Skocz do zawartości

Gadżety Karawaningowe


Pierzasty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich w nowym roku. Jako że jedną z moich pseudopasji jest gadżeciarstwo ( na którą to pasję mnie nie stać aby realizować ją "pełną gębą", jednak w granicach możliwości ją uskuteczniam :D ) , to stwierdziłem że taki temat może być przydatny. Te pomysły mogą się przydać, czasem na urodzinowy pomysł na prezent, czasem dla takiego oszołoma jak ja, a czasem dla ułatwienia życia nam wszystkim.

Ostatnie targi karawaningowe w Nadarzynie, oraz długie zimowe wieczory (tutaj z nudów), uwidoczniły mi ,że jest wiele gadżetów ułatwiających życie w naszej pasji jaką jest KARAWANING. Czasem są to błahe żeczy za grosze, a czasem nie warte swojej ceny drogie zabawki (tzw. przerost formy nad treścią :) ).

 

jeśli ktoś ma ciekawe pomysły na takie rzeczy , to proszę  wpisujcie je tutaj .

Pomińmy rzeczy oczywiste, jak stół , krzesła czy stopień wejściowy (chyba że bardzo fikuśne), wpisujmy przedmioty mniej typowe.

Nie natknąłem się na taki temat, ale jeśli już był, to proszę moderatorów o przeniesienie go w odp. miejsce np. do kosza i wymierzenie mi surowej kary :wpysk:

Na dobry początek gadżet który wpadł mi ostatnio w oko, który jest drogi , ale może przydatny....a może ktoś wie czy istnieją tańsze zamienniki tego typu zabawki:

waga pod butlę, łącząca się z aplikacją w telefonie, z którego możemy odczytać stan napełnienia butli. Mi się podoba, zawsze mam problem z określeniem stanu butli. Jednak cena około 100 euro zniechęca.

 

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

10 minut temu, TomekKnaus napisał:

.... tańszy model wersja Ekonomy..... (nie łączy się z wifi niestety ? ) .... rozwiązanie proste a skuteczne ? 

https://allegro.pl/oferta/waga-lazienkowa-mechaniczna-antyposlizg-130kg-wl3-7712337081

TOM

I upirdliwe nistety...za każdym razem nurkować w bakiście i wyciągać butlę (ta niestety nie przypasi w otwór na butlę w bakiście). Nie chcę takiego gadżetu

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Pierzasty napisał:

I upirdliwe nistety...za każdym razem nurkować w bakiście i wyciągać butlę (ta niestety nie przypasi w otwór na butlę w bakiście). Nie chcę takiego gadżetu

Kupujesz kamerę która działa po wifi i masz stały podgląd na wagę :) (np. Yi Home). Kamerę  na czas jazdy można przestawiać tak żeby pokazywała co się dzieje za przyczepą ;)  . Potrzebujesz tylko podciągnąć zasilanie (gniazdko usb) w te miejsca i mieć stałe wifi w przyczepie. Albo kupić po prostu wagę od Xiaomi - nie wiem tylko czy aplikacja MiFit ma podgląd wyniku pomiaru. 

W sumie chyba jednak bardziej bym szedł w Truma LevelControl (cena około 1300 zł) - Brunner (cena 450 zł) jest oczywiście tańszy, ale mniej gadgeciarski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej mechanicznej wadze można by dokleić styki w określonym położeniu tarczy, tak żeby się zwierały gdy ciężar butli spadnie do określonej wartości. Styki podłączyć do baterii i jakiejś diody. Będzie działać ;) 
BTW wagi łazienkowe z bluetooth i aplikacją są też dostępne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pierzasty napisał:

 

Na dobry początek gadżet który wpadł mi ostatnio w oko, który jest drogi , ale może przydatny....a może ktoś wie czy istnieją tańsze zamienniki tego typu zabawki:

waga pod butlę, łącząca się z aplikacją w telefonie, z którego możemy odczytać stan napełnienia butli. Mi się podoba, zawsze mam problem z określeniem stanu butli. Jednak cena około 100 euro zniechęca.

 

Zwykły reduktor z manometrem załatwia sprawę i koszt 50-100 zł

Edytowane przez Trafko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2019 o 13:52, Pierzasty napisał:

Na dobry początek gadżet który wpadł mi ostatnio w oko, który jest drogi , ale może przydatny....a może ktoś wie czy istnieją tańsze zamienniki tego typu zabawki:

waga pod butlę, łącząca się z aplikacją w telefonie, z którego możemy odczytać stan napełnienia butli. Mi się podoba, zawsze mam problem z określeniem stanu butli. Jednak cena około 100 euro zniechęca.

