Skocz do zawartości

Zakup przyczepy 2+2, prośba o ocenę


focusgr

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, focusgr napisał:

No to jednak dziwnie tani czy normalny jest ten Weinsberg w tych faktów? 

Tylko Ty go oglądałeś więc ty wiesz najlepiej. Dwie takie same przyczepy z tego samego rocznika mogą różnić się ceną o 10 tys. i obydwie będą być  okazją albo wtopą :niewiem:

Liczy się stan, wyposażenie etc. Cena to w tym przypadku rzecz mocno względna.

Ja kupuję przyczepy do remontu. W zimie grzebię, w lecie jeżdżę. Karawaning na okrągło. A przy tym zostaje parę złotych w kieszeni :) 

Wadą jest estetyka. Z uszkodzonego nie zrobisz nigdy nowego po kosztach. Dla mnie jednak przyczepa nie służy do oglądania czy chwalenia się przed sąsiadem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Widziałem tą z Gniezna.  Nie podoba mi się i nie ma kibla, pewnie po francuskich Cyganach. Ale rocznik 2017 i nie wiele droższa, też wtopa? 

Edytowane przez focusgr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2018 o 11:23, Marcell napisał:

O tu jest ten wątek:

 

Małe sprostowanie: oglądaliśmy w Kamionnej i było w czym wybierać,  ale ostatecznie kupiliśmy prywatnie, nie od handlarza. 

Poza lekka potrzebą uszczelnienia przedniego górnego narożnika -  chyba trafiliśmy nieźle.

 

20181230_173012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje

teraz wprowadź pod zadaszenie lub przykryj plandeką by dalej ten narożnik nie zamakał i na wiosnę jak się ociepli do pracy.

Ja swoją jak kupiłem też w jednym miejscu nasiąkała odkręciłem cała likszparę i uszczelnił email od nowa i jest git.

Do zobaczenia gdzieś na biwaku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Radex napisał:

 Zerknij na tą przyczepę , kolejna prawie nowa twoim budżecie i wadze No i bardzo blisko Poznania https://www.olx.pl/oferta/knaus-trigano-2017-jak-nowy-CID5-IDxzWeI.html

Co to jest ? Sam kupowałem Knausa w tym roku, oglądałem wszystkie dostępne od 2017 i czegoś takiego nie widziałem, to wygląda na jakiś dziwny klon Weinsberga. Zastanawia też opis i brak zdjęć wnętrza. Podejrzane na maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest przyczepa Wilk 490 w tym układzie (dla rodziny super) i nawet z moim wymaganym dmc 1300. Jest jedno ale, ja nie lubię dużych campów gdzie przyczepy stoją na wydzielonych w rzędy parcelach. Wole małe ciche bez wydzielonych parceli i tego całego zgiełku. A tam ciężko wstawić taką budę miedzy drzewa. Ja nie potrzebuję mieć telewizora, miejsca na expres do kawy, i lodówki na skrzynkę piwa. Wole wieczorem przejść się do małej knajpki wypić dwa na miejscu i tyle. Gabarytowo zewnętrznie najlepsza byłaby taka 390-420 dlatego tak walkuje w tym temacie tego Weinsberga. Rozsądek podpowiada 450-470 żeby były dwa większe łóżka (podkowa i małżeńskie), chociaż nasz stary mały  Knaus miał z tylu piętrusa a z przodu dwie kanapy i stolik rozkładane w łóżko i ten wariant się sprawdzał. Niestety w nowszych tej opcji nie widzę poza hobby 390. Nie mamy wymogu żeby prowadzić życie i imprezy w przyczepie. Ważniejsza jest mobilność i miejsce tylko do spania dla nas i dwójki synów.

 

Zbysluch: Trigano to żaden Knaus to francuska przyczepa. 

Edytowane przez focusgr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego focusgr

Ponieważ z Twoich wypowiedzi wygląda że Weisenberg jest najbliższy Twojemu sercu proponuje poproś kogoś z wątku "forumowicze pomagają oglądać przyczepy" kto ma blisko aby podjechał i ją przeswietlil. Będziesz miał niezależną opinię która pomoże rozwiać wątpliwości. 

 

Edytowane przez Marcell (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem swój ideał długości, wagi i układu: 

https://campingvogne.dcu.dk/Campingvogn?p=51598&Page=0&ItemPrPage=2147483647&SortId=1

 

takie coś bym chętnie kupił

Edytowane przez focusgr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po małej przerwie poszukiwania trwają dalej.

Co sądzicie o ewentualnym wyborze angielki? Zawsze wychodziłem z założenia, że drzwi po niewłaściwej stronie będą przeszkadzać, ale jak patrzę na wybór w wymaganym prze ze mnie dmc 1300 to zaczynam patrzeć na wszystko. Mam prawie pod domem takie coś:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/abbey-raty-kredyt-wersja-limitowana-5-6os-ks-serwis-mover-namiot-ID6BrDU2.html

 

W sumie fajny układ i niezłe wyposażenie, za mniejsze pieniądze niż przyczepy z kontynentu.

Edytowane przez focusgr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.