Skocz do zawartości

Monocontrol "piszczy"


PLopaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj pojawił się dziwny problem z monocontrol. Przy dużym poborze gazu zaczął wydawać z siebie dziwne dźwięki przypominające piszczenie. Reduktor piszczy tylko przy nagrzewaniu pieca truma, w przypadku pracy pozostałych urządzeń dźwięk nie występuje - podobnie gdy piec się nagrzeje i odetnie dopływ gazu, piszczenie ustępuje.

Nie wiem, czy może jakiś syf z gazu coś przytkał... Używam wyłącznie dom light.

Ktoś ma jakiś pomysł?

Załączam nagranie - wybaczcie za jakość (szarówka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest przyczyną ale można zwariować przy takim dźwięku. Na gwarancje. A najlepiej wymień na DUO planując zimowe wyjazdy.

PS. Kota bym dostał gdybym w nowej przyczepie miał tyle mniejszych i większych problemów. To reduktor dokładany we Wrocławiu tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie próbowałeś w to jakoś postukać albo powściskać to zielone kółko na MC może Ci się carsh sensor przyblokował w jakiejś półotwartej pozycji. Nigdy nie miałem takiego przypadku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dudek_t napisał:

Nie wiem co jest przyczyną ale można zwariować przy takim dźwięku. Na gwarancje. A najlepiej wymień na DUO planując zimowe wyjazdy.

PS. Kota bym dostał gdybym w nowej przyczepie miał tyle mniejszych i większych problemów. To reduktor dokładany we Wrocławiu tak?

Bingo ;). Wychodzi tak, że wariują wyłącznie dodatki montowane we Wrocławiu. 

Godzinę temu, vrs napisał:

Pewnie próbowałeś w to jakoś postukać albo powściskać to zielone kółko na MC może Ci się carsh sensor przyblokował w jakiejś półotwartej pozycji. Nigdy nie miałem takiego przypadku. 

Nie przypominam sobie, żebym czymś w to uderzył. Można ten crash sensor jakoś zresetować? Miałem zarys takiego planu  :D

 

najgorzej, że przyczepka jest mi potrzebna zaraz po świętach  

 

Edytowane przez PLopaPL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, PLopaPL napisał:

Nie przypominam sobie, żebym czymś w to uderzył. Można ten crash sensor jakoś zresetować?

Teraz widzę że napisałem coś na kolanie plus automatyczna korekta IOS i wyszło nie to co miałem na myśli ;)

Chodziło mi o to żebyś właśnie w ten reduktor czymś lekko punkął. Ewentualnie spróbuj poniższego.

How do I reset the crash sensor on the MonoControl CS gas pressure regulator?

The MonoControl CS gas pressure regulator is ready for operation again when you firmly press the green reset button (with a sharp object, such as a ballpoint pen) for about five seconds.

Może to coś da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vrs napisał:

Teraz widzę że napisałem coś na kolanie plus automatyczna korekta IOS i wyszło nie to co miałem na myśli ;)

Chodziło mi o to żebyś właśnie w ten reduktor czymś lekko punkął. Ewentualnie spróbuj poniższego.

How do I reset the crash sensor on the MonoControl CS gas pressure regulator?

The MonoControl CS gas pressure regulator is ready for operation again when you firmly press the green reset button (with a sharp object, such as a ballpoint pen) for about five seconds.

Może to coś da.

Niestety nie pomogło. 

Czy pod duocontrol może być podłączona tylko jedna butla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dudek_t napisał:

I moze sprobuj jeszcze podpiac butle do reduktora standardowym wezem, bez czujnika. Moze on nie dziala jak nalezy i blokuje przeplyw? 

Pomysł dobry, tylko trzeba by mieć wąż na podmianę. Skoro reset nie pomaga, to może podmiana butli? Może zbyt mocno nabita?

Mono controle często sprawiają problemy, głównie przy pierwszym uruchomieniu. Takiego dźwięku bym nie wytrzymał.

