Skocz do zawartości

Peugeot 5008 1.6 w benzynie sie nada?


Skowa

Rekomendowane odpowiedzi

@pawel1966 ja mam przejechane 54kkm także jeszcze mniej :D ale z teorii z tego co wyczytałem to płyn o którym piszesz to płyn eolys, to wygląda jak kroplówka, komputer pobiera go żeby obniżyć temperature wypalania, dzięki czemu filtr może wypalać się nawet w korku tak jak @jacek00 pisał. Kroplówa wystarcza na ok 150kkm, koszt w serwisie ok 800zl. Akurat zużywanie eolysa nie jest uzależnione od tras jakie się pokonuje ale od sposobu tankowania, im częściej ale małe ilości to szybciej się zużywa, bo komputer dozuje taką samą ilość, dlatego zalecane jest tankowanie od rezerwy do pełna. Ja tak robię, nawet nie ze względu na ten płyn, jakoś zawsze mi schodzi ale też zawsze zalewam do pełna. Najgorsze przy tym płynie jest zalewanie np zawsze za 50zł. 

Druga strona medalu eloysa to jest fakt że jak tankuje się po troche do baku to szybciej zapycha się filtr fap, podejżewam że robi się za duże stężenie, zamiast 1 dawka na pełny bak wchodzi 5 dawek przy każdorazowym tankowaniu za 50zł 

 

u mnie użytkowanie auta jest wyjątkowo ,,katujące,, filtr. Parenaście albo paredziesiąt razy dziennie podjazd pareset metrów i gaszenie, ciągle na zimnym silniku. Mam zawsze raz w tygodniu trasę autostradą 30-60km i wtedy zawsze go przegonię, a tak poza tym to kilka razy w tygodniu trasa że silnik złapie temperature. Ale póki co nic się dzieje, adblue dolewałem dwa razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Godzinę temu, jacekzoo napisał:

@pawel1966 ja mam przejechane 54kkm także jeszcze mniej :D ale z teorii z tego co wyczytałem to płyn o którym piszesz to płyn eolys, to wygląda jak kroplówka, komputer pobiera go żeby obniżyć temperature wypalania, dzięki czemu filtr może wypalać się nawet w korku tak jak @jacek00 pisał. Kroplówa wystarcza na ok 150kkm, koszt w serwisie ok 800zl. 

Tak było w starych hdi, obecnie bluehdi ma adblue

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, konrad_b napisał:

Tak było w starych hdi, obecnie bluehdi ma adblue

Obecne mają i eloys i adblue, i jedno i drugie służy do czegoś innego

 

 

AdBlue do katalizatora SCR

Zupełnie innym rodzajem płynu, który w pewnym sensie trafia do układu wydechowego jest AdBlue, wcześniej popularny w ciężarówkach i traktorach, a coraz częściej spotykany w samochodach osobowych. Jest on potrzebny do właściwej pracy katalizatora SCR, czyli selektywnej redukcji tlenków azotu. Tak jak filtr DPF/FAP wyłapuje cząstki stałe, tak katalizator SCR wychwytuje ze spalin tlenki azotu (NOx)

 

cytat z 

https://autokult.pl/26621,plyny-do-ukladow-wydechowych-czym-sie-rozni-adblue-od-eolys

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacekzoo napisał:

Obecne mają i eloys i adblue, i jedno i drugie służy do czegoś innego

 

 

AdBlue do katalizatora SCR

Zupełnie innym rodzajem płynu, który w pewnym sensie trafia do układu wydechowego jest AdBlue, wcześniej popularny w ciężarówkach i traktorach, a coraz częściej spotykany w samochodach osobowych. Jest on potrzebny do właściwej pracy katalizatora SCR, czyli selektywnej redukcji tlenków azotu. Tak jak filtr DPF/FAP wyłapuje cząstki stałe, tak katalizator SCR wychwytuje ze spalin tlenki azotu (NOx)

 

cytat z 

https://autokult.pl/26621,plyny-do-ukladow-wydechowych-czym-sie-rozni-adblue-od-eolys

:ok:

Faktycznie, myślałem że w tych nowych już nie ma eolys 

Do 150kkm w każdym razie nie dolewałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat nieco odjechał od pytania autora, ale warto to wyjaśnić. Eolys to dodatek, którego zadaniem jest obniżenie temperatury wypalania sadzy w filtrze, przez co proces zachodzi szybciej i w łagodniejszych warunkach. Dozowany jest do baku po dolaniu paliwa, przy czym ilość dodatku Eolys zależy od ilości dodanego paliwa. Nie trzeba więc tankować pod korek. Sama zasada wypalania filtra jest praktycznie dla wszystkich samochodów taka sama, czyli komputer zwiększa dawkowanie paliwa, które wymusza zapłon i dopalenie sadzy zgromadzonej w filtrze. Dzieje się to zarówno podczas jazdy na trasie jak i podczas jazdy w mieście. Dodatek Eolys pośrednio sprawia, że jest większa szansa na pełne wypalenie się filtra w trakcie jazdy miejskiej.

Tak jak pisałem wcześniej, trzeba mieć świadomość z czym wiąże się posiadanie filtra cząstek stałych i od czasu do czasu poświęcić mu trochę uwagi. Poza tym silnik uważam za bardzo dobry. U mnie sprawdza się doskonale do holowania przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



. Dozowany jest do baku po dolaniu paliwa, przy czym ilość dodatku Eolys zależy od ilości dodanego paliwa.


Owszem, ale to jest teoria. Bo jak tankujesz mało to komputer sam oblicza ile weszło paliwa i dawkuje wtedy odpowiednio mniej płynu. Ale, że te obliczenia nie są dokładne to wychodzi to różnie. I raz doleje więcej, a drugi raz jeszcze więcej. Znane są przypadki, gdzie worek w nowym aucie starczał na 50k km, bo ktoś regularnie lubił tankować za "50 zł".

Dlatego zaleca się zawsze tankować do pełna, bo wtedy komputer dawkuje zawsze maksymalną ilość płynu. I wtedy się okazuje, że taki worek starcza na 150-180k km - w zależności od stylu jazdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy też od samochodu i pojemności zbiornika na dodatek. Minimalna ilość paliwa, która inicjuje dolanie Eolys np. u mnie w C5 to z tego co pamiętam 5 l. Owszem jest pewna tolerancja ilości dotankowanego paliwa i komputer ma określoną minimalną ilość dodawanego dodatku, ale to są dolewki po parę ml więc ktoś musiałby tych minitankowań pod rząd zrobić kilkaset. W ten sam sposób problematyczne byłyby np. dolewki do pełna przy początkowym stanie zbiornika 80%,

Nie ma co demonizować, tylko lać ile trzeba i cieszyć się jazdą. Większym problemem może być notoryczne jeżdżenie na rezerwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.