Skocz do zawartości

Peugeot 5008 1.6 w benzynie sie nada?


Skowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam planuje kupno peugota 5008 ale chciałbym używać go na codzień przede wszystkim na krótkie dystanse w mieście i wydaje mi sie ze 1.6 w benzynie ze 156km byłby najlepszy i teraz pytanie czy taki pojazd nada się do ciągnięcia przyczepy kempingowej i czy przez to ze to nie diesel, powiedzmy 2.0, ograniczy to wielkość i mase przyczepy? i czy znaczaco nie zwiększy problemów z silnikiem i chociażby ze sprzeglem? z gory dzieki za opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam planuje kupno peugota 5008 ale chciałbym używać go na codzień przede wszystkim na krótkie dystanse w mieście i wydaje mi sie ze 1.6 w benzynie ze 156km byłby najlepszy i teraz pytanie czy taki pojazd nada się do ciągnięcia przyczepy kempingowej i czy przez to ze to nie diesel, powiedzmy 2.0, ograniczy to wielkość i mase przyczepy? i czy znaczaco nie zwiększy problemów z silnikiem i chociażby ze sprzeglem? z gory dzieki za opinie
1.6 THP? Jeśli nie chcesz mieć problemów i cieszyć się bezawaryjną jazdą to omijaj ten silnik szerokim łukiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując auta 1:1 o tej samej pojemności, napędzie itp. to zawsze diesel będzie lepszy do holowania.

Ja miałem podobny dylemat i mam 158KM ale stałe 4x4 z reduktorem. Kwestie ekonomii załatwia gaz (mam wersję silnika dostosowaną pod gaz-wzmocnione gniazda zaworowe).

Tyle, że moje auto jest o wiele mniej wygodne niż 5008.

No niestety, obawiam się, że będziesz musiał szukać kompromisów :(. Na pewno 5008 coś pociągnie, ale będziesz ograniczony. No i to, o czym pisał jacek00: abstrahując od holowania, na pewno chcesz ten silnik?

W miarę wygodne 4x4 z benzyną do zagazowania (o ile w ogóle LPG Cię interesuje) to chyba byłby Grand Cherokee Wj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:
Godzinę temu, Skowa napisał:
Witam planuje kupno peugota 5008 ale chciałbym używać go na codzień przede wszystkim na krótkie dystanse w mieście i wydaje mi sie ze 1.6 w benzynie ze 156km byłby najlepszy i teraz pytanie czy taki pojazd nada się do ciągnięcia przyczepy kempingowej i czy przez to ze to nie diesel, powiedzmy 2.0, ograniczy to wielkość i mase przyczepy? i czy znaczaco nie zwiększy problemów z silnikiem i chociażby ze sprzeglem? z gory dzieki za opinie

1.6 THP? Jeśli nie chcesz mieć problemów i cieszyć się bezawaryjną jazdą to omijaj ten silnik szerokim łukiem.

Tak to THP czyli nie polecacie i dac sobie spokoj?

46 minut temu, poziom napisał:

Porównując auta 1:1 o tej samej pojemności, napędzie itp. to zawsze diesel będzie lepszy do holowania.

Ja miałem podobny dylemat i mam 158KM ale stałe 4x4 z reduktorem. Kwestie ekonomii załatwia gaz (mam wersję silnika dostosowaną pod gaz-wzmocnione gniazda zaworowe).

Tyle, że moje auto jest o wiele mniej wygodne niż 5008.

No niestety, obawiam się, że będziesz musiał szukać kompromisów :(. Na pewno 5008 coś pociągnie, ale będziesz ograniczony. No i to, o czym pisał jacek00: abstrahując od holowania, na pewno chcesz ten silnik?

W miarę wygodne 4x4 z benzyną do zagazowania (o ile w ogóle LPG Cię interesuje) to chyba byłby Grand Cherokee Wj.

A ten sam model  Peugeota w dieslu 2.0 blue HDI 150 konne lub 163 konne ?