Zdemontuje reduktor, przedmuchaj, potrząśnij, może coś wypadnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mc używany od roku. Nie stwarzał problemów, aż do wczoraj. Zmieniałem butle z prawie pustej na pełną i nadal to samo. Zostaje tylko demontaż reduktora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Podepnę się pod temat, mój monocontrol co prawda nie piszczy, ale w czasie jazdy bardzo szybko odłącza gaz, także lodówka moment i zgaszona.

W dniu 23.12.2018 o 10:37, vrs napisał:

Chodziło mi o to żebyś właśnie w ten reduktor czymś lekko punkął. Ewentualnie spróbuj poniższego.

How do I reset the crash sensor on the MonoControl CS gas pressure regulator?

The MonoControl CS gas pressure regulator is ready for operation again when you firmly press the green reset button (with a sharp object, such as a ballpoint pen) for about five seconds.

Takiego wciskania przez 5s nie próbowałem jeszcze, zwykle wciśniecię na dosłownie 1sek wystarcza i załącza się.

Sam monocontrol jest nowy, ale kupiony ponad 2 lata temu (prod. 2019) i przeleżał w garażu także nie mogę go reklamować, na postoju działa prawidłowo, żadnych problemów z odbiornikami gazu.

W dniu 23.12.2018 o 20:24, maarec napisał:

Mono controle często sprawiają problemy, głównie przy pierwszym uruchomieniu. Takiego dźwięku bym nie wytrzymał.

Marek co to znaczy przy pierwszym uruchomieniu? :)

Edytowane przez golob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jacekzoo napisał:

A jesteś pewny że mono odcina, a nie zdmuchuje płomień? Inne urządzenia też gasną?

No nie jestem, innych urządzeń (czyli pieca) nie próbowałem odpalać na czas jazdy. Na postoju tak jak pisałem wszystkie odbiorniki gazowe chodzą prawidłowo.

Jeśli zdmuchuje płomień lodówki to Monocontrol wyłącza? Myślałem żę po prostu lodówka sama sobie odcina na termoparze. U mnie gaz jest odłączony na monocontrolu, choć nie jestem jeszcze pewny czy to nie wąż na SBS odcina, bo prób miałem kilka i zwykle wciskałem i SBS i zielony przycisk monocontrola. Wąż SBS akurat mam stary dość i do wymiany i tak już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, golob napisał:

Podepnę się pod temat, mój monocontrol co prawda nie piszczy, ale w czasie jazdy bardzo szybko odłącza gaz, także lodówka moment i zgaszona.

Takiego wciskania przez 5s nie próbowałem jeszcze, zwykle wciśniecię na dosłownie 1sek wystarcza i załącza się.

Sam monocontrol jest nowy, ale kupiony ponad 2 lata temu (prod. 2019) i przeleżał w garażu także nie mogę go reklamować, na postoju działa prawidłowo, żadnych problemów z odbiornikami gazu.

Marek co to znaczy przy pierwszym uruchomieniu? :)

Mój i nie tylko problem pojawiał się przy pierwszym montażu. Ciężko było "napompować" instalację gazem, monocontrol cały czas odcinał. Człowiek ma wrażenie, że kupił uszkodzony.

Pewnie trzeba było czytać instrukcję montażu.

Pomogło - jedna osoba na stałe trzyma wciśnięty zielony guzik w reduktorze a druga odpala odbiorniki gazu - jak ręką odjął, wszystko poszło na stałe. Raz przy zmianie butli problem powrócił po około 2 latach, ta sama procedura pomogła.

Odnośnie wybijania podczas jazdy - zrobiłem kamperem przez ostatni rok ponad 17.000km - ani razu nie wybiło a zawsze mam odpalony gaz. Czasami drogi polne, betonki czy jak w długi weekend - skróty z google maps w okolicach Grójca :).... i nawierzchnia uszkodzona na długości 12km...  a reduktor nie wybija.

Pokaż może fotki z montażu, może zamontowałeś pionowy poziomo lub odwrotnie - wtedy nie ma prawa działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.