Skocz do zawartości
jacekzoo

Nowy holownik jeep grand cherokee 2001r

Rekomendowane odpowiedzi

jacekzoo

Nie czułem :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec
3 minuty temu, jacekzoo napisał:

Nie czułem :P

bo Ty tylko gazowałeś, bez hamowania :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pjoter

Powiedz mi Jacku on ciągnie cały czas na cztery

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

A boja wiem :) z tego co wyczytałem 70/30 tył/przód a w razie uślizgu przestawia rozkład procentowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pjoter

Czyli nic tam w czasie jazdy nie wciskasz?

Jakie tam masz opony,?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Samo się robi. Łącznie z blokadą mostów, też jakoś to działa tak że jak koło się uślizguje to napęd daje na to co ma przyczepność. 

Mam 235/70/16

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pjoter

No właśnie, moje zimowe 265 jakoś mnie nie przekonują 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Ustawianie foteli, tempomat ogarnąłem. Mam kilka pytań, jak ktoś miał jeepa to powinien wiedzieć. 

Ten przycisk na drążku zmiany biegów wyłącza nadbieg

0C394BA6-B74A-4D25-897A-9D9C6137B280.thumb.jpeg.56163d769f3f05a4db15e3ed418adbb5.jpeg

co to jest ten nadbieg? Do czego służy i jak skutkuje jego wyłączenie? 

Kolejna rzecz dot łańcuchów, w instrukcji jest info że łańcuchy tylko na tył i tylko do opon 225/75 r16, czy na moje opony 235/70 r16 można założyć?

na ten moment chyba tyle

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
vrs
7 minut temu, jacekzoo napisał:

Kolejna rzecz dot łańcuchów, w instrukcji jest info że łańcuchy tylko na tył i tylko do opon 225/75 r16, czy na moje opony 235/70 r16 można założyć?

Popatrz ile tam jest miejsca i czy jakies elementy zawieszania nie bedą Ci obcierały. Poczytaj na forach Jeepa. Pewnie ktoś przed tobą miał już ten dylemat. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Łooo, miejsca tam od cholery w każdą stronę, także jeżeli o to chodzi to nie problem. Forum jeepa wachluje od dwóch miesięcy i nic nie znalazłem 😕

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
DOMINO7

Tempomat uruchamiasz w kierownicy lewym górnym przyciskiem „on-off”. Dolnym „set” ustawiasz prędkość, prawymi przyspieszysz lub zwalniasz w momencie gdy tempomat już działa. Łańcuchy załóż na tył jeśli zajdzie taka potrzeba. Zapniesz reduktor i pójdzie. Przycisk na lewarku służy do wyłączenia nadbiegu. W normalnych warunkach nie korzystasz z niego, przy jeździe z przyczepom pod górę wyłącz go, żeby nie przeciążyć skrzyni i nie przegrzać jej. Na orgu wszystko jest napisane. Tylko czytać i chłonąć informacje ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
cosik3
14 godzin temu, jacekzoo napisał:

Łooo, miejsca tam od cholery w każdą stronę, także jeżeli o to chodzi to nie problem. Forum jeepa wachluje od dwóch miesięcy i nic nie znalazłem 😕

musisz sprawdzić czy przy 235 jak założysz łańcuchy na tył koło zmieści się w nadkolu przy tzw. "dobiciu" - chodzi o szerokość, bo średnicę dla 235/70 masz mniejszą niż dla 225/75

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Commander

Nadbieg to taki niedorobiony bieg... Różnica pomiędzy obrotami na każdym biegu jest stała tzn obroty spadają o no 600 obr po zmianie. Po zapięciu nadbiegu spadek obrotów jest inny może być 400 albo 700. Zależy od producenta.

U mnie jest program do holowania przyczep. Po włączeniu wyłącza nadbieg i podnosi obroty na każdym biegu. Piszę w instrukcji że do użytku  do ciężkich przyczep albo w górach. Na trasie jedź na nadbiegu...z resztą sam ocenisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Ok, nadbieg ogarnę. Ale chyba tempomat mi nie działa 😕 robię tak jak w instrukcji i tak jak domino napisał i dupa. Co może być uwalone?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Commander

Czy po włączeniu tempomatu zapala się jakaś lampka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi