Skocz do zawartości

Przedsionek, czy przypasuje?


wlodar

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam pytanie, być może ktoś z Was używał takiego przedsionka:

https://www.obelink.pl/obelink-viera-390-easy-air.html?category_params=s_company%3D9%26category_id%3D7318

wg producenta minimalna długość prostej listwy to 400cm, w mojej Hobby 490KMF zmierzyłem idealnie prostą listwę i wyszło lekko ponad 380.

Jak myślicie, czy te 20 cm eliminuje ten przedsionek czy powinno pasować?

Mniejszy jest krótszy niestety o całe 130cm, stąd wolałbym ten dłuższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... mam taki i boki zachodzą już na skosy ..... u Ciebie będzie to po 10 cm na stronę więc będzie dobrze. 

...... tu jest fotka podglądowa  ... 20180428_162121.jpg

...... na skrajach dachu może się zrobić fałdka ...... ale przy tego typu przedsionku materiał nie jest tak idealnie naciągnięty jak w przedsionkach stelażywych (czyt. oryginalnch).

TOM

Edytowane przez TomekKnaus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomekKnaus, dzięki za odpowiedź :)

Ostatecznie wziąłem ten mniejszy, zdecydowało to że przy większym jedna z krawędzi styku przedsionka z przyczepą przechodziła by przez środek okna, obawiam się tego że rurka dociskająca tę krawędź porysowała by okno.

Jak całość wygląda i sprawuje się, niedługo wrzucę z zimowego wyjazdu na narty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie byłem na kilkudniowym wyjeździe między świętami i sylwestrem i przyczepka dała radę.

Było ciepło, sucho, można powiedzieć idealnie, z tym że na zewnątrz nie było zbyt zimno, jak będzie w zdecydowanie trudniejszych warunkach, czyli za około tydzień, napiszę jak będę na wyjeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej!

wlasnie zaczynamy zimowanie na Camp66, na dworze -6,3, w przyczepie 19,2,

przedsionka nie udało się rozstawić bo śniegu mało a ziemia zmarznięta na kamień i szpilki nie weszły.

Jak budka sprawuje się dalej, napisze pewnie jutro, po nartach ?

4FFF7E04-4B7E-4B4A-8638-59AB2BC65830.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2019 o 12:01, wlodar napisał:

@TomekKnaus, dzięki za odpowiedź :)

Ostatecznie wziąłem ten mniejszy, zdecydowało to że przy większym jedna z krawędzi styku przedsionka z przyczepą przechodziła by przez środek okna, obawiam się tego że rurka dociskająca tę krawędź porysowała by okno.

Jak całość wygląda i sprawuje się, niedługo wrzucę z zimowego wyjazdu na narty.

 

...... w tych przedsionkach nie ma rurek pionowych ...... miejsce styku przedsionka z budką jest wypełnione miękkim materiałem .... taka ala poduszeczka ...... więc bez obawy ..... nie ma możliwości porysowania .....

57 minut temu, wlodar napisał:

przedsionka nie udało się rozstawić bo śniegu mało a ziemia zmarznięta na kamień i szpilki nie weszły.

 

..... a na takie warunki dobrze jest mieć kilka gwoździ ocynkowanych i młotek ..... takich 20, 30 czy nawet 40 cm ..... spełniają rolę solidnych śledzi ..... a i przydać się mogą latem .... kiedy camp jest pod trawą utwardzony i śledzie oryginalne się wyginają ....

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

czesc,
możecie Panowi napisać coś wiecej o tym przedsionku ?

aktualnie jest w - chyba - dośc dobrej cenie na obelinku wiec sie powaznie zastawnawiam.
troche sie zdziwiłem wagą zestwiku bo jest m/w o 5-7kg cięzszy niz analogiczny z klasycznym stelażem 

z góry dzieki ! :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.