teraz PSA pracuje nad nowymi silnikami hybrydowymi opartymi o silniki beznynowe. Nad napędem 4x4 też pracują i wkrótce ma się pojawić on w Berlingo, Rifterze czy nowym C5 Aircross. Trzeba czekać  :)

Tak, dodatkowo hybryda w 3008 i 5008 oraz DS7. Taki 4x4 mam nadzieję, że da radę pociągnąć sporą przyczepę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, olas1 napisał:

Tak, dodatkowo hybryda w 3008 i 5008 oraz DS7. Taki 4x4 mam nadzieję, że da radę pociągnąć sporą przyczepę :) 

DS7 ma hybrydę opartą o silnik benzynowy 1.6 PT, a nie o Diesla. To całkowicie nowa konstrukcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jacek00 napisał:

DS7 ma hybrydę opartą o silnik benzynowy 1.6 PT, a nie o Diesla. To całkowicie nowa konstrukcja

Piszą o nowym 3008, 5008 i DS7. Wszystkie mają mieć ten sam napęd. Benzyna + prąd. Max koło 300km, więc całkiem ładnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.