Skocz do zawartości

Zakup przyczepy 2+2, prośba o ocenę


focusgr

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No i po kompletnym zniechęceniu się do wyjazdów i oględzin rożnego badziewia, zamówiłem przyczepę w Białogardzie.

Miał być najlepiej Fendt, był już prawie klepnięty Wilk, a skończyło się na LMC 440TK.

Z wierzchu trochę retro (LMC chyba zostało w tyle stylistycznie) ale w środku fajnie, solidniej niż w Adriach, Hobbykach i Knausach Sport.

Dzisiaj przytargałem budę do domu :))

P1019307.JPG

IMG_3174.JPG

20190207_141658.jpg

20190207_142455.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)) Buda jest z 2005r. Faktycznie przypomina wewnątrz nowsze Adrie, ale w porównaniu do równolatków sprawia o niebo lepsze wrażenie. Na miejscu porównałem do tego co stało na placu żeby upewnić się w wyborze i LMC sprawiało najlepsze wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie mów, że ciągniesz ją C4 GP. ... nie zauważyłem że masz też coś z odpowiednim silnikiem.

Ja spełniłem podstawowy warunek, zmieściłem się w DMC 1300 i mam 325 kg możliwego załadunku.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, focusgr napisał:

Tylko nie mów, że ciągniesz ją C4 GP. ... nie zauważyłem że masz też coś z odpowiednim silnikiem.

Ja spełniłem podstawowy warunek, zmieściłem się w DMC 1300 i mam 325 kg możliwego załadunku.?

No do ciągania latem mam c4gp 2.0hdi a na zimowe wojaże mam jeepa 4,7. 

 A dlaczego takie dziwne że ciągam cytryną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie jest mimo wszystko za ciężki samochód i domyślam się, że musi dosyć mocno szarpać autem taka buda 560...

Ciągnąłem raz Mondeo mkIV kemping o masie około 1100 kg, i nie jechało mi się dobrze. Pewnie to kwestia zawieszenia budy bo z towarówką zawieszoną na resorach z amorami i 1t na pace jechało się dużo lepiej. Lex waży 1,8 t i z tą 440 jedzie się nieźle, trzeba pilnować auta żeby nie szło za szybko... a z 560 mam wrażenie że trzeba mieć coś pokroju Tuarega. Ale może to tylko moje fanaberie... ;-)))

Dziękuję za przyjęcie do rodziny LMC :)) Okazuje się, że mam najmniejszą budę LMC na forum :))))

Pocieszające, że wszędzie czytam, że LMC to dobra marka i jakość.

Edytowane przez focusgr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie do tej pory mam jeden wyjazd z budą, i szło dobrze. Cytryna ma mw na poziomie 2t (ważone). Także jest trochę zapas w stosunku do budy. Na prostych drogach i autostradach jest ok. Na góry, zimę itp mam jeepa

1100 do mondka to też nie ma tragedii. Może miałeś źle wyważoną budę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, focusgr napisał:

Bo to nie jest mimo wszystko za ciężki samochód i domyślam się, że musi dosyć mocno szarpać autem taka buda 560...

Sam C4GP II z silnikiem 2.0 HDI na pusto waży 1500 kg. Załadowany na wyjazd i z osobami na pokładzie będzie ważył spokojnie z 2 tony (DMC ma 2250 kg). IMO to wystarczająco. Do tego sam pojazd jest wysoki - takim się holuje dość komfortowo.

5 minut temu, jacekzoo napisał:

W sumie do tej pory mam jeden wyjazd z budą, i szło dobrze. Cytryna ma mw na poziomie 2t (ważone). 

Może od razu MW na poziomie 4 ton  :P 

Cytat

Ciągnąłem raz Mondeo mkIV kemping o masie około 1100 kg, i nie jechało mi się dobrze.

To może być kwestia załadowania budy. Źle rozłożysz ciężar w przyczepie do tego zły nacisk na hak i zawsze będzie szarpać. 1100 kg dla Mondeo to nie powinien być żaden problem.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, jacek00 napisał:

Sam C4GP II z silnikiem 2.0 HDI na pusto waży 1500 kg. Załadowany na wyjazd i z osobami na pokładzie będzie ważył spokojnie z 2 tony (DMC ma 2250 kg). IMO to wystarczająco. Do tego sam pojazd jest wysoki - takim się holuje dość komfortowo.

Może od razu MW na poziomie 4 ton  :P 

To może być kwestia załadowania budy. Źle rozłożysz ciężar w przyczepie do tego zły nacisk na hak i zawsze będzie szarpać. 1100 kg dla Mondeo to nie powinien być żaden problem.

 No 4ton nie :) ale ważyłem przy wyjeździe, pasażerowie, rowery, bagaże to daje 2t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.