Edytowane przez Skowa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten sam model  Peugeota w dieslu 2.0 blue HDI 150 konne lub 163 konne ?
2.0 HDI to jedne z najlepszych dieslów w historii motoryzacji. W przeciwieństwie do THP który można zestawić wśród najgorszych silników benzynowych w historii motoryzacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 2.0 HDI słyszałem bardzo dobre opinie. Pytanie jak DPF(FAP) na tak krótkich trasach?
Sam FAP wypala się nawet w korkach miejskich. Tak więc pytanie o jakich krótkich trasach mówimy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 2.0 HDI słyszałem bardzo dobre opinie. Pytanie jak DPF(FAP) na tak krótkich trasach?
Mam cytrynę z silnikiem 2.0 HDI 136 KM. Polecam, zwłaszcza, ze Twój byłby mocniejszy. Holuję tym przyczepę o rzeczywistej masie ok 1300 kg. Cały zestaw ma jakieś 3200-3300 kg. Jazda bez problemów. To jeśli chodzi o sam silnik. A teraz życie.
Co do jazdy na krótkich odcinkach to musisz brać poprawkę, że masz DPF i na to, że będzie on potrzebował się wypalać. To wymusza jednak trochę więcej zaangażowania w obsługę, ale autko odwdzięczy się bezawaryjnością. Tak jak pisze Jacek, wypalanie filtra zachodzi zarówno w czasie jazdy na trasie jak i w mieście, kiedy komputer uzna, że trzeba i kiedy silnik osiągnie właściwe parametry do zainicjowania procesu. Jazda w mieście na krótkich odcinkach temu nie sprzyja ze względu duże prawdopodobieństwo wyłączenia silnika w trakcie wypalania DPF. Dlatego raz na jakiś czas należy zaliczyć jakąś trasę żeby procedura wypalania mogła się odbyć w sposób niezakłócony. U mnie trwa to parę minut przy jeździe na trasie. Ile podczas jazdy na mieście nie wiem bo z reguły dojeżdżam do celu i gaszę silnik. Kupiłem ten samochód z przebiegiem 180 tyś. DPF od nowości. Obecnie ma 216 tyś. Na codzień jezdzi nim żona na ekstremalnie krotkich odcinkach więc praktycznie cały czas na zimnym silniku. Efekt: pojawiające się komunikaty o ryzyku zapełnienia filtra i wypalanie co 100-120 km. Przy jeździe na trasie, wypalanie odbywa sie co ok 400-450 km. Z reguły raz na 1,5 miesiąca trafia mi sie jakaś trasa więc filtr się przepala i sytuacja nie jest uciążliwa. Ale zdarzają się okresy, że dłużej nie ruszam sie z Krakowa i jak mi żona zeznaje że auto się dopomina obsługi, robię sobie rundkę poza miasto żeby się proces wypalania odbył i problem znika.
Generalnie coś za coś. Gdyby nie wygoda w holowaniu przyczepy, kupiłbym benzynę. Zdecydowałem się na traktor żeby mieć zapas mocy pod butem, więc muszę mu trochę uwagi poświęcić.
Ostatnio podłączałem komputer do samochodu i wykazał 9% zapełnienia filtra po ostatnim wypalaniu, które odbyło się 115 km wcześniej. Piszę o tym, żeby uspokoić Twoje ewentualne obawy co do teorii że filtr kwalifikuje się do wymiany po ok 160 tyś km. Można spotkać takie opinie.
Aaa, jedna niemiła przygoda, która mnie spotkała to odmowa podbicia DR na przeglądzie za zbyt duża zawartość sadzy w spalinach. W Krakowie mają na tym punkcie fioła. Na szczęście trafiłem na spoko diagnostę. Pogonił mnie na trasę i kazał przyjechać jeszcze raz z rozgrzanym silnikiem (bo też jak baran wyjechałem rano z garażu i pojechałem na odległą 2 km na stację diagnostyczną). Powtorne badanie przeszedłem przy trzecim pomiarze. To też dało mi do myślenia, że jak wypalanie zajdzie akurat w momencie badania, ot taki zbieg okoliczności, to dupa blada.
Czy kupiłbym drugi raz? Tak. Jak tylko będę jeździł z przyczepą.

Najlepszego w nowym roku!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trzecia 5008, w tym druga z dieslem 2.0.Jesli chodzi o osiagi i spalanie, rewelacja. Natomiast w 5008 l byly problemy z DMC, wersja 7 osobowa. O ile pamietam to max DMC przyczepy wynosil 1150 kg lub cos kolo tego... Teraz mam ll z tym samym silnikiem iDMC to chyba 1700 czy 1800 (bez 1.33) oczywiscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacekzooja mam Partnera Tepee outdoor  1,6 blue HDI 120 km z 2016 roku - wolałbym 2,0 ale w Partnerach czy nowych Rifterach nie są one niestety dostępne. Moja przyczepa ma DMC 1000 kg, kilka przejażdżek pokazałą,że auto spokojnie daje sobie radę. A jesli chodzi o DPF to ja mam tzw. mokry DPF ( komputer sam dozuje pewną dawkę specjalnego dodatku przy każdym tankowaniu- jesli tankuje się pełny zbiornik bez małych dolewek, to powinno go wystarczyć na ok 180 tys, km.) - czy to się też wypala? Bo ja do tej pory ( a przejechałem nim  ciągu 2,5 roku  85 tys. km - pół na pół długie trasy i miasto) nie zauważyłem by cokolwiek się działo z DPF. Oczywiście orócz tego trzeba dolewać raz na jakieś 20 tys AdBlue, ale to nie ma  chyba wpływu na DPF tylko na katalizator. Masz jakieś zdanie o tych mokrych DPF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.