Jeden z forumowiczów zrobił sobie sam taki patent tylko bez wi-fi. Wskaźnik ma przy kuchence. Oglądałem ostatnio w Białym Brzegu ale nie byłem zainteresowany więc szczegóły konstrukcyjne są mi obce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej..myśmy byli dwa tygodnie na wyjeździe gazu nie brakło...pronuje po każdym wyjeździe dobić gazu i sprawa załatwiona.. koszt 10zl..i jestem pewny ze mam gaz..a nie jakieś pierdoly czujniki usb

I jakieś wi fi

Edytowane przez kriss1984 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej..myśmy byli dwa tygodnie na wyjeździe gazu nie brakło...pronuje po każdym wyjeździe dobić gazu i sprawa załatwiona.. koszt 10zl..i jestem pewny ze mam gaz..a nie jakieś pierdoly czujniki usb
I jakieś wi fi
Ojej. A co zrobić na wyjeździe dwumiesięcznym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej. Widzę, że w zasadzie chyba tylko Tomii zrozumiał zamysł tematu (no może jeszcze kilka osób , które negują rady dobrych wujków/bez urazy oczywiście/).

Truma level control faktycznie "wymiata", ale ta cena... :'(

 

Kolejny gadżet który mi wpadł w oko, to. toster... może być przydatny w podróżach na dzikusa, jak ktoś lubi tosty . Cena około 30 zł

 

http://www.go-market.pl/Naczynia_turystyczne__Zastawy__Garnki/Akcesoria_kuchenne/BU0706019N,Na12,Toster_gazowy_Toaster_-_Brunner,tu-01,products.xml

bu0706019n.jpg

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie chce wozić dużego elektrycznego ekspresu ciśnieniowego ,a ceni sobie dobre espresso -być może fajna opcja :) jedynie 3 stówki :)

https://www.eglobalcentral.pl/wacaco-nanopresso-przenona-maszyna-do-espresso-kompatybilny-z-kapsukami-nespresso.html#/product/22518

 

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie chce wozić dużego elektrycznego ekspresu ciśnieniowego ,a ceni sobie dobre espresso -być może fajna opcja  jedynie 3 stówki
https://www.eglobalcentral.pl/wacaco-nanopresso-przenona-maszyna-do-espresso-kompatybilny-z-kapsukami-nespresso.html#/product/22518
 
Ewentualnie podróbka z Ali za 70 plnów.

Adoolla Mini Ekspres Do Kawy Ręcznych Ekspres Do Kawy Przenośne Ręczne ekspres do kawy Ciśnienia Ręcznie Przenośne Ekspresowe Ekspres Do Kawy
https://s.click.aliexpress.com/e/bbHkJtMl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2019 o 08:46, Pierzasty napisał:

Ojej. Widzę, że w zasadzie chyba tylko Tomii zrozumiał zamysł tematu (no może jeszcze kilka osób , które negują rady dobrych wujków/bez urazy oczywiście/).

Truma level control faktycznie "wymiata", ale ta cena... :'(

 

Kolejny gadżet który mi wpadł w oko, to. toster... może być przydatny w podróżach na dzikusa, jak ktoś lubi tosty . Cena około 30 zł

 

http://www.go-market.pl/Naczynia_turystyczne__Zastawy__Garnki/Akcesoria_kuchenne/BU0706019N,Na12,Toster_gazowy_Toaster_-_Brunner,tu-01,products.xml

bu0706019n.jpg

mam od wielu lat .. działa!

 

 

Nie zapominajcie też o aeropresie ... w połączeniu z ręcznym młynkiem w terenie niezastąpiony.

https://www.coffeedesk.pl/product/122/Aeropress#

 

maxresdefault.jpg

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2019 o 19:49, kriss1984 napisał:

Ojej..myśmy byli dwa tygodnie na wyjeździe gazu nie brakło...pronuje po każdym wyjeździe dobić gazu i sprawa załatwiona.. koszt 10zl..i jestem pewny ze mam gaz..a nie jakieś pierdoly czujniki usb

I jakieś wi fi

Rozumiem że za 10 zł przez 2 tygodnie to sobie odpaliliście grilla kilka razy, albo kuchenkę. Truma S3002 pobierze Ci przy jeździe na pełnej mocy 0,3 kg/h - czyli w dobę 7 kg. Więc Twoje "po każdym wyjeździe" przy wyjeździe zimowym i 2 butlach 11 kg, może nas spotkać już po 3 dniach i wtedy mamy ojej. W każdym razie dzięki za dobrą radę :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.