Skocz do zawartości

Jakie macie zdanie o zakupie uszkodzonej przyczepy ?


buchaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, trafiłem na taką ofertę https://www.otomoto.pl/oferta/fendt-saphir-390-2010-rok-dmc-1300-francja-ID6BvbAa.html?

Przyczepa super tylko wiadomo uszkodzona może warto by było kupić i naprawić ?  Jakie koszta przybliżone mogły by być potrzebne do profesjonalnej naprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Baaaardzo ładna przyczepa. Szkoda tylko, że cała lewa ściana jest do wymiany (tak to widzę na podstawie zdjęć). Wygląda na to, że coś porządnie uderzyło. Trzeba by przyjrzeć się dokładnie wnętrzu - czy meble trzymają kąty, czy ściana nie odłazi. Obawiam się jednak, że ta ściana będzie wymagała poważnej ingerencji. Przednie okno w ogóle trzeba wstawić całe nowe. Tylne wygląda mi na dobrze pogruchotane, więc też całe nowe. Jeśli ściana miałaby być wymieniana, to koszta można liczyć w grubych tysiącach. Gdybyś się zdecydował, to przypuszczam, że podobną kwotę do kwoty zakupu byś musiał dołozyć, jeśli w środku jest wszystko nienaruszone, a tylko po zewnętrznej masz robotę. Biorąc jednak pod uwagę, że na dachu też widać uszkodzenia, musisz się liczyć z tym, że dach też trzeba będzie otworzyć, jeśli nie wymienić pokrycia. Pytanie, poza tym co zostało uszkodzone, jak długi i gdzie stała od chwili uszkodzenia. Jeśli jest zamoknięta, może się okazać, że koszt doprowadzenia tej przyczepy do używalności może przekraczać wartość nowej przyczepy bez uszkodzenia w tym samym modelu i wyposażeniu. Czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to złom kupiony za granicą i wystawiony w PL za dużo większą cenę. Teraz sami zadajcie sobie pytanie ile handlarz zapłacił sprzedającemu we Francji i po kim prawdopodobnie jest taka przyczepa. IMO nie warto się nad tą ofertą nawet pochylać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy, że markę Fendt połączyć z blachami z Francji i już wiadomo co jest grane. Tym razem pewnie cygan był też pijany skoro był wypadek. Idealna okazja do wtopy. Do tego układ z kuchnią na tylnej ścianie nie jest do końca idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzenie przyczepy to nie to samo co samochodu, gdzie można blachę wyklepać. Tu może być uszkodzona konstrukcja drewniana, czyli rozbieramy bok i ... jak chcesz naprawiać do trochę to kosztuje. lepiej kupić całą i szczelną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, buchaj napisał:

  Jakie koszta przybliżone mogły by być potrzebne do profesjonalnej naprawy?

... w profesjonalnej to mogą przekroczyć koszt zakupu przyczepy ...

Do wymiany jest poszycie połowy przyczepy (j. w. napisano - tego się nie naprawia - tylko wymienia) + listwy które są uszkodzone + uszczelnienia + niespodzianki które wyjdą po rozebraniu ...

... a budkę "ktoś przejął" po szkodzie całkowitej - LEKKO mówiąc ? 

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez znalazłem raz uszkodzona przyczepkę Fendt i zadałem pytanie o naprawę w serwisie którzy zajmuje się tymi zeczami..właśnie bocznej ściany. Fendt ma tak twarda blachę i ze wgre wchodzi tylko wymiana całych elelenow.. czyli ściana dach itp. A koszta..uuuuu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpachla migomat i farba..?

Oczywiście nie znam się na naprawach tego typu,,raz tylko pytałem o naprawę właśnie marki fendt.. dach i ściana była zagieta..dostałem odp ze materiał jest tak twardy ze nie ma szans..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kriss1984 napisał:

Szpachla migomat i farba..?

Oczywiście nie znam się na naprawach tego typu,,raz tylko pytałem o naprawę właśnie marki fendt.. dach i ściana była zagieta..dostałem odp ze materiał jest tak twardy ze nie ma szans..

To jest aluminium i stąd problem. W samochodach aluminiowych elementów tez się nie klepie bo się nie da.

Wymiana albo szpachla. Są metody napraw rybiej łuski ale tylko lekko wgniecionej i na niewielkich powierzchniach. 

Tą przyczepę mógłby kupić ktoś kto sobie sam naprawi. Myślę, że 10-15 tys to maksymalna wartość tej przyczepy. 

Oczywiście po oględzinach na żywo może się okazać, że i to jest za dużo. I trzeba by jeszcze doliczyć montaż kibelka - znowu min. 3 tysiaki. A może i 8 :hmm:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.