Skocz do zawartości

Zakup przyczepy 2+2, prośba o ocenę


focusgr

Rekomendowane odpowiedzi

Zaleta, jeżeli właściciel kupił sobie nową w międzyczasie i nagle okazało się, że ma dwie. Wtedy sprzedał za okazyjną cenę.
Zaleta, jeśli sprzedał ubezpieczyciel z całą harmonią dokumentów potwierdzający stan posiadania.
Inne opcje to pchanie się w kłopoty. 
Ale to moja opinia 
A dlaczego miałby sprzedać za okazyjną cenę? Przecież byłby na tym stratny tylko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No i tak to właśnie działa. Niemiec/Duńczyk/Holender sprzedaje po okazyjnej cenie polskiemu handlarzowi, ten oczywiście wystawia ja w kraju także po okazyjnej cenie a szczęśliwy klient czyli my kupuje śliczną, zadbaną przyczepę poniżej rynkowej wartości. Wszytko uczciwie i na zdrowych zasadach żeby każdy był zadowolony.

Im dłużej przeglądam wątki zakupowe i sam też oglądam przyczepy na placach tym bardziej dojrzewam do decyzji by pójść drogą kolegi Jacek00. Odłożyć jeszcze trochę, pójść do salonu i wybrać nowa, bez historii, z układem który mi pasuje I wyposażeniem pod potrzeby. A za parę lat spokojnie i bez stresu odsprzedam ją na rynku wtórnym. Przyczep "salon PL od pierwszego właściciela" na rynku po prostu nie ma. A nawet jeśli się pojawią to znikają błyskawicznie. O czym to świadczy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jacek00 napisał:
12 godzin temu, BUMERANG napisał:
Zaleta, jeżeli właściciel kupił sobie nową w międzyczasie i nagle okazało się, że ma dwie. Wtedy sprzedał za okazyjną cenę.
Zaleta, jeśli sprzedał ubezpieczyciel z całą harmonią dokumentów potwierdzający stan posiadania.
Inne opcje to pchanie się w kłopoty. 
Ale to moja opinia emoji39.png

A dlaczego miałby sprzedać za okazyjną cenę? Przecież byłby na tym stratny tylko.

Może potrzebował na nowy holownik do nowej przyczepy :)  A może nie miał gdzie trzymać. To tylko hipoteza i gdybanie. Wiadomo, że nikt nie chce stracić. 99% okazji to jakieś wałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a może zrób tak tzn obejrzyj ją ( bo cena jest okazyjna umówmy się od pierwszego właściciela w Polsce spokojnie by kosztowała z ponad 40k) jeżeli jest dobra tzn szczelna itp, to wtedy sprzedawca zarejestruje ją na siebie (oczywiście na twój koszt) i masz już krajowe blachy potem odpowiedni zapis na umowie kupna że wszystkie roszczenia i wady prawne sprzedawca bierze na siebie. I wtedy wiesz że to była okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniecheciliscie mnie już żeby jechać... A mały Weinsberg znów potaniał o 1 tys zł. Jak go obserwuje to startował z pułapu 32999, jak tam byłem to był 28999 i chcieli oddać min za 28, a teraz jest 27999 czyli oddadzą za 27. No i naprawdę nic mi w nim technicznie nie podpadło, ale może podpalony byłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tydzień 1 tys, wystawiona jest dłużej. Ja ją obserwuję od 2 mies. No i gdzie jest knyf? Moim zdaniem gdyby była miazga po naprawie byłby jakiś drut tzn przy tej cenie nikt nie bawiłby się w szczegóły przy naprawie a w środku jest bez skazy. Kto przejedzie się zobaczyć? Kradziona chyba nie jest? Są klucze, książki itp

Edytowane przez focusgr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



W tydzień 1 tys, wystawiona jest dłużej. Ja ją obserwuję od 2 mies. No i gdzie jest knyf? Moim zdaniem gdyby była miazga po naprawie byłby jakiś drut tzn przy tej cenie nikt nie bawiłby się w szczegóły przy naprawie a w środku jest bez skazy. Kto przejedzie się zobaczyć? Kradziona chyba nie jest? Są klucze, książki itp
Czyli taka okazja i przez 2 mieszczące nie znalazł się chętny? Podejrzane



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, focusgr napisał:

Zerknąłem na mobile.de 11450 kosztuje nowa, czyli jakieś 50 tys. To ile spada wartość przez 3 lata na takiej przyczepie? 

Przez pierwsze lata pewnie sporo. Jeśli  chodzi o 3 lata to tak myślę że normalnym będzie 20-30% a może i więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacekzoo napisał:

Bardzo niewiele, przyczepy to nie auta

Można trafić spore obniżki

http://s-camp.pl/przyczepa-kempingowa-lmc-favorit-530k/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.