Skocz do zawartości

Porzadek z kablami


pawel1966

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dziś kupiłem w sklepie z elektryką samochodową wyłącznik kołyskowy ( dość solidny 12V/20 A pasuje idealnie do otworu w gnieździe 12 V, które wybebeszyłem) i zmodyfikowałem nieco  cały panel i tak to teraz będzie wyglądać. W miejsce  gniazda 12 V - wyłącznik voltomierza -  żeby nie świecił w nocy, żebym mógł go włączać do sprawdzenia napięcia akumulatora i podwójne gniazdo USB. A gniazdo 12   mam jeszcze jedno w tym samym miejscu obok głównego hebla i dlatego pozbyłem się  go z tego panlu.

20190322_210405.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupiłem w sklepie z elektryką samochodową wyłącznik kołyskowy ( dość solidny 12V/20 A pasuje idealnie do otworu w gnieździe 12 V, które wybebeszyłem) i zmodyfikowałem nieco  cały panel i tak to teraz będzie wyglądać. W miejsce  gniazda 12 V - wyłącznik voltomierza -  żeby nie świecił w nocy, żebym mógł go włączać do sprawdzenia napięcia akumulatora i podwójne gniazdo USB. A gniazdo 12   mam jeszcze jedno w tym samym miejscu obok głównego hebla i dlatego pozbyłem się  go z tego panlu.imageproxy.php?img=&key=cd55dcc12b192872cf3cf6d7333f0a9e5617bd4f4bf2bd2b8cd04042ecbdc040imageproxy.php?img=&key=cd55dcc12b192872cf3cf6d7333f0a9e5617bd4f4bf2bd2b8cd04042ecbdc040imageproxy.php?img=&key=cd55dcc12b192872cf3cf6d7333f0a9e5617bd4f4bf2bd2b8cd04042ecbdc040
20190322_210405.thumb.jpg.f612361ae78c8220d3fab9b66ae90aa2.jpg
Czy mi się wydaje czy włącznik masz tylko do wyświetlacza? To 20A chyba zbytek.

Wysłane z mojego H8416 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miloszbTak, tylko do woltomierza bo USB ma słabą niebieską diodę i można ją zasłonić. A to będę mógł wyłączyć w razie czego. A ten po prostu idealnie pasuje do średnicy gniazda 12 V i jest na wcisk więc  wystarczyło tylko obciąć tył gniazda i go wsunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montuje podobny ale planuje wyłącznikiem odłączyć wszystko i przed wyłącznikiem dać jeden wspólny bezpiecznik.

Wysłane z mojego H8416 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taką skrzynkę bezpiecznikową

https://www.szopeneria.pl/pl/p/Listwa-bezpiecznikowa-8-wyjsc-w-obudowie-150A-/10032

c1694cc090a601b3401440952b479e1d.jpg

Na Aliexpresie są podobne i nawet tańsze ale teraz w pracy mam zablokowane i nie mogę wkleić linku.

Na Ali są też automatyczne bezpieczniki  samochodowe za za około 8 zł.

Automatyczne-bezpieczniki-samochodowe.pn

Podobne do tych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, grze gorz napisał:

Znalazłem taką skrzynkę bezpiecznikową

https://www.szopeneria.pl/pl/p/Listwa-bezpiecznikowa-8-wyjsc-w-obudowie-150A-/10032

c1694cc090a601b3401440952b479e1d.jpg

Na Aliexpresie są podobne i nawet tańsze ale teraz w pracy mam zablokowane i nie mogę wkleić linku.

Na Ali są też automatyczne bezpieczniki  samochodowe za za około 8 zł.

Automatyczne-bezpieczniki-samochodowe.pn

Podobne do tych.

Interesujące ....jak będziesz mógł to zapodaj potem linka do Ali 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 26.03.2019 o 21:37, miloszb napisał:

Czy mi się wydaje czy włącznik masz tylko do wyświetlacza? To 20A chyba zbytek.

Wysłane z mojego H8416 przy użyciu Tapatalka
 

Dziś skończyłem montować panel USB, Voltmierz i wyłącznik w mojej cepce. Bałem się ,że będzie to za monco świecić - ale nie jest źle.  W każdym razie wyłącznik gniazd jest podświetlany i mogę tę "dyskotekę" w nocy wyłączyć, choć nie będzie takiej potrzeby - nawet fajnie podświetla podłogę przy łazinece:)

gniazda USB i Voltomierz 12 V.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.