Skocz do zawartości

Porzadek z kablami


pawel1966

Rekomendowane odpowiedzi

No i jeszcze puszka. Do tej wchodzą na styk takie wtyczki i gniazdo. Na wszelki wypadek będzie:)[mention=3219]danielpoz[/mention] default_smile.png tylko....niestety nie kupiłem tego w polskim sklepie i nie wiem czy to sie nadaje do Caravaningu...jak myslisz????:):) b01acba3de8e91b8413d1f670ebefd82.jpg&key=265b764e3aae4c0b4958a1c4e048ccde768c262ddfa1ece30f5caf6c04453012

Wysłane z mojego LG-M320 przy użyciu Tapatalka
 
Ta puszka jest nawet niezła.Spokojnie miesci sie nawet taki zestaw wtyczka -gniazdo6df5a8888dcfb511afc0b3d45fb45e7c.jpg

Wysłane z mojego LG-M320 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, pawel1966 napisał:

)@danielpoz :):) tylko....niestety nie kupiłem tego w polskim sklepie i nie wiem czy to sie nadaje do Caravaningu...jak myslisz????
 

Myślę że będziesz się smażył w piekle. ?

Poważnie to nie wiem, nie potrzebuję więc nie uźywam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, danielpoz napisał:

Myślę że będziesz się smażył w piekle. ?

Poważnie to nie wiem, nie potrzebuję więc nie uźywam. 

:):) nie ma problemu - przetrwałem niejedno piekło w Grecji więc dam radę:) Wszystkiego dobrego w Nowym Roku @danielpoz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale wiesz że są kable 50m za 500zł jak i za 100 zł, te tańsze raczej bym odwijał zawsze.
Zakładam że nie kupujemy byle czego bo nie stać nas na to.
Ja mam 3*1.5mm w gumie z prawdziwej hurtowni, od kilku lat bez śladów zużycia. No może trzeba było go zarobić na nowo przy wtyczkach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, chris_66 napisał:

Zakładam że nie kupujemy byle czego bo nie stać nas na to.
Ja mam 3*1.5mm w gumie z prawdziwej hurtowni, od kilku lat bez śladów zużycia. No może trzeba było go zarobić na nowo przy wtyczkach emoji57.png

podczas dzisiejszego przeglądu kabli stwierdziłem,że ten, który dał mi poprzedni właściciel nadaje się do kosza - to był oryginalny kabel dobrej jakości ale zewnętrzna izolacja już zaczyna się łamać jak kilka razy go przegiąłem przy odizolowywaniu.  ma już pewnie z tyle ile przyczepa czyli 10 lat więc swoje już odsłużył. Dlatego kupiłem nowy porządny  3 x 1,5mm w gumie z fabryczną wtyczką i gniazdem a dorobię albo kupię  jeszcze taki ze 20 m. Dziś zrobiłem też dwa adaptery na różne rodzaje wtyczek i gniazd. Widziałem też w Elcampie i w Centercamp w Bieruniu takie puste plastikowe  bębny do nawijania kabli - nie jest to ciężkie więc może się przydać.

 

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @chris_66  no właśnie o to mi chodziło.

Spisuje się super któryś rok z rzędu. Wada jest taka że co dwa lata ukręca mi się przewód przy "wyjsciu" z bębna - wtyczkę mam na początku przewodu i najpierw podpinam się do słupka, potem rozwijam przewód do budy ile trzeba i stawiam zwijak przy gniazdku. I ten kawałek od zwijaka do gniazdka w budzie zawsze się gibie przy rozwijaniu i zwijaniu i się w końcu kiedyś ukręca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Chcę sobie zainstalować dodatkowe gniazda USB, Voltomierz i 12 V. w jednym jeszcze brakuje mi tylko porządnego małego wyłącznika do Voltimierza, żeby cały czas nie świecił.  Dziś kupiłem zaciskarkę do konektorów, koszulki termokurczliwe i podłączyłem kable do gniazd. Ale kupiłem też złączki Wago. Podobno specjalne do linek. Słyszałem, że nie powinno się łączyć linki przez wago...prawda to? DO wszystkich wtyczek z przedłużaczami pozakładałem na końcówki linek specjalne tulejki i mocno przykręciłem.

20190321_195853.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no...wchodzą bardzo ciasno i zaciśnięte porządnie. A to gniazdo USB będzie tylko do telefonów. Do przetwornicy mam jeszcze jedno gniazdo, pociągnięte prosto z akumulatora i tam są oczka . Bardziej mnie zastanawiają te kostki Wago. Te , które kupiłem to wago 221 i widzę wszędzie,że faktycznie nadają się do linki 4 mm. Więc? chyba będzie OK dla takiego małego obciążenia?

 

 

 

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pawel1966 napisał:

nie no...wchodzą bardzo ciasno. T będzie tylko do telefonów. do przetwornich mam jeszcze jedno gniazdo i tam są oczka . Bardziej mnie zastanawiają te kostki Wago. Te , które kupiłem są do linki 4 mm.

 

Nie ma powodów do zmartwień. Złączki Wago to super produkt. Jak masz "4" to zaciskasz linkę (przewód wielożyłowy) od 0,14 do 4 mm2  a nowa "6" to zakres od 0,5 do 6 mm2. I jak masz odpowiednio obrobiony przewód to o zacisk się nie martw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.