Jump to content
buchaj

Jakie macie zdanie o zakupie uszkodzonej przyczepy ?

Recommended Posts

Pierzasty

Kitku daj spokój, bo jeszcze ktoś to.potraktuje poważnie...

Michalc3

Kit, wybacz proszę, ale mógłbyś wyjaśnić dlaczego zależy ci na wywołaniu kolejnej g...burzy??? Masz swoje zdanie względem kolegi z Częstochowy - wolno ci. Inni mają swoje - też im wolno. Będzie temat tego kolegi - porozmawiamy. Po co wywoływać nowe niesnaski? Chyba, że lubisz nabijać posty...

kriss1984
14 godzin temu, BUMERANG napisał:

To jest aluminium i stąd problem. W samochodach aluminiowych elementów tez się nie klepie bo się nie da.

Wymiana albo szpachla. Są metody napraw rybiej łuski ale tylko lekko wgniecionej i na niewielkich powierzchniach. 

Tą przyczepę mógłby kupić ktoś kto sobie sam naprawi. Myślę, że 10-15 tys to maksymalna wartość tej przyczepy. 

Oczywiście po oględzinach na żywo może się okazać, że i to jest za dużo. I trzeba by jeszcze doliczyć montaż kibelka - znowu min. 3 tysiaki. A może i 8 :hmm:

👍👍👍👌

kit

Żadnej burzy niechce wywoływać tylko przypominam, skoro kiedyś tak twierdziliście i broniliście zdania że naprawiana jest cacy to dlaczego teraz tą propozycje kolegi skreślacie? Przecież się naprawi i będzie śmigać jak ta lala no nie?

I to nic osobistego do "serwisanta" 😉

jacek00
2 minuty temu, kit napisał:

Żadnej burzy niechce wywoływać tylko przypominam, skoro kiedyś tak twierdziliście i broniliście zdania że naprawiana jest cacy to

Co znaczy "twierdziliście i broniliście". To znaczy kto? Bo używasz takiej formy, jakby to było zdanie całego forum.

2 minuty temu, kit napisał:

dlaczego teraz tą propozycje kolegi skreślacie? Przecież się naprawi i będzie śmigać jak ta lala no nie?

Owszem, mógłby naprawić i śmigać. Ale w opisywanym przypadku gra nie jest warta zachodu. Uszkodzenia są ogromne, cena zakupu niewspółmiernie duża do uszkodzeń, no i przyczepa zajechana po cyganach. To jest kupowanie kota w worku po prostu. Co innego gdyby to była nasza nowa przyczepa i uległaby uszkodzeniu. Wtedy można się zastanawiać czy naprawiać czy "złomować".

golob
Posted (edited)
11 minut temu, kit napisał:

Żadnej burzy niechce wywoływać tylko przypominam, skoro kiedyś tak twierdziliście i broniliście zdania że naprawiana jest cacy to dlaczego teraz tą propozycje kolegi skreślacie? Przecież się naprawi i będzie śmigać jak ta lala no nie? 

O ile dobrze kojarzę w tamtym przypadku chodziło o naprawę budki rozbitej przez forumowicza, czyli buda była jego, a tutaj trzeba zapłacić ponad 20tys za rozbitka i go naprawiać, to zupełnie inna historia.

Edited by golob (see edit history)

kit
Posted (edited)

Niechce mi się melić tego samego Zainteresowanych odsyłam do słynnego tematu 😁 Pozwoliłem sobie tylko przypomnieć że nie zawsze budka uszkodzona jest feee 😉

Edited by kit (see edit history)

Michalc3

Nie zawsze - i z tym się zgadzam. W tym jednak konkretnym przypadku kolega pytał o sensowność zakupu i naprawy tej, konkretnej przyczepy. O ile w tym wcześniejszym przypadku podjęto decyzję o jej naprawie z różnych względów, o tyle w tym wypadku najpierw musiałby kolega przyczepę nabyć, żeby dopiero potem ją remontować. To zdecydowana różnica. Gdybym był właścicielem budy po takim uszkodzeniu, pewnie też szukałbym kogoś, kto rzetelnie oceniłby mi zakres prac do wykonania i orientacyjny koszt.  Nie będąc właścicielem - ładowanie się na minę i do tego za tak duże pieniądze - uważam za błąd. Dociąganie do tego teorii spiskowych dotyczących różnych innych sytuacji - raczej jest nie na miejscu. Ta buda i za taką cenę jest nieakceptowalna z mojego punktu widzenia.

jacek00
Posted (edited)
31 minut temu, kit napisał:

Niechce mi się melić tego samego Zainteresowanych odsyłam do słynnego tematu 😁 Pozwoliłem sobie tylko przypomnieć że nie zawsze budka uszkodzona jest feee 😉

Ale rozmawiamy przecież na konkretnym przykładzie a nie ogólnie. Więc ogólnie mówiąc to może być sens sens naprawiania jakiekjś konkretnej budy. W omawianym przypadku nie ma to najmniejszego sensu. 

Edited by jacek00 (see edit history)

danielpoz

Nie znamy jeszcze ceny tej konkretnej sztuki. 

Michalc3

Cena jest w ogłoszeniu - ponad 20 tys.

danielpoz
2 minuty temu, Michalc3 napisał:

Tak, to jest cena sprzedawcy. 

chris_66
9 minut temu, Michalc3 napisał:

za max 10 można by spróbować pobawić się i zrobić z tego szopę na działkę

bo z tego co widać to pół przyczepy jest do wymiany 😂

Funiaki

Ta przyczepa jest w sprzedaży przynajmniej od sierpnia,  bo widziałam to ogłoszenie,  gdy mu kupowaliśmy.

Gdyby faktycznie uszkodzenia były lekkie, nie stałaby pół roku.