Skocz do zawartości

Nowy holownik jeep grand cherokee 2001r


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zanabyłem nową zabawkę, do ciągania budy na zimowe wypady. Generalnie jak na tego typu auto teafiła mi się perełka, z polskiego salonu, ja jestem trzecim właścicielem, od nowości garażowany. Zero rdzy. Pojechaliśmy do poleconego mechanika od jeepów żeby mi go przetrzepał, poza pierdołami auto igła. Okazały się do zrobienia dwie gumy i łącznik drążka kierowniczego. Po tym udaliśmy się na ,,negocjacje,, :) dobrze udało się auto wyrwać, a mam jeszcze drugi komplet alufelg z letnimi gumami. Auto od razu odstawiłem do tego mechanika żeby ,,dopieścił,, zwłaszcza że Aga nie chciała wracać w taką pogodę. I oczywiście najważniejsze, silnik v8 4,7L. Jak to fajnie bulgocze :)

 

podziękowanie dla @Benior i @Commander za ogólną pomoc przy temacie jeepka, a @maarec za wstępne oględziny. 

Pare fotek jeszcze z ogłoszenia

 

5356BA81-149F-4F25-8D0A-7E2062834146.jpeg

45C10367-8DA5-41B4-A09E-88F7A82513F0.jpeg

F3C9EA43-55E1-4E6F-B93E-6044BB4C35E3.jpeg

2B25E4BA-9D8F-4A68-87D0-123F5A58F4CD.jpeg

6599C0CC-56D2-4DE9-B8E2-B0CC74968533.jpeg

86C45324-504B-410F-BBED-072C88764877.jpeg

19866F4C-3299-4902-B613-7397355E54CC.jpeg

5BEE8152-F971-47B8-B5A1-3D2D393573B8.jpeg

39093E9D-0FE4-4B80-9C60-60A7C4A207AD.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V8 muzyka dla uszu :) Miałem dwie v8 w swoim życiu.... "Niedługo "czeka mnie zmiana auta i jeśli nie wypali mi "okazja"która wisi jeszcze w powietrzu, to szukam v8- to chyba ostatni gwizdek na tego typu silnik :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję i potwierdzam,z V8 4,7 nigdy w brakuje mocy. Co prawda brakuje wtedy skali na liczniku spalania ale można zagazowac. Bardzo ładnie się prezentuje. A jak dmc zespołu?

Wysłane z mojego H8416 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już zagazowany, zabawka może spalić, nie będzie służył do trzepania kilometrów, do tego mam cytryne. Tylko w sumie cena gazu w v8 a ropy u mnie w 2L wychodzi na to samo.  

 

Masa własna ponad 1800, dmc 2495, dmc przyczepy też wbite 2495. Po 1,33 wychodzi 1875. Masy zespołu pojazdów nie ma podanej :yay: to nie durnowaty francuz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna bestia! Gratulacje.

Teraz musisz uważać, żeby gdzieś po drodze cepki nie zgubić. Nawet byś nie poczuł ;) 

ps. 

Prezentację powinieneś rozpocząć od nagrania muzyki z pod maski. Każdy wie jak Jeep wygląda ale nie każdy jak gada :miga:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odbiorę to się pomyśli :D 

Jak to jest, bo coś mi się obiło o uszy że w autach terenowych nie obowiązuje któryś przelicznik dot przyczepy 1,33? Masa przyczepy względem masy auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




 
Masa własna ponad 1800, dmc 2495, dmc przyczepy też wbite 2495. Po 1,33 wychodzi 1875. Masy zespołu pojazdów nie ma podanej :yay: to nie durnowaty francuz


Ot co, to z przyczepą już powyżej 3,5.
Ja rok będę zmieniał ciagnik i też dylemat czy komfort czy via tall.

Wysłane z mojego H8416 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dostrzeżesz różnicę w jeździe z dychawicznym dieslem a benzyną. Tu jest silnik i 4x4? 

ATC czy jakiś tam stabilizatory staną się zbędne?

Zmień te lampy z tyłu bo ktoś tam wieś tuning farbą odprawił.

PS dawno dawno temu też takiego mialem?

 

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja viatolla już dawno miałem, jeszcze przy poprzedniej budzie 1350dmc, bo auto mam 2250. 

Teraz będzie 2495 plus 1600, tylko troche drożej, bo w cytrynie mam euro6 i 20gr/km a tu mam 40gr/km. Tylko też jak będziemy jeździli jeepem  z budą to głównie jakieś górki, a ode mnie nie idzie żadna autostrada ani eska w stronę gór. Także bidy nie będzie

3 minuty temu, danielpoz napisał:

Teraz dostrzeżesz różnicę w jeździe z dychawicznym dieslem a benzyną. Tu jest silnik i 4x4? 

ATC czy jakiś tam stabilizatory staną się zbędne?

Zmień te lampy z tyłu o ktoś tam wieś tuning farbą odprawił. 

 

Mam taką nadzieję. Ale cytryna i tak nie pójdzie w odstawke, na letenie wypady czy wakacje jeepa nie będę targał. Jednak tu jest mały zasięg na butli, realnie wchodzi 56L czyli plus minus 200km. Poza tym to jest stare auto, dużo większe prawdopodobieństwo że coś po drodze padnie, nawet głupi wąż chłodniczy. Ale to jeszcze wyjdzie w praniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ja byłam głupia zamieniłam wygodne Galaxy na ford Kuga żeby viatolu nie płacić .I to był błąd Kuga daje radę na 100procent ale my przyzwyczajeni wygody tej ilości miejsca i dużego bagażnika teraz się dusimy .Będzie zmiana spowrotem na większy holownik

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny wóz i w konkretnym stanie. Mialem okazję oglądać i kawałek przejechać. Faktycznie fajny dźwięk silnika, fajne fotele. Buja tylko jak torbą z g....m ;).

Podstawa - normalny sprzedający a nie handlarz. Auto niech służy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jacekzoo napisał:

 

Mam taką nadzieję. Ale cytryna i tak nie pójdzie w odstawke, na letenie wypady czy wakacje jeepa nie będę targał. Jednak tu jest mały zasięg na butli, realnie wchodzi 56L czyli plus minus 200km. Poza tym to jest stare auto, dużo większe prawdopodobieństwo że coś po drodze padnie, nawet głupi wąż chłodniczy. Ale to jeszcze wyjdzie w praniu

To oczywiste, nowa cytryna a prawie 20 letni jeep. Na wypady do okola komina sprawdzi się idealnie.

Tam jest wnęka na koło zamiast podwieszanego i  trochę poblem z większą butlą. Wydaje mi się że jednak miałem większą ale mogę się mylić. Pamiętam że plastikwa pokrywa była nawet podcinana w tym celu:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.