Skocz do zawartości

Zakup przyczepy 2+2, prośba o ocenę


focusgr

Rekomendowane odpowiedzi

Masz zdjęcie tego uszkodzenia Fendta?

Ja bym tego Tabberta odpuścił. Nie podoba mi się to ogłoszenie. „Stolik kawowy”... kto to pisał. Albo gość nie ma pojęcia o przyczepach albo takiego udaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

https://www.otomoto.pl/oferta/fendt-platinum-470-przedsionek-zadbany-zarejstrowany-w-kraju-2003-ID6BzPst.html

Nie robiłem zdjęć, bo odpuściłem ze względu na dmc. (ogłoszona była jako dmc 1300, a jest 1350)

Uszkodzony lewy tylny narożnik.

No i moja żona dziś oznajmiła, że woli nowszą i mniejszą. Starą już miała, poza tym jak widzi te wszystkie niebieskie, albo łaciate tapicerki to jej niedobrze.

No i decyzja prawie podjęta. Nowy design w rozmiarze 450-470 to już min 4 dychy, a takiego budżetu nie przewidziano.

Czyli jak ktoś mi nie podkupi to faworytem jest Weinsberg 390.

Podoba jej się ta:

https://www.otomoto.pl/oferta/caravelair-antares-style-family-6-osobowa-2018-rok-dl-w-srodku-470-cm-ID6BAaRR.html

ale dla mnie tania jak na rocznik i podejrzewam ją o dzwon, a mimo to dychę droższa niż Weinsberg.

Edytowane przez focusgr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Focusgr

Pozwolę sobie napisać parę słów bo mam wrażenie że Twoje "napalenie" odebrało Ci nieco trzeźwość myślenia

Popatrz tutaj:

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=270962325&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=25400&makeModelVariant1.modelDescription=caraone&maxFirstRegistrationDate=2015&minFirstRegistrationDate=2014&pageNumber=1&scopeId=MH&sfmr=false&fnai=prev&searchId=d1d64ba9-d135-33d3-ee12-b62b64ec91d8

Rok starsza, ale z pierwszej ręki i wg sprzedawcy bez najmniejszych uszkodzeń.

Na gotowo w Polsce wyjdzie pewnie z 45tyś zł (sprzedawca zejdzie te 600 EUR)

Czy naprawdę wierzysz w to że rozbita 1 szyba w budce powoduje za naszą zachodnią granicą spadek wartości przyczepy o połowę???? Albo nawet szkodę całkowitą???? 

Powiedzmy że wyrwiesz ją za 30 tyś, marża handlarza to i tak będzie z 5-7 tyś a więc musiałby ją kupić za mniej niż 5 tyś EUR. Z rozbitą jedną szybą. Gdzie są takie okazje to ja się pierwszy pakuję i jadę.

Przemyśl to na chłodno bo ja podzielam zdanie kolegi VRS - ta przyczepa to na 100% ulep jest po szkodzie całkowitej. Tak jak inne na stronie tego handlarza.

Pomijam kwestię wielkości dla rodziny 2+2 bo każdy ma inne wymagania. Kiedyś 4 osobowe rodziny spędzały 2 miesiące w N126e i były przeszczęśliwe więc da się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi teraz ćwieka dałeś. Obejrzałem ją dość dokładnie i nic mi nie podpadło. Nic przynajmniej nie wyglądało na świeżą naprawę. W samochodach których trochę w życiu kupiłem naprawdę zadko mi coś umyka. Przyczepę kupuję drugą... Wiem ze samemu w Niemczech trudno kupić taniej niż w Polsce ale zakupy stałych handlarzy maja trochę inne prawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupującego oczywiście ze najczęściej tak. Chodziło mi o ich zakupy. Jednak stałe układy zakup hurtem po parę sztuk itp dają większe możliwości. Znam doskonale rynek aut i ludzi w nim działających. To najgorsza cześć związana z zamiłowaniem do motoryzacji. Osobiści tez aut od handlarzy nie kupuję. Ostatnio kupiłem auto w Szwecji właściwie przez internet od prywatnej osoby. Spore ryzyko a jednak wszystko się udało i wyszło całkiem dobrze finansowo mimo dużej pojemności i akcyzy bez lewej opinii rzeczoznawcy. Auto nie za młode z pełną historią, która w Szwecji najłatwiej sprawdzić w dodatku nie malowane powtórnie na żadnym elemencie. A mówią, ze takich nie ma. Są trzeba tylko dobrze szukać. Jednak co do przyczep to nie ma takiego rynku ofert prywatnych i często pozostają handlarze. Na wyjazdy po Niemczech czy Holandii nie mam teraz czasu, a przyczepy ze Szwecji na odległość nie zaryzykuję. 

