Skocz do zawartości

Jeep Grand Cherokee 2015/16 5.7 HEMI


Kamil_K

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni :)

na ile to możliwe, bez zbędnego nabijania postów ;)

Czy ktoś z forumowiczów ciąga budkę autkiem j/w

Jeep Grand Cherokee 5.7 Hemi wersja po lifcie 2015/16 rok?

zasadniczo może być WK/WKII - silnik się znacząco nie różnił :)

jestem z „jeep’niętych” 

wiem co to znaczy ciągać ciężkim niepraktycznym autem

 

Potrzbuje kilka odpowiedzi od kogoś kto używa lub używał takiego Jeepa osobiście :)

Może być na PRV ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

@Cezarr dokładnie :)

 

@vrs zbieram informacje

 

Wiadomo, że najłatwiej o auto z US ... z przeszłością tutaj różnie bywa, ale akurat mam znajomego (Dobrego) który od lat auta ściąga więc coś się wymyśli, żeby było warte zainteresowania.

czytam wątek nt. wyboru auta itd.

Pick-up'a właśnie przerabiamy drugi sezon, jest świetny ale ma też pewne mankamenty.

Jeep'y bardzo lubię :) mam jednego do błota więc jakiś do miasta by nie zaszkodził

Boję się, że w perspektywie 3/4 lat, kraje zachodnie "populistycznie" zakażą wjazdu Diesli do miast ... 

 

Zasadniczo najważniejszy aspekt to faktyczne zużycie paliwa z budką, oraz koszty eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie w porządku :)

ma 385KM w nowej wersji, nie ukrywam że przy takim aucie (skoro go rozważam) zużycie paliwa nie jest najważniejsze ale ogólne koszty eksplatacji już tak ...

Znajomy strasznie mi odradza V6 3.6L ale im dłużej czytam tym bardziej się zastanawiam czy jednak 285KM nie wystarczy a zarówno paliwo jak i przeglądy a przede wszystkim cena zakupu są znacznie atrakcyjniejsze :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kamil_K napisał:

Wszystko będzie w porządku :)

ma 385KM w nowej wersji, nie ukrywam że przy takim aucie (skoro go rozważam) zużycie paliwa nie jest najważniejsze ale ogólne koszty eksplatacji już tak ...

Znajomy strasznie mi odradza V6 3.6L ale im dłużej czytam tym bardziej się zastanawiam czy jednak 285KM nie wystarczy a zarówno paliwo jak i przeglądy a przede wszystkim cena zakupu są znacznie atrakcyjniejsze :)

 

Silnik 3,6 V6 miałem w Chryslerze Town & Country. Śmigał z moim Knausem bez problemów. Brakowało mi tylko 4x4. A masa Towna i Jeepa GC nie różni się znacząco.

Teraz mam 5.7 V8 Hemi i dzwięk jest genialny, przyspieszenie rewelacja...ale jak jak się zastanowić na chłodno to 3,6 robił te samą robotę tylko ciszej...mniej dostojnie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.