Edytowane przez focusgr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może trafiłeś mega okazję i jeszcze na tym zarobisz. Naprawdę życzę Ci żeby tak było. Chciałem Ci jednak pokazać że coś jednak tu nie gra.

Ja nie wierzę w takie okazje. A już na pewno nie w to że polski handlarz dostaje u Niemca 50% upustu bo bierze coś hurtem. Faktem jest że na zachodzie nikt się w naprawy blacharskie przyczep nie bawi bo koszty robocizny przekraczają często wartosć budki. Ale nie oznacza to że oddają uszkodzone przyczepy za przysłowiowe 1 EUR. Ten rynek działa tak samo jak samochodowy bo jest popyt więc i zarobek będzie

Wymiana tej szyby na oryginał to maks 1500 zł. Czemu więc Pan handlarz tego nie zrobił i nie wystawił jej za np 45 majac marżę 20 tyś???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,nie wiem nad czym się zastanawiasz , słuchaj żony żona zawsze ma rację (przynajmniej moja). Ten caravelair jest zajefany przede wszystkim nowy, ma super łazienkę i dość fajny układ z pietrowymi łóżkami dzieci to uwielbiaja ( pomimo że 15-16 latek może mieć ciasno), mebele i tapicerki nowy styl. Masz wszystko nowe więc co się ma zepsuć? Lodówka gaz pompki, nawet Aku masz i roleta .Jak nie jest po wypadku i wiekszych uszkodzeń brałbym ją,  a ten Fendt czy TD450 jak będzie wyladał za powiedzmy 5 lat jego wiek  20 lat , spójrz jak teraz wyglądają przyczepy z 98 r 

Edytowane przez Radex (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radex wyczuwam lekko nutkę ironii.... ;-) Caravelair już na zdjęciach wygląda na ulepa (lewy przód i bok -inne  listwy, krzywo naklejone kolorowe elementy).

Wiem, że dobrze radzicie, ale nadal nie mam pomysłu co konkretnie robić. Hobby... nie, te mermurkowe łazienki, ohyda no i w ogóle jakoś mi nie leżą.

Stary Fendt i np. dać nową tapicerkę w kolorze jakim się chce???? Ale właśnie, przyczepy z sprzed 2002 r to już wizualnie prehistoria i za chwilę będzie to wkurzało, chociaż nadal twierdzę że wśród starszych przyczep Fendt robi wrażenie dobrej jakości wnętrza.

Kurcze a przekonać się żeby wydawać 40 tys plus to się nie dam.

A jest np idealna prawie pod domem...

https://www.otomoto.pl/oferta/knaus-weinsberg-450-2014r-100-przyczep-na-placu-dealer-sterckeman-i-lmc-centrum-kempingowe-manczak-ID6Bu6qU.html

Edytowane przez focusgr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Waibsberg też nieźle wygląda uszkodzenia raczej kosmetyczne (jeśli nie ma innych) fajne DMC 1200 to się ceni przy dalszej odsprzedaży tylko czy nie za ciasna? Oglądałem nową w Kutnie u dealera model CJoy cena nowej 58 tys wiec spora  strata wartości.Niestety za ciasna i za droga (dla mnie) jakość mebli też nie zachwyciła.

Pisałem o tym wcześniejszym ogłoszeniu Wiensberga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naklejki na jednym z boków krzywo naklejone? nie wiem czy możliwe by fabryka tak to zrobiła czy coś ktoś już majstrował oglądał bym tą okolice 500 razy by się upewnić albo porównaj inne ogłoszenia takiej cepki co do listew nie widzę nic szczególnego (przeglądam na telefonie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie wszystkie używki u Mańczaka będą po jakiś przygodach. U niego można kupić nową albo taką po wypożyczalni, która była nowa i była wypożyczana. Inne to loteria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.